reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Miękka szyjka macicy- 25 tydzień ciąży.

Dziękuję! Dziś właśnie tak spędziłam dzień, leżąc.. Totalnie się męczyłam, ale są rzeczy ważniejsze...
W czwartek mam lekarza prywatnie, by sprawdzić długość szyjki. Moja lekarka nie mówiła o leżeniu, ale większym odpoczynku, powiedziała, że tragedii nie ma.. Ale lepiej dmuchać na zimne. Dziękuję!
 
reklama
Dziękuję! Dziś właśnie tak spędziłam dzień, leżąc.. Totalnie się męczyłam, ale są rzeczy ważniejsze...
W czwartek mam lekarza prywatnie, by sprawdzić długość szyjki. Moja lekarka nie mówiła o leżeniu, ale większym odpoczynku, powiedziała, że tragedii nie ma.. Ale lepiej dmuchać na zimne. Dziękuję!
U mnie szyjka była zawsze twarda i wysoko, jedno popołudnie się za bardzo szarpnęłam z porządkami i się nagle obniżyła i zrobiła miękka 😳 Także wiele nie trzeba. Ja mam zaraz ciąże donoszona, także krzywdy nie ma, ale u Ciebie to lepiej właśnie - dmuchać na zimno.
 
Jestem totalnie zaskoczona.. Byłam na prywatnej wizycie..
Pani zbadała mnie wnikliwie (nie tylko palcami, jak moja lekarka), zrobiła usg- nic złego się nie dzieje. Szyjka ma ponad 4cm, czyli dokładnie jak miesiac temu, jest wysoko, z tyłu, zamknięta..
Co do miękkości, mówiła, że to dość subiektywna ocena.. Nie wydaje się być bardzo twarda, ale ze każda kobieta ma inną.. Ale jest zamknięta, "schowana". A czuje ucisk inaczej, bo m w końcu wylądowała głowa w dół.
Gdybym jej nie mówiła, z czym przychodzę, nie użyłaby takiego sformułowania. Mówiła, że jak dla niej, wszystko gra.. I że nie powinnam leżeć.
Juz nie wiem, co myśleć...
 
Jestem totalnie zaskoczona.. Byłam na prywatnej wizycie..
Pani zbadała mnie wnikliwie (nie tylko palcami, jak moja lekarka), zrobiła usg- nic złego się nie dzieje. Szyjka ma ponad 4cm, czyli dokładnie jak miesiac temu, jest wysoko, z tyłu, zamknięta..
Co do miękkości, mówiła, że to dość subiektywna ocena.. Nie wydaje się być bardzo twarda, ale ze każda kobieta ma inną.. Ale jest zamknięta, "schowana". A czuje ucisk inaczej, bo m w końcu wylądowała głowa w dół.
Gdybym jej nie mówiła, z czym przychodzę, nie użyłaby takiego sformułowania. Mówiła, że jak dla niej, wszystko gra.. I że nie powinnam leżeć.
Juz nie wiem, co myśleć...

Nic tylko się cieszyć. Może luteina pomogła, może odpoczynek. Warto w razie czego zrobić posiew.
 
Jestem totalnie zaskoczona.. Byłam na prywatnej wizycie..
Pani zbadała mnie wnikliwie (nie tylko palcami, jak moja lekarka), zrobiła usg- nic złego się nie dzieje. Szyjka ma ponad 4cm, czyli dokładnie jak miesiac temu, jest wysoko, z tyłu, zamknięta..
Co do miękkości, mówiła, że to dość subiektywna ocena.. Nie wydaje się być bardzo twarda, ale ze każda kobieta ma inną.. Ale jest zamknięta, "schowana". A czuje ucisk inaczej, bo m w końcu wylądowała głowa w dół.
Gdybym jej nie mówiła, z czym przychodzę, nie użyłaby takiego sformułowania. Mówiła, że jak dla niej, wszystko gra.. I że nie powinnam leżeć.
Juz nie wiem, co myśleć...
To dobrze:)! Sprawdzaj regularnie na wszelki wypadek się nie forsuj się i spokojnej ciąży :)
 
Nic tylko się cieszyć. Może luteina pomogła, może odpoczynek. Warto w razie czego zrobić posiew.
Ja myślę, że pani doktor prowadząca na dotyk pochopnie oceniła stan mojej szyjki.. Dziś było usg i dokładne pomiary. W każdym razie nie zamierzam się przemęczać, ale póki nic się nie dzieje to chociaż na spacery będę chodzić:)
Dziekuje! Jak zawsze jesteście nieocenione!!!💚
 
Piszę zakończenie mojej historii, gdyby mama miala podoba problem..
Szyjka zdaniem doktorki była cały czas miękka. W 37 tygodniu kolejna wizyta z ktg, źle wyniki- miałam pójść do szpitala, żeby wszystko sprawdzić. Już nie wyszłam bez dziecka- porod wywoływany balonikiem, ale słabo szło. W każdym razie, mimo miękkiej szyjki najpewniej donosiłabym ciążę terminu.
 
HEj, a czemu trzeba zrobić posiew? U mnie podobna syt. Szyjka wg lekarza miękka, 25 tc, zwiększona dawka luteiny podjęzykowej(taka biorę), z zaleceń tylko powstrzymanie się od współżycia i macmiror zwiększony z jednej dawki tygpsniopw (zapobiegawczo) na 2 w tygodniu. Przy miękkiej szyjce jest większe prawdopodobienstwo infekcji?
Nic tylko się cieszyć. Może luteina pomogła, może odpoczynek. Warto w razie czego zrobić posiew.
 
HEj, a czemu trzeba zrobić posiew? U mnie podobna syt. Szyjka wg lekarza miękka, 25 tc, zwiększona dawka luteiny podjęzykowej(taka biorę), z zaleceń tylko powstrzymanie się od współżycia i macmiror zwiększony z jednej dawki tygpsniopw (zapobiegawczo) na 2 w tygodniu. Przy miękkiej szyjce jest większe prawdopodobienstwo infekcji?
Infekcje skracają szyjkę.
 
reklama
HEj, a czemu trzeba zrobić posiew? U mnie podobna syt. Szyjka wg lekarza miękka, 25 tc, zwiększona dawka luteiny podjęzykowej(taka biorę), z zaleceń tylko powstrzymanie się od współżycia i macmiror zwiększony z jednej dawki tygpsniopw (zapobiegawczo) na 2 w tygodniu. Przy miękkiej szyjce jest większe prawdopodobienstwo infekcji?
Tak, cokolwiek dzieje się z szynką, najpierw trzeba wykluczyć infekcje. Jeśli jednak bierzesz macmiror, to wynik będzie zafałszowany. W ciąży nie powinno się brać leków bez badań.
 
Do góry