reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mięczak zakaźny

agut90

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Październik 2018
Postów
2 030
Witam!
Czy ktoś też walczy z mięczakiem?
Iga ma 20 miesięcy.
U nas zaczelo się od 3 małych krostek na nodze, które zbagatelizowałam... Potem rozsiały się na drugą nogę, a teraz gdy jest przeziębiona krosty mamy wszędzie [emoji24]
Lekarz rodzinny proponuje tylko Solphadermol, jednak przy takiej ilości i pieczeniu jest to niemożliwe [emoji45]
Stosowałam neosine i wit c doustnie, a na zmiany puder hasco, masc heviran i jaskółcze ziele (bez rezultatu od 3tyg).
1 marca mamy teleporade z dermatologiem (dr Olechowska) chociaż zapewne i tak potwierdzi to, co już wiemy.
Może któraś z Was również próbuje pokonać mięczaka i chciałabym podzielić się swoimi doświadczeniami?
IMG_20210221_123531.jpeg
IMG_20210221_122928.jpeg
IMG_20210221_123542.jpeg
 
reklama
Od jakiego czasu ma taką wysypkę? Ona jej znika czy jest cały czas z większym/mniejszym natężeniem?
 
Moja córka miała mięczaka, gdy miała 1,5 roku. U niej to wyglądało gorzej, te guzki były większe. Walczyliśmy z tym za pomocą mechanicznego usuwania oraz jakiegoś specyfiku na ospę(niestety nie pamietam jakiego, to było 4 lata temu). Ale chyba i tak najbardziej pomógł czas.
 
Od jakiego czasu ma taką wysypkę? Ona jej znika czy jest cały czas z większym/mniejszym natężeniem?
Zaczęło się od 3 krostek w grudniu. W lutym rozsiało się na drugą nogę i trochę na rękę (1 zdjęcie to ręka, ale teraz).
Podczas przeziębienia wyrzuciło ją wszędzie, więc od czwartku mamy masakrę [emoji45]
Krostki jak widać zasuszaja się, ale nic poza tym. Nowe nadal się pojawiają, zaraz jedziemy do dr zobaczę co powie.
 
Moja córka miała mięczaka, gdy miała 1,5 roku. U niej to wyglądało gorzej, te guzki były większe. Walczyliśmy z tym za pomocą mechanicznego usuwania oraz jakiegoś specyfiku na ospę(niestety nie pamietam jakiego, to było 4 lata temu). Ale chyba i tak najbardziej pomógł czas.
Właśnie porównując inne zdjęcia wydaje mi się, że to nie mięczak (albo nie wszystko to mięczak).
 
A ta wysypka jest swędząca?
Szczerze mówiąc ja bym bardziej świerzb obstawiała niż tego mięczaka, ale dobrze by było żeby jednak jakiś dermatolog obejrzał. Ja bym szukała wizyty stacjonarnej.
 
Ostatnia edycja:
A ta wysypka jest swędząca?
Szczerze mówiąc ja bym bardziej świerzb obstawiała niż tego mięczaka, ale dobrze by było żeby jednak jakiś dermatolog obejrzał. Ja bym szukała wizyty stacjonarnej.
Na szczęście nie swędzą. Za chwilę mamy wizytę u rodzinnego ze względu na przeziębienie, a 1 marca teleporade dermo...
 
Ja bym pewnie spróbowała podać coś przeciwhistaminowego, by sprawdzić czy przypadkiem wysypka nie ma podłoża alergicznego. Może lekarz coś doradzi. Poproś o skierowanie na badanie kału w kierunku pasożytów.
Koniecznie rób zdjęcia jak będzie się stan zaostrzał. bo znając życie na wizycie u dermatologa nie będzie już śladu wysypki ;p
 
reklama
Hej, jaką diagnozę postawił lekarz? U nas druga wizyta u dermatologa we wtorek bo pierwsza chyba totalnie olała sprawę. Synek ma identyczne krostki.
 
Do góry