reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Metody rechabilitacji wcześniaków

lekarz prowadzacy powiedzial nam ze kwalifikuje sie do podania tego preparatu ale trzeba odczekac po przetaczaniu. na dzien dzisiejszy nie zostalo nam nic innego jak tylko izolowac go od przeziebionych, kaszlacych i kichajacych, co nie jest zbyt latwe o tej porze roku!
 
reklama
Mamo Julci-czy moglabys mi powiedziec cos na temat rehabilitacji wczesniakow bo martwie sie tym ze jak widze wiekszosc maluchow przechodzila ja lub wlasnie przechodzi.A mi nic lekarze na ten temat nie mowili ani nie dali zadnego skierowania.Owszem jak Amelka lezala w inkubatorku to przychodzila rehabilitantka raz w tygodniu ale to wszystko i dalej mnie nigdzie nie pokierowano.I teraz nie wiem czy moj dzidzius po prostu tego nie potrzebowal czy to jakies zaniedbanie.Boje sie zeby nie nabawila sie jakis problemow czy wad.Prosze Cie o odpowiedz bo wiem ze jestes doswiadczona mamą i oczywiscie inne mamy proszone sa o opinie:-)Pozdrawiam
 
witaj mamo Amelki - fajnie ze jeszcze w szpitalu przychodzila do Was rehabilitantka, u nas niestety tego zabraklo i bardzo zaluje bo moze juz wczesniej zaczelabym cwiczyc z Kubusiem. teraz musimy nadrabiac zaleglosci ale ku mojej radosci widze juz postepy! bawi sie raczkami, wklada je do buzi, dotyka zabawki. niestety nadal ma problemy z lezeniem na brzuszku ale walczymy z tym i mam nadzieje ze i z tego wyjdzie. jezeli chodzi o Twoje obawy to wydaje mi sie ze jezeli chodzicie do pediatry oraz innych specjalistow i oni nie widza zadnych opoznien ani wad rozwojowych to nie masz sie co martwic, chociaz wiem ze mamy wczesniakow sa przewrazliwione. jesli jednak ten problem nie daje Ci spokoju zawsze mozesz wybrac sie na wizyte do neurologa albo dobrego rehabilitanta i wszystko sie wyjasni. pozdrawiam.
 
Efika bardzo Ci dziekuje za podpowiedz i odpowiedz.Wiesz martwi mnie to bo prawie wszystkie wczesniaczki sa rehabilitowane a mnie nikt nie pokierowal dalej w tym kierunku.Jak obserwuje Amelke(ktora ma obecnie 9 miesiecy) to wyglada mi na dzidziusia ktory normalnie sie rozwija to znaczy sama juz siedzi,bawi sie zabawkami,od 2 tygodni raczkuje i powiem ze idzie jej to bardzo sprytnie.Stawia juz pierwsze kroczki (oczywiscie jak ja trzymamy)Wiec mam nadzieje ze to niebylo zadne zaniedbanie tylko ze tego nie potrzebowala.Wiesz jak czytam o tych napieciach miesniowych i innych dolegliwosciach o ktorych kompletnie nic nie wiem to przychodza obawy zeby w pozniejszym okresie nic nie wyszlo.Zamierzam wiec sie wybrac do pediatry po skierowanie do neurologa(dzieki za pokierownie)
I zycze tobie i dzidziusiowi duzo duzo sil i zeby u was z rehabilitacją poszlo wszystko jak najlepiej i zeby dzidzia sie prawidlowo rozwijala.|A przede wszystkim duzo zdrowka:tak:
 
Witaj.Jeżeli chodzi o rechabilitacje to jest ona zalecana przez lekarza rechabilitanta.To on uznaje czy jest ona potrzebna czy nie.Oczywiście dodatkowo neurolog może cokolwiek zalecić w tej sprawie.Powiem ci jedno rechabilitacja jest potrzebna i radze ci póść do neurologa i rechabilitanta oni zadecydują o wszystkim.
 
no cóz moja córka urodziła się w 33 tyg. na rehabilitację zostałyśmy skierowane jak skonczyła 3 miesiące. niestety ja w pierwszym kontakcie miałam wątpliwą przyjemnośc zetknięcia się z wyjątkowo niekompetentną pania doktor. na szczęście sama troche wiedziałam a właściwie to wiedziałam gdzie szukac.

ja nie jestem zwolenniczką Vojty. Moja córka była rehabilitowana metodą NDT Bobath i tu musze przyznac że miała świetnego rehabilitanta z ogromną wiedzą i praktyką w rehabilitacji dzieci z najcięższymi schorzeniami.
Moim zdaniem najważniejsze jest zdecydowac się na jedną metodę i tego sie trzymac bo tylko tak mozna osiągnąc najlepsze efekty. No i trzeba byc cierpliwym bo efety nie zawsze od razu są widoczne a potem przychodza zupełnie niespodziewanie.

Jeżeli mogę coś zasugerowac to jeżeli lekarz nie umie się zdecydowac bądż co chwilę zmienia metodę to radzę zmienic lekarza. Niestety nawet Lekarze rehabilitanci mnie zawsze są kompetentni. Dla rodziców z okolic Krakowa polecam świetnego lekarza rehabilitacji panią Monikę Gasińską. Kobieta dla której rehabilitacja dzieci zwłaszcza z MPD to życie. Osoba z wielką wiedzą i ogromnym zapałem
 
reklama
paulinek postaram sie znależc skrypt dotyczący tej metody. ale zamieszczę to najwcześniej wieczorem
 
Do góry