reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Metoda Tomatis

Witam ponownie. Co do Johansena to zerwałam kontakt z tamtą terapełtką poniewarz zażądała za terapie curki naj mniej 700 zł miesięcznie. (nie na miją kieszeń). Znalazłam inną , tanszą i sądze że też dobrą. A wczoraj poprzednia sama do mnie zadzwoniła odnośnie treningu słuchowego potfierdza żeby jeszcze poczekać ale nie później niż przed pujściem do szkoły więc gdzieś za rok.(wkfietniu kończy 4 l.) A syn terz ma problemy emocjonalne ale troche inne , bardzo przeżywa i płacze z powodu błachych spraw np. nie chciałiść na obiad bo nie zkończył pisać literki , czy- na wizycie u lekarza płakał bo nie poszed do szkoły a w ten dzień miał logopede "przeciesz wiesz że dzieci muszą chodzić do szkoły i się uczyć i nie będę wiedział co zadane" i nie da sobie wytłumaczyć innej opcij.
Teraz zaczynam zauwarzać postępy w czytaniu , chociarz mowa nadal jest niewyraźna zmiękcza głoski , zjada. Tok myślenia poprawił się mam namyśli to że morzna porozmawiać z nim jak z dorosłym , a buzia mu się nie zamyka.
Mam nadzieje że z curką będzie podobnie, czyli zacznie wreście mówić bo nadal nic. Porobiliśmy już tyle badań i wszystko praktycznie jest wporządku oprucz powiększonej lekko części płata muzgu (co światczy o niedotlenieniu przy porodzie). Czekająnas jeszcze badania genetyczne w CZDZ Warszawie. zobaczymy...
Obydwoje są na Neotropilu. Muszę kończyć bo curka nie daje mi pisać . Odezwij się, czekam .
 
reklama
Jestem terapeutą metody Tomatisa, pracuję z dziećmi od 14 lat. Jestem nauczycielem szkolnym i przedszkolnym i problemy dzieci są mi dobrze znane. Ponieważ pracuję w szkole integracyjnej mam doświadczenie z dziećmi z orzeczoną niepełnosprawnością.Od dwóch lat prowadzę terapię Tomatisa dla dzieci szkolnych. Zapewniam wszystkie mamy, że treningi te nie mają skutków ubocznych. Niestety ( a może szkoda) terapia ta nie jest lekarstwem i nie wyleczy dziecka z nadpobudliwości czy innych zaburzeń czego oczekuje wiele osób. Jest to terapia wspierająca dzieci z dysfunkcjami, terapia, która pomaga dzieciom z zaburzeniami normalnie funkcjonować, zapamiętywać czy skupiać uwagę i koncentrować się. Terapia jest bardzo skuteczna w połączeniu z innymi metodami i pracą wielu specjalistów. Efekty tej terapii nie są widoczne od razu. Troszkę cierpliwości drogie mamy. Ale gwarantuje Wam że są. Przeprowadziłam już wiele takich treningów u dzieci, które uczyłam i koncentracja u nich w sposób widoczny uległa polepszeniu. Jestem wielkim zwolennikiem tej nowatorskiej metody, do tego stopnia, że postanowiłam kupić ten strasznie drogi sprzęt i spróbować pomóc potrzebującym dzieciom ze śląska i okolic. Mogę udzielić informacji lub przesłać materiały dotyczące terapii. Więcej informacji znajdziecie na stronie ProCominucations - gabinet Terapii i Rozwoju - Strona g��wna
 
Wiem, że sporo osób obserwuje wątek, więc dodam "gorącą" informację, która przyszła do Stowarzyszenia Pro Futuro w Poznaniu - myślę, że możecie skorzystać, dlatego udostępniamy ją.
"Uwaga!
Prezent od Centrum Treningu Uwagi Słuchowej metodą Tomatisa w Poznaniu.
Zapraszamy na nieodpłatną konsultację diagnostyczną wszystkich podopiecznych. Z okazji Dnia Dziecka wszystkie osoby, które do 18 czerwca zadzwonią podając hasło „Dzień Dziecka” pod nr tel. (061) 8770131 lub do nas napiszą treningsluchowy@biuromedium.com , otrzymają zaproszenie na gratisową diagnostykę. Termin realizacji zaproszenia – do końca wakacji.
Jeżeli potrzebujecie Państwo więcej informacji medycznych, merytorycznych – zapraszamy do zapoznania się ze stroną internetową: Dysleksja - metoda Tomatisa (opóźniony rozwój mowy) - leczenie dysleksji
Metoda jest w pełni oparta na badaniach klinicznych i rekomendowana przez lekarzy, stosowana na całym świecie. Ze względu na wyniki terapii Centrum Treningu Uwagi Słuchowej w Poznaniu (os. Piastowskie 36/1) jest placówką rekomendowaną przez pediatrów, neurologów, psychiatrów dziecięcych z Wielkopolski."
 
Renka,
ale ze mnie gapa - czekałam aż się odezwiesz, ale nie zauważyłam, że Twój wpis jest na drugiej stronie. Ale super, że Cie znowu tu odnalazłam. Cieszę się że u synka są efekty. Tomatis działa dłużej ina efekty możesz nadal jeszcze liczyć, choć ... jak mu się nie zamyka buzia, to moje gratulacje. Mój też zaczął mądrze mówić. Ale się cieszę że tu jesteś. Czy ten Johansen daje podobne efekty do Tomatisa w Poznaniu? Teraz pewnie masz większe rozeznanie. Ja umieściłam informację o "gratisowej" konsultacji w Centrum w Poznaniu, bo taka przyszła do Stowarzyszenia - może też skorzystasz, najważniejsze jest hasło "dzień dziecka". W sumie to dobrze że zrezygnowałaś z tej "naciągaczki" co chciała tyle pieniędzy za trening słuchowy. Ale wiesz co - w Poznaniu można starać sie o refundację treningu. Mają podpisaną umowę z Fundacją i przydzielają pieniądze jak wpłynie 1% podatku każdeemu dziecku po równo (czy masz orzeczenie czy nie). Jedna dziewczyna ze Stowarzyszenia dostała tak pieniądze - oczywiście nie na cały trening, ale zawsze coś. Może wtedy spróbujesz z córką. A co do tych "różnych" terapeutów, to byłabym ostrożna. Jakoś o dobrych wynikach terapii Tomatisa czytałam jedynie od ludzi którzy byli w Poznaniu i Warszawie (a terapie w szkole... bez komentarza - czytałam że jest różnie). Kończe już. Odezwij sie. Ale się cieszę. Może następnym razem napiszę Ci o diecie - teraz wycofujemy cukier (a nie je juz mleka). Podobno mąkę też dobrze zastąpić kukurydzą i wtedy zmienia się zachowanie dziecka. .....ale taka dieta to mordęga. Więc jak wytrwam, to napiszę. Buziaki.
 
Jestem terapeutą metody Tomatisa, pracuję z dziećmi od 14 lat. Jestem nauczycielem szkolnym i przedszkolnym i problemy dzieci są mi dobrze znane. Ponieważ pracuję w szkole integracyjnej mam doświadczenie z dziećmi z orzeczoną niepełnosprawnością.Od dwóch lat prowadzę terapię Tomatisa dla dzieci szkolnych. Zapewniam wszystkie mamy, że treningi te nie mają skutków ubocznych. Niestety ( a może szkoda) terapia ta nie jest lekarstwem i nie wyleczy dziecka z nadpobudliwości czy innych zaburzeń czego oczekuje wiele osób. Jest to terapia wspierająca dzieci z dysfunkcjami, terapia, która pomaga dzieciom z zaburzeniami normalnie funkcjonować, zapamiętywać czy skupiać uwagę i koncentrować się. Terapia jest bardzo skuteczna w połączeniu z innymi metodami i pracą wielu specjalistów. Efekty tej terapii nie są widoczne od razu. Troszkę cierpliwości drogie mamy. Ale gwarantuje Wam że są. Przeprowadziłam już wiele takich treningów u dzieci, które uczyłam i koncentracja u nich w sposób widoczny uległa polepszeniu. Jestem wielkim zwolennikiem tej nowatorskiej metody, do tego stopnia, że postanowiłam kupić ten strasznie drogi sprzęt i spróbować pomóc potrzebującym dzieciom ze śląska i okolic. Mogę udzielić informacji lub przesłać materiały dotyczące terapii. Więcej informacji znajdziecie na stronie ProCominucations - gabinet Terapii i Rozwoju - Strona g��wna

Witam!
Czy może ktoś ma jakiś kontakt do terapeuty w Warszawie? Moje dziecko 8 letnie miało robione badanie uwagi słuchu i ma problem z koncentacją -nie wszystko do niego dociera jak się mówi.
 
witam paliszka ja nie odzywałam się bo wcale nie zaglądam na żedne forum. Mam tyle pracy z dziećmi że ho ho. co do diety o ktrej piszesz to ja przechodziłam to pare lat temu -bezcukrowa,-bezglutenowa, i -bezmleczna. Zmian nie widziałam i powali wruciłam zpowrotem do normalnych posiłkówzwracając uwage na zdrową żywnosć bez konserwantów. Po treningy miną rok -nie jestem zachwycona. Wydaje mi się że Tomatis bez ostrej terapij nie daje nic ,i oczywiscie za duże koszty. Syn od 2 miesięcy wrucił na terapie prywatną jak przedtem i dopiero troche rusza. Córka zaczyna powtarzać głoski , nieraz uda się nasladować psa kota...i ćwiczymy sensoryke. A od rzesnia syn idzie do 2 klasy i będzie miał nauczanie indyw. z j.polskiego bo nie daje rady. Ja terz mam czsami wszystkiego dosć bo wiem że jasli ja z nimi nie będę ciężko pracować to nikt w szkole im nie potrafi pomóc . Chociarz to są wykształcone osoby to mnie pytają się co ja robie z córką w domu i jak pracuje bo oni nie spotkali się z takim dzieckiem. Ja mam tylko zawodówke a czuje się jak dobry terapeuta. Ale cieszę się że moje dzieci nie są uposledzione i mają sznse na w miare normalne życie , tylko pracy jest teraz dwarazy więcej. Pozdrawiam serdecznie .
Co do córki i Jochansena to rozmysliłam się i narazie nie będę robić, prędzej zdecyduje się na terapie zaniknięcia odruchów pierwotnych bo to też blokuje rozwój mowy.
 
cześć Renka,
ja też miałam sporą przerwę. NIE PODDAWAJ SIĘ. Tak jak napisałaś, są osoby, które maja gorzej. Najważniejsza jest praca z dziećmi - choć nieraz ręce opadają. Jedne terapie pomagają, a inne nie działają. Ale trzeba próbować wszystkiego. Sama przecież pisałaś, że po Tomatisie w Poznaniu "zaczął" mówić jak "dorosły" i widziałaś zmiany. Mój mały też miał spadki, ale przyznam, że jeszcze go dałam na ten 8 dniowy trening (prócz tego cały czas jest na zajęciach prywatnych - co jakiś czas przerywamy je, ale ... Tomatis to wsparcie - nie załatwi wszystkiego). Podstawa to my - mamuśki i... nasza praca. Ważne jest to, że nasze dzieci się rozwijają i może nie są kujonami tylko tymi "najgorszymi" w grupie, ale są. I wiesz... jak jesteśmy wieczorem razem, ...i przytuli się do mnie w łóżku...i powie, ze jutro już będzie grzeczny i że nie będzie słuchał tego diabełka w głowie -...to jestem szczęśliwa że jesteśmy razem (to mi pozwala walczyć z "paniami nauczycielkami" i całym światem o niego ). p.s. u nas też dieta nie podziałała.
 
reklama
Przepraszam Mahtab, że Ci nie odpisałam, tylko kierowałam słowa do Renki. W Łodzi o dobrym Centrum nie słyszałam, ale warto sprawdzić placówkę na którą się zdecydujesz (wiem że w szkołach nie mają "medycznego" sprzętu i że w Kajetanach jest dobrze, choć długo się czeka). Najlepiej przyjedź sobie do Poznania, zobacz co Ci powiedzą, jak wygląda diagnoza - będziesz miała w razie czego porównanie. Jak już się decydować i wydawać pieniądze, poświęcać czas - to warto tam gdzie robią terapię najlepiej (...i w miarę blisko). Paliszka.
 
Do góry