reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

miesiaczka po porodzie

marzenka0011

Początkująca w BB
Dołączył(a)
29 Wrzesień 2010
Postów
17
Dzien dobry.
Mam teakie pytanie. w lipcu urodzilam córeczke ( 4 miesiace temu). porod byl naturalny a pológ trwal niecale 6 tygodni. miesiaczke dostalam jakos dwa tygodnie po pologu, mimo iz wciaz karmie piersia na zadanie. mialam juz dwie miesiaczki i tu problem. Ostatnia mialam 14-go pazdziernika i skonczyla sie 20 pazdziernika. Powinnam dostac juz nastepna, wedlug moich obliczen 11-go listopada. dzisiaj jest juz 16 a ja miesiaczki nie dostałam. boli mnie podbrzusze tak jak przed okresem a miesiaczki brak. Czym to moze byc spowodowane. Dodam ze w ciazy byc nie moge, bardzo malo prawdopodobne poniewaz od porodu kochalam sie z moim mezem doslownie dwa razy. raz przed druga miesiaczka i teraz 6-go ale nigdy we mnie nie konczyl ( troche dziwny jezyk przepraszam ale musze to dokladnie objasnic). wczoraj juz z tego wszystkiego robilam test ciazowy , czyli 6 dni po terminie spodziewanej miesiaczki i wyszedl negatywny. wedlug mnie test by juz pokazal czy jestem w ciazy czy nie. starsznie sie stresuje ze nie mam jeszcze okresu a podbrzusze boli i mam laka lepka wydzieline , raczej bezbarwna, czasami lekko klejaca. Prosze bardzo o odpowiedz co to moze byc i od czego moge nie miec miesiaczki?/ i Czy jest mozliwe abym byla w ciazy?? ( zadnych objawow nie mam ). Z gory serdecznie dziekuje za odpowiedz
 
reklama
Powodem może być również karmienie piersią- często mam takie przypadki. Mogą one być bardzo skąpe-nawet niewielkie brudzenie. Warto jeszcze parę dni poczekać i wtedy ponownie zrobić test ciążowy. Jeśli będzie ujemny proszę iść do ginekologa i poprosić o antykoncepcję-mimo karmienia piersią możemy przyjmować tabletki antykoncepcyjne z niską dawką hormonów, ewentualnie inna metoda zapobiegania ciąży. Proszę pamiętać, że karmienie piersią nie jest żadnym zabezpieczeniem przed kolejną ciążą- miałam wiele młodych mam, które bardzo szybko po porodzie spodziewały się kolejnego dzidziusia. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
witam serdecznie. Czy mogłabym uzyskać poradę jak przyzwyczaić dziecko do mleka modyf.karmilam synka 6 miesięcy, ale z przyczyn zdrowotnych muszę go odstawić od piersi.Niestety próbowałam karmić go butelką,ale nawet nie ma mowy, żeby chciał ssać-tylko cycuś.....czasu mam coraz mniej i nie wiem jakn mam go przekonać ....błagam o rade
 
Do góry