reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Miałyście przepisane globulki ?

Kate91

Początkująca w BB
Dołączył(a)
4 Październik 2019
Postów
17
Cześć mam pytanie czy jak byłyście w ciąży lekarz przepisał wam globulki, albo czy bralyscie globulki clotrimazolum w ciąży ?
 
reklama
Rozwiązanie
U
Ale papierek bada ph jedynie i to że jest ponad 5 świadczy o infekcji ale jakiej? Grzybiczej, bakteryjnej a jeśli już to jakie bakterie tlenowe, beztlenowe., nie wiesz czy są pałeczki mlekowe itp.
Ale są leki działające w szerokim spectrum, a dobry ginekolog wie, co towarzyszy jakiej infekcji i potrafi to ocenić. Faktem jest, że trzeba się leczyć. Nigdy w ciazy nikt z moich lekarzy nie czekał na wyniki posiewu tylko od razu dawali mi leki.
Nie. Jaka masz przyczynę? Ja na grzyby dostałam pimafucin i to jest bezpieczne a tak czytam o tym Twoim leku i piszą żeby nie podawać w 2 i 3 trymestrze. Zaufanie do lekarza masz? Jak tak to się nie martw :)
 
Byłam u innego lekarza ponieważ mój akurat nie przyjmował a miałam inny problem i ten przy okazji wykrył infekcje okolic intymnych chociaż mnie nic nie piekło ani swedzilo, aktualnie stosuje provag w maści i chyba do wizyty u mojego lekarza zostanę przy tym.
 
Byłam u innego lekarza ponieważ mój akurat nie przyjmował a miałam inny problem i ten przy okazji wykrył infekcje okolic intymnych chociaż mnie nic nie piekło ani swedzilo, aktualnie stosuje provag w maści i chyba do wizyty u mojego lekarza zostanę przy tym.
Nie czekaj. Nieleczona infekcja w ciąży może doprowadzić do poważnych komplikacji
 
Zastosowałam clotrimaozum w maści i provag a co do globulek nie mam pewności czy są bezpieczenie ;) to raz, a dwa nie mam żadnych objawów typu swędzenie,pieczenie albo cokolwiek innego.
 
Zastosowałam clotrimaozum w maści i provag a co do globulek nie mam pewności czy są bezpieczenie ;) to raz, a dwa nie mam żadnych objawów typu swędzenie,pieczenie albo cokolwiek innego.
Kate nie musisz mieć objawów, w ciąży część infekcji przebiega bezobjawowo. Maści tylko zewnętrznie działają, a musisz leczyć od środka. Skoro dostałas je od ginekologa i wiedział o ciąży to nie rozumiem nad czym się zastanawiasz. Zadzwoń do swojego lekarza i zapytaj czy są bezpieczne skoro masz dylematy. Nieleczona infekcja w ciąży może doprowadzić do przedwczesnego porodu i innych komplikacji
 
Ale infekcje można stwierdzić tylko po posiewoe albo biocenozie. Ja poszłam do lekarza bo nic mnie nie piekło nie swedziało ale miałam 2 stopień cytologii. Lekarz stwierdził grzybicę na oko(myślę że dlatego że jest popularna w ciąży) . Minęło kilka dni i coś mnie podkusiło i poszłam na biocenoze Okazało się że grzybów nie mam ale mam zakażenie bakteryjne i zero pałeczek mlekowych. Wtedy dostałam jakiś tam lek i potem vitagyn C na odbudowanie flory i chyba jest ok :)
 
reklama
Ale infekcje można stwierdzić tylko po posiewoe albo biocenozie. Ja poszłam do lekarza bo nic mnie nie piekło nie swedziało ale miałam 2 stopień cytologii. Lekarz stwierdził grzybicę na oko(myślę że dlatego że jest popularna w ciąży) . Minęło kilka dni i coś mnie podkusiło i poszłam na biocenoze Okazało się że grzybów nie mam ale mam zakażenie bakteryjne i zero pałeczek mlekowych. Wtedy dostałam jakiś tam lek i potem vitagyn C na odbudowanie flory i chyba jest ok :)
Nie tylko. Wystarczy papierek lakmusowy. I zazwyczaj wszystko jasne.
 
reklama
Do góry