reklama

Miejsce widzenia się z dzieckiem

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez Lukrecja30, 1 Marzec 2015.

 1. Lukrecja30

  Lukrecja30

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam,
  Mam problem z ojcem dziecka który to nakazuje mi wożenie dziecka z mojego obecnego miejsca zamieszkania do poprzedniego ( 50 km) gdyż w wyroku sądowym o widzenia jest napisane że:
  ojciec dziecka ma prawo widywać się z dzieckiem w 1 i 3 weekend każdego miesiąca w miejscu zamieszkania dziecka tj. ul... w czasie od orzeczenia wyroku ułożyłam sobie życie z nowym partnerem i przeprowadziłam się do innego miasta ( 50 km od poprzedniego miejsca zamieszkania). Nie posiadam auta i nie mogę zawsze dziecka przywozić ale staję na rzęsach i robię to, zawsze jestem na czas i czekam... a tata dziecka albo nie przychodzi wcale w wyznaczonym terminie albo spóźnia się godzinę lub dwie. Moje pytanie brzmi :
  czy mimo iż w wyroku podane jest miejsce widzeń ojca z dzieckiem czyli poprzedni adres zamieszkania to muszę własnie tam dziecko dostarczać? Czy nie może ojciec dziecka który jest zmotoryzowany przyjeżdżać na widzenia do mojego obecnego miejsca zamieszkania? Jeżeli muszę dziecko dowozić w miejsce o którym mowa w wyroku to co mam zrobić aby to zmienić. Czuje się jak marionetka w jego rekach bo wychodzi na to że on może wszystko może nie stawić się na widzenie i nie uprzedzić wcześniej a ja nie mam prawa nic z tym zrobić. Ja musze dziecko udostępnić na jego życzenie.
  Bardzo proszę o poradę w mojej sprawie,
   
 2. reklama
 3. MalaZosia

  MalaZosia Mamusia Piotrusia :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  2
  Poinformuj sąd o zmianie miejsca zamieszkania, napisz, że jest dla Ciebie problemem dowóz dziecka do poprzedniego a ojciec jest zmotoryzowany i może po pociechę przyjeżdżać. Jeśli nie potraficie tego między sobą ustalić to ustalcie to sądownie. Zaktualizuj dane po prostu :) Ale przez sąd i miej to na piśmie :)

  Pozdrawiam
   

Poleć forum