reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mierzenie temperatury

rikitiki

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
11 Listopad 2023
Postów
38
Hej .
Jak najlepiej mierzyć temperaturę?
Robię to od kilku dni i za każdym razem mam inną (od 36.33 do 36.44).
Termometr owulacyjny kupiłam.
Mierze o tej samej porze pod językiem.
 
reklama
Najlepiej mierzyć w pochwie po min. 4h nieprzerwanego snu, codziennie o tej samej porze przypadającej między 5:30 a 7:00, termometrem z 2 miejscami po przecinku.
 
Hej .
Jak najlepiej mierzyć temperaturę?
Robię to od kilku dni i za każdym razem mam inną (od 36.33 do 36.44).
Termometr owulacyjny kupiłam.
Mierze o tej samej porze pod językiem.
Też mierzę pod językiem ;) od 8 lat (z przerwami na ciąże). Jest to super metoda, zarówno na zaplanowanie jak i uniknięcie ciąży 😉 no i to normalne, że temperatura nie jest identyczna codziennie 😉 masz niewielkie wahania, jeśli trzymasz się zasad (zawsze o tej samej porze, w tym samym miejscu pod językiem itd) to najprawdopodobniej robisz to dobrze. Który to dc?
 
Też mierzę pod językiem ;) od 8 lat (z przerwami na ciąże). Jest to super metoda, zarówno na zaplanowanie jak i uniknięcie ciąży 😉 no i to normalne, że temperatura nie jest identyczna codziennie 😉 masz niewielkie wahania, jeśli trzymasz się zasad (zawsze o tej samej porze, w tym samym miejscu pod językiem itd) to najprawdopodobniej robisz to dobrze. Który to dc?
Dziękuję za dop.
Teraz jest to 9 dc i dziś znowu temp 36.30 . Znowu inna. Nie ruszam się po przebudzeniu jedynie po telefon ręką sięgam i po termometr 🤷
 
Dziękuję za dop.
Teraz jest to 9 dc i dziś znowu temp 36.30 . Znowu inna. Nie ruszam się po przebudzeniu jedynie po telefon ręką sięgam i po termometr 🤷
Spokojnie, temperatura nigdy nie jest równo taka sama 😉 to zupełnie normalne, że lekko się waha w ramach jednej fazy ;) jak znajdę chwilę to wkleję moje wykresy albo zobacz sobie w necie przykładowe wykresy podstawowej temperatury ciała i zobaczysz, że to nigdy nie jest równa linia ;) najważniejsze żebyś po owulacji odnotowała skok i w efekcie dwufazowy wykres 😉
 
Spokojnie, temperatura nigdy nie jest równo taka sama 😉 to zupełnie normalne, że lekko się waha w ramach jednej fazy ;) jak znajdę chwilę to wkleję moje wykresy albo zobacz sobie w necie przykładowe wykresy podstawowej temperatury ciała i zobaczysz, że to nigdy nie jest równa linia ;) najważniejsze żebyś po owulacji odnotowała skok i w efekcie dwufazowy wykres 😉
Jaki wykres ?
Masz jakąś aplikacje do tego ?
 
Jaki wykres ?
Masz jakąś aplikacje do tego ?
No o to właśnie chodzi, żeby ze wszystkich pomiarów stworzyć wykres i wtedy wizualnie od razu widać kiedy była owulacja :) ja uzywam aplikacji Premom i flo (na screenie dla przykładu poprzedni cykl)

O której godzinie mierzysz? Nie wstajesz w nocy? Ja tez mierze pod językiem, pamiętaj żeby wtedy to zawsze było w tym samym miejscu
 

Załączniki

  • IMG_3624.jpeg
    IMG_3624.jpeg
    46 KB · Wyświetleń: 50
reklama
No o to właśnie chodzi, żeby ze wszystkich pomiarów stworzyć wykres i wtedy wizualnie od razu widać kiedy była owulacja :) ja uzywam aplikacji Premom i flo (na screenie dla przykładu poprzedni cykl)

O której godzinie mierzysz? Nie wstajesz w nocy? Ja tez mierze pod językiem, pamiętaj żeby wtedy to zawsze było w tym samym miejscu
Mierze 5:45 bo tak wstaje do pracy , w nocy nie idę do ubikacji, staram się trzymać.
Pod językiem chyba w tym samym miejscu.
 
Do góry