reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Miękka szyjka macicy- 25 tydzień ciąży.

Elencza

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Luty 2020
Postów
5 363
Dziewczyny, pomocy..
Byłam na rutynowej kontroli (poprzednia u innego lekarza 2 tygodnie temu i 1,5 tygodnia), usłyszałam,że mam miękka szyjkę - cytuję - bez tragedii. Zalecenia odpoczywania, zwolnienie z pracy, brak aktywności seksualnej i w ogóle fizycznej. Do tego podtrzymany duphaston (zażywam od początku praktycznie, bo miałam plamienia, teraz już nie). Szyjka na poprzednim badaniu była ponad 4cm, twarda i zamknięta. Teraz nie miałam mierzonej (na wizytach z NFZ nigdy nie była mierzona). Powiedzcie mi- czy to się może zmienić? Ktoras z mam miała taka sytuacje? Przy 2 latku trudno o leżenie.. Do tego żłobek mamy daleko, a spacery też są niewskazane..
Pocieszcie albo wlejcie kubeł zimnej wody...
 
reklama
Dziewczyny, pomocy..
Byłam na rutynowej kontroli (poprzednia u innego lekarza 2 tygodnie temu i 1,5 tygodnia), usłyszałam,że mam miękka szyjkę - cytuję - bez tragedii. Zalecenia odpoczywania, zwolnienie z pracy, brak aktywności seksualnej i w ogóle fizycznej. Do tego podtrzymany duphaston (zażywam od początku praktycznie, bo miałam plamienia, teraz już nie). Szyjka na poprzednim badaniu była ponad 4cm, twarda i zamknięta. Teraz nie miałam mierzonej (na wizytach z NFZ nigdy nie była mierzona). Powiedzcie mi- czy to się może zmienić? Ktoras z mam miała taka sytuacje? Przy 2 latku trudno o leżenie.. Do tego żłobek mamy daleko, a spacery też są niewskazane..
Pocieszcie albo wlejcie kubeł zimnej wody...
 
Ja w obu ciążach sporo „przed” miałam miękką szyjkę (porody idealnie w terminie). Również Duphaston. Przy drugim synku gin. mówiła, że najpewniej szybciej urodzę. I… nope. Już mi skierowanie do szpitala chciała wystawiać gdybym przed Nowym Rokiem nie urodziła, bo termin miałam na Święta Bożego Narodzenia. I tak też urodziłam. Oczywiście każdy organizm jest inny. Dbaj o siebie/ o Was. Ale widzisz, różnie jest. I również niespełna 2- latka miałam wówczas w domu. 😜
 
Dziękuję! Jest nadzieja! Ale to dopiero trochę ponad połowa ciąży, bardzo mną to tąpnęło.. Tym bardziej,że te 1,5 tygodnia temu wszystko było idealnie..
Dziękuję @Jumami, bardzo mnie uspokoiła Twoja odpowiedź!
 
To jest jeszcze wczesny tydzień...ja bym zorganizowała pomoc żebyś jednak mogła jak najwięcej odpoczywać. Poszłabym też prywatnie do gin żeby załóżmy co te dwa tyg mierzył szyjkę. Pamiętaj że jak ktoś tak chodził całą ciążę i było ok nie daje żadnej gwarancji. Raczej niestety wylewam kubeł zimnej wody bo moim zdaniem to jest poważna sprawa. Lepiej chuchać i przetrzymać tych parę miechów w komplecie;) trzymam mocno kciuki:*
 
Dziękuję! Jest nadzieja! Ale to dopiero trochę ponad połowa ciąży, bardzo mną to tąpnęło.. Tym bardziej,że te 1,5 tygodnia temu wszystko było idealnie..
Dziękuję @Jumami, bardzo mnie uspokoiła Twoja odpowiedź!

To ja wyleje kubeł zimnej wody. 23tc miękka szyjka brak infekcji 9 miesięczniak w domu. Leżałam i odpoczywałam. Mama do pomocy nad dzieckiem. 24tc zaczął odchodzić czop śluzowy. Mimo zgłaszania lekarzom i wizyty na sorze tryb oszczędzania i luteina. Brak infekcji. Szyjka 3,5 cm. 25tc chciało mi się siku, wstałam z kanapy do toalety i odeszły mi wody. Łez w łóżku i kradnij czas. Do dziecka jakąkolwiek niania. Malucha możesz przytulać na leżąco, bawić też tak się można. Spacer nie zająć a życie twojego drugiego malucha niea ceny. Uwierz mi, nie chcesz mieć wcześniaka w domu. Wiedz gwoździe, przybij się do łóżka jak po dobroci nie możesz i odpoczywaj, bo po porodzie nie będzie na to czasu przy 2 maluchach
 
reklama
Zgadzam się z koleżanka powyżej - musisz przeorganizować opiekę nad dzieckiem w domu, zaprowadzenia do przedszkola (babcia, niania, sąsiadka?) oraz pozostałe obowiązki domowe. Musisz się teraz skupić na sobie i maluchu w brzuchu, odpoczynek jak najbardziej jest obowiązkowy - chyba nie chcesz trafić na patologie ciąży za jakiś czas ? Pierwsze dziecko nie odczuje przecież żadnego odtrącenia, w łóżku również możesz się z nią bawić, tulić itp. Mąż Ci musi pomoc więcej teraz, mimo zapewne obowiązków zawodowych, ale są rzeczy ważne i Ważniejsze. To ty musisz wybrać, które teraz postawisz na pierwszym miejscu 😊
 
Do góry