reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Miejsca w Krakowie i okolicach przyjazne maluchom

Hej Dziewczyny,
W związku z tym, że pogoda robi się coraz ładniejsza, mamy coraz większą ochotę na wyjazdy i wycieczki. Może polecicie jakieś fajne miejsca w Krakowie i okolicach, a szczególnie w okolicach, na takie krótsze, jednodniowe bądź kilkugodzinne wypady z małym dzieckiem? Będę wdzięczna za pomysły, bo sama średnio znam okolice Krakowa.
 
reklama
Cały lasek Wolski :-) Wszyscy zawsze idą od strony zoo, a super trasy są od strony Bielan :tak: Zamek w Ogrodzieńcu jest śliczny. A z bardziej zorganizowanych to Park Miniatur :-)
 
1. Zamek Tenczyn w Rudnie koło Krzeszowic - piękne tereny, dobre na wózek jak i na rowerek
2. Klasztor Karmelitów w Czernej koło Krzeszowic - wokoło lasek idealny na spacerek, piękna okolica do robienia zdjęć, cudowny klasztor ze sklepikiem, wozkiem bez problemów
3. Dolina Prądnika Białego - spacerkiem pod Bramę Krakowską ew. spod parkingu w Ojcowie spacer ubitym szutrem i powrót asfaltem
4. Zalew w Hucie - powolutku z wózeczkiem :) cudowny spacer
5. Zarabie w Myślenicach - tereny do spacerow z wozkiem lub z rowerkiem, dla starszaków super plac zabaw w cieniu drzew, gokarty do przejażdżki z tatą itd. Jest zaplecze jedzeniowo-ubikacjowe.
6. Skała Kmity, jadąc od strony Rząski-Modlniczki. Parking. Leśna, asfaltowa dróżka, cisza, spokój, idealne na wózek/rowerek/rower. Niedaleko jest Rogate Ranczo- restauracja.
7. Opactwo Tynieckie + spacer wokół z dzieckiem w nosidełku lub ze starszym na własnych nogach
8. Skałki Twardowskiego, od strony ul. Twardowskiego jest dobry niezatłoczony parking, spacer wozkiem/rowerkiem. Nie polecam w weekendy bo może być tłok. Tereny fajne, asfaltowo-szutrowe, w słoncu i w cieniu. Nie ma żadnej knajpy wiec prowiant i kocyk :)


Na dużo dalszą wycieczkę ze starszakiem polecam zamek Lipowiec w Babicach, jest skansen, jest pyszna karczma obok.

Zwykle szukam miejsc wycieczkowych, z maluchem tak do roczku, bo niestety ale większość parków oraz atrakcje typu Zatorlandia czy Park Miniatur się nie nadają :( Ogród Doświadczen jest płatny więc maluszek prawie nie skorzysta a 20 zł z portfela fruuuuuuuuuuuuuuu.
 
Ostatnia edycja:
Chochołowy Dwór :)
w ultra czystej toalecie z osobnym pokojem dla mam, jest przewijak z milutkim i pachnącym kocykiem oraz wygodny fotel.

dla starszych dzieci jest kącik do zabaw, dość duży, a za restauracją Chata Trapera z wieloma ciekawymi atrakcjami.
Byłam w szoku jak to wszystko zorganizowane, luksusowe krzesełka do karmienia, obsługa służy pomocą (wrzątek, letnia woda, umyć łyżeczkę itd) jeździmy co 2 weekend na obiad :) polecam wycieczkę do Ojcowa z przystankiem na jedzonko w Chochołowym!
 
Co do Chochołowego Dworu to nie wypowiem się jak z przygotowaniem dla dzieci, ale na jedzeniu bardzo się zawiodłam :no: Byliśmy ze znajomymi - cztery różne dania (barszcz czerwony, golonka, łosoś na szparagach i pizza wegetariańska) i cztery porażki. Jedzenie niesmaczne i zimne. Mój mąż jest miłośnikiem golonki i stwierdził, że była to jedna z gorszych. Ja wzięłam łososia - kompletnie nieprzyprawiony, szparagów były dosłownie dwie sztuki, puree przypominało breję i na dodatek wszystko chłodne. Ja wzięłam jeszcze kompot domowy, który w smaku był jak napój Capri :crazy:
Za to ani razu nie zawiedliśmy się na Maciejówce, która jest może z kilometr przed Chochołowym Dworem (jadąc od krk) po prawej stronie. Zawsze przemiła obsługa i jedzenie przepyszne. Znaleźliśmy ją jak szukaliśmy miejsca na wesele i wszyscy goście chórem stwierdzili po, że lepszego miejsca wybrać nie mogliśmy. Od tamtej pory jeździmy tam regularnie na wszystkie rocznice, wypróbowaliśmy już połowę karty, znajomi też bardzo sobie ich chwalą. Dla dzieci mają plac zabaw, myślę że nie byłoby problemów z podgrzaniem czegoś swojego, nie wiem jak łazienki pod kątem dzieci (przekonam się za jakieś pół roku ;-) ). Minusem jest to, że weekendy popołudniu mają z reguły obłożone weselami/komuniami/chrzcinami - ale myślę, że to też świadczy o ich jakości :-)
 
Ja również polecam Myślenice -Zarabie, można np. wyjechać na górę Chełm - piękne widoki i spacerek po lesie, jest rzeka - można kamyki do wody wrzucać! Poza tym Rabka i nowiutki Park Zdrojowy to super zabawa dla malucha - spacerek wyremontowanymi alejkami, place zabaw, tężnie solankowe - poza tym b. dobre zaplecze sanitarno - jedzeniowe i tylko 60 km od Krakowa.
 
reklama
Ostatnio przechodziłam Floriańską i dostałam ulotkę z Rodzinka Cafe. Wstąpiłam więc i polecam :)
Adres: Floriańska 15
Pyszne jedzenie i kawa, ogródek letni, pokój dla dzieci z zabawkami, klockami drewnianymi, pluszakami, kolorowankami, książkami dla młodszych i starszych dzieci, w lecie prowadzone są zajęcia językowe dla najmłodszych z angielskiego i włoskiego. Jest toaleta z przewijakiem. Bardzo miła obsługa i niskie ceny.
 
Do góry