reklama

Miejsca przyjazne dzieciom przeniesione z www.babyboom.pl

Temat na forum 'Miejsca przyjazne dzieciom' rozpoczęty przez aniaslu, 17 Listopad 2004.

1. aniaslu

aniaslu Administrator Członek załogi

Tutaj krótka lista polecanych miejsc

Chorzów
    Mini Zoo
    Chorzów, Park Kultury i wypoczynku, na terenie ZOO

Jest to wydzielona część ogrodu zoologicznego, gdzie dzieciaki mogą podotykać, pogłaskać, pokarmić zakupionym tam jedzonkiem różne zwierzaki. Moje dziwczyny były tam z babcią dwa dni temu i od tego czasu prawie nie mówią o niczym innym niż koń Roxana, króliczki, które uciekały i żółw, którego nie dało się pogłaskać, bo miał skorupę. Od Mai dowiedziałam się jeszcze, że była owieczka i inne zwierzątka, ale nie wiem jakie. No i jakieś dziecko miało tam robione urodziny i teraz musze ciężko przekonywac Maję, że akurat urodziny w Zoo to chyba nie najlepszy pomysł. Poza tym, moim zdaniem inicjatywa super.

2001/07/16 00:47:51

Gdańsk
    restauracja "Fridays"
    Gdańsk naprzeciw Dworca Głównego w tzw. City Forum

Dzieciaki są tam traktowane z całym należnym im szacunkiem i mają nawet własne menu. Te najmłodsze dostają nawet potrawy "Gerbera" w słoiczkach! Bardzo fajna jest zasada, że dziecko płaci tyle złotych, ile ma lat i dostaje całkiem przyzwoite, jeśli chodzi o wielkość, smaczne danie + sok. Dostaje też balonika (napełniony helem, więc unosi się do góry), kredkę i kartkę z jakąś łamigłówką czy coś w tym stylu. To jest restauracja amerykańska (z przewagą kuchni teksańskiej) i można w niej smacznie zjeść np. żeberka, steki, hamburgery itp. Ceny nie są niskie (za naprawdę duży, porządny, smaczny obiad (a jemy dużo ;~) dla dwóch dorosłych osób zapłaciliśmy około 150zł), ale warto skoczyć tam w ramach wakacyjnego rozpasania ;~) Wracając do dzieci, to nikt nie robi kwaśnej miny,gdy maluchy zaczynają płakać. Wręcz przeciwnie - obsługa stara się zabawić najmłodszych. Zauważyłam, że dzieciate małżeństwa przychodzą tam częściej, niż bezdzietne. Ostatnio przy każdym stoliku siedział przynajmniej jeden maluch. Nie muszę dodawać, że w łazience jest porządny przewijak dla niemowląt i można poprosić o podgrzanie czegoś dla dziecka. W ogóle personel w tej knajpce jest tak sympatyczny, a jednocześnie w bardzo luźnym stylu (przypuszczam, że w miarę możliwości spełnią każdą prośbę, bez kręcenie nosem, że to czy tamto, jak to bywa w innych miejscach), że uwielbiamy tam chodzić raz na jakiś czas, bo miło się tam odpoczywa przy jedzeniu i przy pogawędkach z przyjaciółmi. Naprawdę polecam! Pozdrawiam Maja

2001/07/09 11:46:13

Kadzidłowo
    park dzikich zwierząt
    Kadzidłowo - północno wschodnia Polska

Chyba największy w Polsce park "dzikich zwierząt". Do zagród (czasami o powierzchni 1ha) ze zwierzętami (daniele, sarny, kozy, owce) można wchodzić. Wiekszość tych zwierząt nie boi sie ludzi. Dzieci je karmią i głaszczą. Oprócz tego z bezpiecznej odległości mozna oglądac wilki, łosia. Dzik (oswojony) niestety jak tam bylismy spał gdzieś w krzakach. W drugiej części zagrody (również się do nich wchodzi) z wieloma odmianami kaczek, bażantów itd. 3,5 letnie dziecko po 2 godzinnym spacerze nawet nie narzekało, że musiało dużo chodzić co jest dla mnie miernikiem atrakcyjności tego miejsca.

Konstancin Jeziorna
    Kawiarnia
    ul. Piotra Skargi 1,

duzy wybór, smacznych, domowych posiłków, w tym wody zdrojowe; miła rodzinna atmosfera, stworzona przez przesympatycznych gospodarzy; drewniany plac zabaw; całość otoczona parkiem konstancińskim

KrakówAtomic
    Kraków Centrum Zakopianka

Małpi Gaj w krakowskim Atomicu, to sympatczne miejsce, gdzie można miło spędzić czas nawet z dwuletnim maluchem. Starsze dzieci można zostawić pod opieką bardzo miłych pań. W łazience jest miejsce do przebrania niemowlaka i nisko umieszczone umywalki. My dorośli też się świetnie bawiliśmy ;-)

2001/07/09 11:52:22

Kościerzyna
    Muzeum Kolejnictwa
    Kościerzyna - dojazd oznakowany

W muzemu znajduje sie kilkanaście zabytkowych parowozów i wagonów. Do większości lokomotyw i parowozów można wchodzić. Na 3 letnim dziecku muzeum zrobiło kolosalne wrażenie.

Kraków
    Metropolitan Restaurant & Bar
    ul.Sławkowska 3 Kraków

Ta przemiła restauracja to miejsce naszych spotkań ze znajomymi, którzy tak jak my mają dzieciaki. Przychodzimy tu także sami, gdyż jedzenie i obsługa są znakomite. Niewiele podobnych miejsc można spotkać w Krakowie. Tu zawsze nasze dzieci zostają mile przyjęte, dostają kredki i kolorowanki więc mają się czym zająć w oczekiwaniu na posiłek. Co prawda w karcie nie ma dań specjalnie dla dzieci ale nigdy nie było problemu żeby coś dla nich przyrządzić np. kurczaka z frytkami itp. Gdy siedzenie przy stole im się nudzi panie kelnerki chętnie się nimi zajmują pokazując np.tajniki baru. Jest tu także specjalne krzesełko dla maluchów i nigdy nasze dzieci nikomu nie przeszkadzały, nawet kręcąc się po restauracji. Zawsze jesteśmy mile widziani.

2002/09/11 14:13:11

Łodź
    Plac zabaw
    Park na Zdrowiu

Plac zabaw dla dzieci (1999 rok), niedaleko cieszącego się złą sławą lunaparku. Ogrodzony, powierzchnia zbliżona do wielkości dużego basenu (mniej-więcej :)). Drewniane domki, mosty, kładki, karuzele, huśtawki, kilka zjeżdżalni, piaskownice; kilka zadrzewionych trawiastych miejsc, reszta na pisaku - raczej czystym. Świetnie bawią się roczniaki jak i dwu - trzy - latki, a także starsze dzieci. Warto zabrać ze sobą piaskownicowe przybory i samochody do zabawy w pisaku. Pozdrawiam. Mysza

Poznań Dynamix
    ul. Kościelna 33, Poznań

Super plac zabaw dla dzieci. Są także opiekunki, które zabawiają maluchów. Starsze dzieci (od 4 lat w zwyż) mogą szaleć na fajnym terenie.
    Anna Siwak
    2002/12/20 21:15:49

Warszawa
    KidsPlay obok GEANT Ursynów
    Warszawa, ul. Sojki 37 obok Geant Ursynów

KidsPlay to przede wszystkim miejsce wspaniałej zabawy. Centrum Zabawy dla Dzieci przeznaczone są dla dzieci do lat 12. KidsPlay oferuje ogromną różnorodność zabaw. Każde dziecko ma szansę znaleźć coś ciekawego dla siebie. Można wybierać spośród atrakcyjnych zabaw ruchowych, plastycznych, teatralnych, konstrukcyjnych oraz wielu innych ciekawych zajęć zorganizowanych. Warto odwiedzic stronę www.kidsplay.com.pl ul. Sójki 37 (przy hipermarkecie Geant - Ursynów) 02-812 Warszawa Tel. (22) 644 41 44
    Marcin Muszyński
    2002/09/12 09:20:56

Warszawa
    Plac Zabaw - Park Ujazdowski
    Warszawa, Al. Ujazdowskie x Koszykowej

Drugi super plac zabaw dla dzieci od 0 do ...w Warszawie piaskownice, tory przeszkód, huśtawki, karuzele i wiele innych, podłoże przyjazne dziecku, ochrona. Warto odwiedzic.
    Marcin Muszyński
    2002/09/12 09:11:09

Warszawa
    Restauracja
    pierwsze pietro hotelu Marriott

Jest to restauracja gdzie placi sie okreslona kwote za wejscie i mozna tam siedziec i jesc ile sie chce (szwedzki stol) Plusem dla rodzicow :-) i dzieciakow jest sala zabaw z masa zabawek oraz dwoma klaunami pilnujacymi i zabawiajacymi maluchy. Po zjedzeniu zupki,nasze maluchy "przepadly" Po trzech godzinach musielismy je sila wyciagac! Maluchy wyszly rozradowane i obdarowane prezentami-balonikami,maskotkami,batonikami...Bardzo mile i przyjazne rodzinie miejsce,szczerze polecam.Nawet jezeli maluchy biegaja po sali,krzycza i turlaja sie (mieciutka wykladzina) to i tak nikt z obslugo nawet sie nie skrzywil!
    Iwonka
    2002/08/29 14:10:44

Warszawa
    AZS AWF Warszawa - pływalnia
    ul. Marymoncka 34

Zajęcia na tej pływalni są prowadzone przez bardzo miłą Panią Zosię i studentki akademi, które pomagają w opiece nad naszymi pociechami podczas pobytu na basenie.Wspólne pływanie daje często zapracowanym rodzicom bezpośreni kontakt z dzieckiem. Czas spędzony na basenie jest przyjemny i bardzo pożyteczny. Daje nam solidną porcję gimnastyki i zabawy. Polecam wszytkim rodzicom i ich dzieciom.

2001/10/22 15:54:02

Warszawa
    Wodny Swiat
    Warszawa ul. Merliniego

Wodny Swiat to kompleks basenow w miejscu dawnej Warszawianki 1 basen olimpijski, 2 baseny rekreacyjne (glebokosc 140cm), brodziki (40 cm), 5 wanien z hydromasazem, 3 zjezdzalnie, dodatkowo silownia, aerobik, restauracje, internet cafe, kregielnia, bilard

2001/08/05 00:11:07

Warszawa
    Ogródek Jordanowski
    Warszawa Odyńca x Niepodleglosci

Super plac zabaw dla dzieci od 0 do ... piaskownice, tory przeszkód, boiska, tor dla skateowcow, amfiteatr - czasami mozna trafic na przedstawienie przygotowane przez dzieci a ostatnio mozna bylo przejechac sie kucykiem.

2001/08/05 00:03:26

Warszawa
    Muzeum Kolejnictwa-Warszawa
    Warszawa Towarowa 1 tel. 620-04-80

Dla naszych 2,5 letnich bliźniaków personel uruchomił dwie wielkie makiety kolejek, pozwolono chłopakom zadzwonić dzwonkiem z lokomotywy, nikt się nie oburzał, gdy rozradowane biegały od eksponatu do eksponatu. Dużo wspaniałych modeli i makiet. Na zewnątrz wystawa lokomotyw i parowozów. Można zajrzeć do kabiny maszynisty, dotknąć z bliska kół parowozu itp.

Żnin
    Muzeum Kolejnictwa
    Żnin - ten koło Biskupina.

W muzeum znajduje sie kilkanaście lokomotyw i wagonów. Wszystki dostepne dla zwiedzajacych. Ze Żnina do Biskupina mozna pojechać zabytkową kolejka wąskotorową. Nie ma problemu z samochodem, obok torów biednie szosa. Z samochodu można robić zdjęcia osobom znajdującym sie w pociągu. 3 letnie dziecko było zainteresowane muzeum, choć do kolejki wsiadało z oporami.

2001/07/09 11:47:19

2. aniaslu

aniaslu Administrator Członek załogi

Lista, którą zamieściłam jest niewielka, mam nadzieję, że w krótkim czasie pomożecie ją uzupełnić, tylko proszę w nagłówku nowych tematów piszcie miejscowość. No i oczywiście dodajcie kilka własnych spostrzeżeń :D
    pozdrawiam serdecznie
    ania ślusarczyk

3. reklama
  4. Agawa

Agawa Fanka BB :)

Plac zabaw dla dzieci na Zdrowiu w Łodzi jest już niestety zdewastowany i nie polecam go mamom z przyczyn bezpieczeństwa :(

Polecam:

Palmiarnia
    ul. Al. J. Piłsudskiego 61, 90-329 Łódź
    tel.: +48 (42) 674-96-65 e-mail: admin@ogr-botaniczny.strefa.pl

Godziny otwarcia:

Palmiarnię można zwiedzać codziennie oprócz:
    poniedziałków, dni świątecznych oraz ostatniego tygodnia marca i lipca (intensywne zabiegi pielęgnacyjne).
    kwiecień - wrzesień w godz. 10.00-18.00
    październik - marzec w godz. 9.00-16.00
    Ceny biletów:
    normalny- 5 zł
    ulgowy - 2,5 zł
    Istnieje możliwość wynajęcia przewodnika po wcześniejszym uzgodnieniu, tel.: 674-96-65. Koszt usługi - 20 zł /grupa.

Figloraj - jesteśmy jego "stałymi bywalczyniami" :wink:
    http://www.figloraj.best.net.pl/

5. Agawa

Agawa Fanka BB :)

W Warszawie w IKEI jest "przechowalnia dzieci" :wink: "Smaland" - suuuper sala zabaw :!:
    Korzystamy z niej przy okazji zakupów w IKEI.

Z tego co wiem - można tam urządzać przyjęcia urodzinowe :D

6. Karola

Karola Początkująca w BB

Witam wszystkie mamy i tatusiów. Tematem są co prawda miejsca przyjazne dzieciom, ale ja chciałam polecić animatorów, którzy zmienią dom w miejsce ciekawe dla dziecka - wypatrzyłam ich szukając firmy, która by zorganizowała imprezę urodzinową dla mojego dziecka. Zmienili mój dom w Szkołę Magii, ponieważ wybrałam program Magiczny Świat Harrego, ale mają bardzo dużo różnych propozycji. Przyjechało 3 animatorów, przebranych w szaty magów. Zdziwiłam się, że chłopak, który prowadził całą imprezę ma takie super podejście dla dzieci. U mnie było 17 dzieciaczków i wszystkie były w niego wpatrzone jak w obrazek - nikt się nie odzywał jak on mówił. Było czarowanie, robienie magicznych napojów, dzieci dostały fajne dyplomy- poprzypalane kartki stylizowane na stare. Mieli ze sobą magiczną kulę i urządzenie do robienia dymu - zadymili poddasze - tam odbywała się impreza, dzxieci były zachwycone. Nie wiem czy mogę na formum podać ich link ? No nic podaję www.superurodziny.pl Pozdrawiam wszystkich, Karolina

7. Margo

Margo Zaciekawiona BB

Rzeczywiscie swietna propozycja,szkoda ze na stronie nie ma zadnych informacji o cenach takich urodzin.Karola jesli mozesz to Powiedz cos blizszego o tym :)

8. Adzia

Adzia Gość

W Krakowie też miejsce gdzie można super się pobawić. To Anikino. Jest tam dużo labiryntów i zabawek dla dzieci, dlarodziców internet i kawiarenka z ciastem. Są pięknie urządzone salki urodzinowe. Strona też jest super! www.anikino.pl tam też jest mnóstwo zabaw dla dzieci.  Atomików już nie ma  :(

9.                                                  HELO ZIOMY!

JESTEM MARTI Z TYCHOW 18 KWIETNIA MAM URODZINY I NIE MAM POMYSLU NA URODZINY JAK MACIE JAKIS POMYSL NA URODZINY TO;
    NR.KOM.509936944
    NR,GADUGADU;4541577
    NR.TEL.DOM;2170862    
    CZEKAM NA ROZNE POMYSLY JAZDY SIE PRZYDA NARKA POZDRAWIAM KAZDEGO KTO NAPISZE!!!!! MARTI Z TYCHOW ZE SZKOLY 35 KLASA IVaPAPAPAPAPA:):):):):):):):):):):):):):):):):)::):):):):):):):) :D O0 O0

10. reklama
  11. Adek

Adek Początkująca w BB

Warszawa
    Restauracja Dong Nam przy ul. Marszałkowskiej pomiędzy pl. Zbawiciela i pl. Konstytucji ma pokój zabaw pełen zabawek. Do tego jest duże akwarium pełne rybek. Kelnerki są b. miłe dla dzieci.

12. Adek

Adek Początkująca w BB

Hotele przyjazne dzieciom nad Bałtykiem:
    - Drejk - Ośrodek w Czasowy w Jastębiej Górze z wielkim pokojem zabaw pełnym zabawek, basenów z piłeczkami, zjeżdżalni, a na zewnątrz dwa place zabaw, drewniany i metalowy, basen dla dzieci ze zjeżdżalnią. Restauracja szwedzki stół, mnóstwo dzieci, imprezy dla dzieci, bale i potańcówki. Jedyny mankament to zejście do morza ze 130 schodkami.
    - Sandra - Ośrodek Wypoczynkowy w Pogorzelicy to kombinat na kilkaset łóżek, zorientowany na pobyty rodzinne z dziećmi. Jest tam kilka basenów, między innymi gorący solankowy. Baseny są też na zewnątrz w wielkim brodzikiem placem zabaw. Mankament to windy, których jest za mało i mieszczą tylko ok. 8 osób i maksimum 1-2 wózki dziecięce. Czekaliśmy nawet po 20 minut na wjazd windą. Restauracja szwedzki stół.
    - Neptun - Ośrodek Wypoczynkowy w Jantarze świetnie przede wszystkim przystosowany dla niepełnosprawnych i dwoma basenikami dla dzieci na wolnym powietrzu, placami zabaw, parkiem, stawem, kortami tenisowymi, placem do gry w siatkę, koszykówkę, piłkę nożną. Basen kryty z wyodrębnionym miejscem do pływania dla maluchów. Mankament to zimna woda (ok. 28 st.) i zakaz wchodzenia bez czepków stosowany przez wpuszczających, który jest nie respektowany przez retowników - i tak co druga osoba się kąpie bez czepka. Imprezy dla dzieci typu grill, karaoke. Plac zabaw drewniany. Do morza daleko ok. kilometra pieszo lub samochodem z płatnym parkingiem ok. 10 zł. Dodatkowa atrakcja to przejażdżka kolejką wąskotorową lub jazdy konne w pobliskim ranczo.

Poleć forum