reklama
 1. Odliczaj z nami do Dnia Dziecka. Klikasz w okienka kalendarza?/ Wygraj magiczne klocki! Kliknij!/
  Zamknij powiadomienie

mierzenie dziecka

Temat na forum 'Zdrowe dziecko' rozpoczęty przez onlymama, 4 Kwiecień 2008.

 1. onlymama

  onlymama Zaciekawiona BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam,
  Chcę poznać Wasze zdanie na temat regularnego pomiaru wzrostu dziecka. Zauważyłam że ostatnio dużo się na ten temat mówi. Czy naprawdę jest to takie ważne??
  Moja córa niedługo kończy rok i jak do tej pory nie była mierzona wogóle...
  O co chodzi z tymi regularnymi pomiarami??
   
 2. Joasia.k2

  Joasia.k2 Sierpniowe mamy'08

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  To jest tak że jeżeli dziecko jest mierzone i warzone przy każdej wizycie u lekarza,masz rozeznanie ile dziecko przybrało za mało a może za dużo.Wiesz czy dziecko dobrze się rozwija w stosunku do rówieśników i czy posiłki które zjada mu wystarczają,ja mojego syna mierzę i ważę regularnie to jest moim zdaniem ważne
   
 3. reklama
 4. onlymama

  onlymama Zaciekawiona BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Hmmm... no niby tak. Chociaż nadal mnie to nie przekonuje. Przecież widzę że się dobrze rozwija. A wiadomo że dzieci się różnią, więc jeżeli będzie niższa niż rówieśnicy to chyba nie koniecznie będzie to problemem...???
  Joasia i nanosisz pomiary na siatki centylowe??
   
 5. ania_zywa

  ania_zywa Gość

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Nasz pediatra waży Hanię i mierzy przy każdej wizycie. Nanosi później dane na siatkę centylową. Ważne, żeby i waga i wzrost znalazły się na tym samym centylu. Wtedy wiadomo, czy dziecko się dobrze rozwija (nawet jeśli dziecko mało waży, ale utrzymuje przy każdym ważeniu ten sam centyl). Dlatego ja również uważam, że to ważne:tak:. Mnie przynajmniej taka wizyta u pediatry uspokaja i mam czarno na białym, że moje dziecko zdrowo rośnie:tak:.
   
 6. agamal

  agamal kociara

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Warto jest regularnie kontrolować by wiedzieć czy dziecko prawidłowo się rozwiaja
   
 7. milkaa

  milkaa Zaciekawiona BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Zgadzam się, że takie mierzenie na pewno nie zaszkodzi. A może pomóc przy analizowaniu rozwoju dziecka. Ale oczywiście nie można się dać zwariować. Jak widzisz, że wszystko jest ok i lekarz też nie ma zastrzeżeń, to nie ma problemu, jak regularnie nie zważysz i nie zmierzysz malucha.
   
 8. onlymama

  onlymama Zaciekawiona BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0

  Teraz to mi się trochę to skomplikowało :) he he he No cóż - blondynka jestem :)
  Czemu musi to być ten sam centyl?? Przecież dziecko może urosnąć bardziej niż rówieśnicy. No chyba że będzie za niskie.. Wydawało mi się, że na siatkę centylową nanosi się tylko wzrost a nie wagę... aż poszukam tych siatek, jak mała przyśnie i sprawdze.
   
 9. onlymama

  onlymama Zaciekawiona BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Przekonałyście mnie że warto mierzyć regularnie czyli jak często??? Moja mała wogóle nie choruje więc rzadko chodzim do lekarza - tylko na szczepienia. Co ile mam ją mierzyć?? może zacznę ją mierzyć sama?? przy framudze??
   
 10. reklama
 11. ania_zywa

  ania_zywa Gość

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Ja mierzę i ważę tylko podczas wizyty na szczepieniach:tak:. W domu czasem z ciekawości zaznaczam na ścianie wzrost:-D.
  A co do tych centyli to właśnie o to chodzi, że jak za każdym mierzeniem i ważeniem jest na tym samym centylu to znaczy, że dziecko rozwija się dobrze, zgodnie ze swoim tempem, nawet jeśli jest mniejsze i drobniejsze od rówieśników:tak:.
   
 12. onlymama

  onlymama Zaciekawiona BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Poszperałam w necie i wyczytałam że jak dziecko skończy rok to powinno się je mierzyć co 3 miesiące...hmmm. Czyli z tego wniosek że ten obowiązek "spada" na mnie :) bo szczepienia są chyba rzadziej???
  Jeżeli dziecko jest poniżej 3 centyla a utrzymuje się tak dłuższy czas to znaczy że nie jest źle ale może być lepiej?? Bo teraz próbuję się połapać w tej siatce centylowej :) Tylko w książeczce mojej małej to strasznie skomplikowano to opisano - tak po medycznemu...
  Najlepiej jak dziecko jest między 25 a 50 centylem tak???
   

Poleć forum