reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Miesiączka po porodzie

Mamaa20

Fanka BB :)
Dołączył(a)
1 Styczeń 2017
Postów
637
Witam jestem 6,5 tygodnia po porodzie. Polog skończył mi się jakoś po 4,5 tyg a 2 dni temu rano na bieliźnie miałam krew i od tej pory na podpaskach są już tylko brazowe plamienia. Czy to jest już miesiączka? Jak wyglądał pierwszy okres po porodzie u was?
 
reklama
Rozwiązanie
Moja miesiączka zaczęła się 5 miesięcy po porodzie a teraz czekam na kolejną od dwóch miesięcy. Z tego co słyszałam to dopiero po tym jak przestanie się karmić piersią to się ureguluje :)
Niekoniecznie. Karmiłam najdłużej 3,5r. Zazwyczaj już w pierwszym roku były regularne. Ale fakt, przy kp łatwiej może się rozregulować.
Możliwe, że to okres. Chociaż ja w połogu często miałam przerwy, krwawiłam potem tydzień przerwy i dalej jakieś plamienia. Połóg skończyłam po 6 tygodniach. Po 4 miesiącach miałam jakieś delikatne plamienia przez dwa tygodnie z przerwami ale ginekolog stwierdził, że to zaburzenia hormonalne a nie okres. Po 6 miesiącach dostałam okres dopiero taki jak zawsze.
 
Najprawdopodobniej to nadal są odchody połogowe i macica nadal się oczyszcza.
Do 8 tyg po porodzie tak to może wyglądać, że pojawi się jednorazowo krew czy skąpe plamienie i po kilku dniach ustanie.
 
Moja miesiączka zaczęła się 5 miesięcy po porodzie a teraz czekam na kolejną od dwóch miesięcy. Z tego co słyszałam to dopiero po tym jak przestanie się karmić piersią to się ureguluje :)
 
Moja miesiączka zaczęła się 5 miesięcy po porodzie a teraz czekam na kolejną od dwóch miesięcy. Z tego co słyszałam to dopiero po tym jak przestanie się karmić piersią to się ureguluje :)
Niekoniecznie. Karmiłam najdłużej 3,5r. Zazwyczaj już w pierwszym roku były regularne. Ale fakt, przy kp łatwiej może się rozregulować.
 
Rozwiązanie
Do góry