reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

miejsce do nauki dla szesciolatka

giza

kwiecień 05/luty 08
Dołączył(a)
11 Październik 2004
Postów
11 981
Miasto
Wrocław
reklama
U mnie standardowo, jak i za naszych czasów, biurko+ fotel na kółkach, jednak Julcia ma podkładkę pod nogi taką z Ikei.
 
Normalne biurko z Black, red white. Oczywiście jeżeli ktoś ma możliwość częstej zmiany mebli to fajnie mieć jednak najpierw niższe biurko bo takie standardowe jest wysokie, ale jak dziecko ma właśnie podnóżek tak jak Jula to już jest ok.
 
Ważny jest solidny fotel lub krzesło z dobrym oparciem.
Lampka jest dobra, jeśli można ją dobrze nakierować na książkę/zeszyt, a nie taka, co sztywno stoi i oświetla głównie ścianę.
 
Ostatnia edycja:
Myślę, że biurko jest najlepsze, do tego podnóżek i krzesło. U nas sprawdza się krzesło obrotowe. Oczywiście dobra lampka też jest konieczna :).
 
Zdecydowałam się na piłkę do siedzenia. Syn na razie odrabia zadania przy ławie, ale siedząc na piłce taka wysokość blatu jest dla niego bardzo dobra. Na początku trudno mu było przez chwilę stabilnie siedzieć na piłce, ale teraz potrafi skupić się na szlaczkach i literkach. A między kolejnymi zadaniami buja się i podskakuje na piłce.
 
każda forma jest dobra do nauki..... najlepsza sprawdza się na świeżym powietrzu ale do odrabiania lekcji to oczywiście biurko lub stół gdzie jest dużo miejsca
 
Moja siedmiolatka odrabia lekcje w swoim pokoju przy biurku (kupione rok temu jak miala 6 lat) do niego ma krzeselko na kolkach. Lubi to miejsce i oprocz nauki chetnie tam sobie rysuje i tworzy jakies swoje ''projekty''. Jak jest jakies zadanie wiekszego kalibru to rozkladamy sie na stole w jadalni i tam tez sie jej dobrze ''pracuje''. Ksiazki czyta najchetniej lezac w lozku albo w samochodzie w drodze do szkoly:-)
 
reklama
Hej!
U nas jest standardowo- biurko z brw- seria Małgośka- dosyć popularna i praktyczna.
Krzesło obrotowe,moja sześciolatka jest wysoka więc nogi jej nie "wiszą"- zatem podkładki pod stopy nie trzeba.Lampka ledowa.
Moja córka dużo robi przy biurku a ponieważ ma sporo zadań z solfeża to ma taki stojak na książkę.Przydaje się to też do robienia zadań z książki,książka jest ustwiona pionowo,dziecku lepiej się czyta lub przepisuje coś do zeszytu.
Ponieważ podłoga jest śliska to pod krzesłem na dywanik.
Aha- ponieważ biurko jest z nadstawką to nie dało się go ustawić pod oknem.Według mnie biurko pod oknem jest optymalne.
 
Do góry