reklama
 1. Odliczaj z nami do Dnia Dziecka. Klikasz w okienka kalendarza?/ Wygraj magiczne klocki! Kliknij!/
  Zamknij powiadomienie

Metoda Vojty i metoda NDT Bobath - wasze doświadczenia?

Temat na forum 'Zdrowie' rozpoczęty przez Marzena Mig, 14 Sierpień 2012.

 1. Marzena Mig

  Marzena Mig

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Drogie Mamy!

  Moje dziecko ma asymetrie i wzmożone napięcie mięśniowe. Jesteśmy zapisani na rehabilitacje. Wiem że w miejscu do którego idziemy są stosowane te dwie metody ćwiczeń - Vojty i NDT Bobath? Macie może jakieś doświadczenia z tymi metodami? Jak przebiegały ćwiczenia i jakie przyniosły rezultaty? Która z metod jest skuteczniejsza?
   
 2. jaipur

  jaipur Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Bobath jest mniej bolesny dla dziecka, nie wiem ile ma maluszek, ale jeśli to niemowlę i ma małą asymetrię to bobath jest lepszą opcją.Mały się rehabilitowały 3 mce, dzisiaj nie ma śladu- miał asymetrię urodzeniową.Cwiczenia polegają na zabawie w ćwiczenia, na piłce bądź na stole.U nas było na tyle komfortowo, bo rehabilitantka przychodziła do domu, więc mały się mniej stresował.Trwają do ok 45min.Ale czasami dziecko już nie daje rady po 20min,zalezy od dnia
   
 3. reklama
 4. rubi

  rubi wakacyjna mama ;-)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Hej ;-)
  nie każda metoda pasuje do każdego dziecka... trzeba sprawdzić...Vojta wygląda drastycznie...trzeba unieruchomić dziecko żeby wywołać odpowiedni ruch...dzieci nie lubią być unieruchamiane więc ryczą...
  NDT to raczej zabawa... terapeuta niby 'bawi się' z dzieckiem, Ty zostaniesz przeszkolona jak przewijać - to też będzie ćwiczenie...
  ja syna rehabilitowałam głównie bobatami a córkę Vojtą... nie wiem co lepsze... dla Jaska na bank NDT ;-) po prostu dziecko dziecku nie równe :no:
   
 5. Ewula_m

  Ewula_m Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witaj, siostra syna od 7go miesiąca życia przez rok rehabilitowała Vojtą. Miał zaburzenia napięcia mięśniowego. Dziś ma 4 lata i jest z nim wszystko porządku. Niektórzy rehabilitują dzieci jedną i drugą metodą jednocześnie. W poradni na pewno pomogą dobrać metodę najodpowiedniejszą dla Twojego dziecka. Wiem, że u małego było widać efekty w miarę szybko. Nieprawidłowe wzorce zostały zastąpione prawidłowymi.
   
 6. nana19

  nana19 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  My cwiczylismy obiema metodami ale synek ma nieco powazniejsze zaburzenia.powiem tak mozecie sprobowac Bobath i zobaczyc jak bedzie i jak cos to rozpoczac Vojte.
   
 7. mili17199

  mili17199 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  mój synek też miał wzmożone napięcie mięśniowe i po porodzie usłyszałam w szpitalu od lekarza (Niemca), że może do 2lat nie chodzić. Później pediatra skierował mnie do neurologa, który nie znalazł żadnej nieprawidłowości więc czekałam cierpliwie i modliliśmy się. Tydzień przed 2 urodzinami zaczął chodzić,a napięcie to przykre wspomnienie. W tej chwili zaczyna mówić.
   
 8. Akasiam

  Akasiam Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Moja córa też miała wzmożone napięcie mięśniowe, rehabilitowaliśmy ją metodą Vojty od 3go do 9go miesiąca- ciężko było straszliwie, płakałam na początku razem z małą ale potem gdy postępy zaczęły być widoczne jakoś sobie to tłumaczyłam że tak musi być. Co tydzień jeździliśmy do fizjoterapeuty a w domu ćwiczyłam z nią codziennie po 3-4 razy. Nie był to miły okres ale opłacało się - Martynka zaczęła siedzieć w 8 miesiącu a 10tym już chodziła.
   
 9. agnes.sikora

  agnes.sikora

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  u nas była metoda Bobath. W 3 miesiące było już po rehabilitacji :) mała ani razu nie płakała, co najwyżej zaczynała protestować po 20 - 30 min :) a tak to świetna metoda :) a o Vojcie faktycznie słyszałam że dzieci ciężko znoszą
   
 10. reklama
 11. Katinka1

  Katinka1 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Hej dziewczyny
  My tez zaczelismy reh.metoda Vojty..
  Jest ktos tu jeszcze co ma taka sama rehabilitacje
  Pozdrawiam i czekam na odzew
   
 12. Katinka1

  Katinka1 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Hej dziewczyny
  My tez zaczelismy reh.metoda Vojty..
  Jest ktos tu jeszcze co ma taka sama rehabilitacje
  Pozdrawiam i czekam na odzew
   

Poleć forum