reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Miesiączka po poronieniu łyżeczkowaniu

Anka211

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
3 Marzec 2022
Postów
42
Hej dziewczyny poronilam w 8tyg dokładnie miesiąc temu miałam zabieg dziś dostałam miesiączkę jednak różni się ona ta co miałam przed ciąża. Mianowicie rano krew leciała dosyć obficie a teraz tylko brązowe plamienie. Przed ciąża miałam wszystko regularnie miesiączka trwała 5 dni i zazwyczaj w pierwszy dzień miałam tylko brązowe plamienie a na drugi już 3 dni krew.bylam na kontroli 4 dni temu i ginekolog przewidziała że za kilka dni będę mieć i uspokoiła że po zabiegu wszytsko się wyczyścilo i jest ok, brzuch ani uda mnie nie bolą ( przed ciąża w miesięczke zawsze bolały) chciałam się zapytać jakie były wasze doświadczenia przepraszam za Misz masz mam nadzieję że zrozumiecie. I ile po poronieniu mogłyście się starać o dziecko. Mi lekarka powiedziała że rok mam poczekac...
 
reklama
Miesiączka (a nawet 3) po poronieniu może być inna niż zwykle, to normalne. Skoro lekarka uspokaja to w czym problem?
Ja poroniłam w 11tc i okres przyszedł po 29dniach. Był dłuższy i obfitszy, kolejne były już normalne. W kolejną ciążę zaszłam po 3msc, ale mogłam się starać po pierwszej.
Zalecenie żeby rok czekać dla mnie zupełnie bez sensu. Uzasadniła czymś swoją teorie?
 
U mnie pierwsza miesiączka po łyżeczkowaniu była gorsza niż krwawienie po samym zabiegu. I do tego była długa, bo łącznie z plamieniami to ze 2 tygodnie trwało.
Ja dostałam zielone światło na starania po pierwszej @. Zaszłam pod drugiej.
Czym lekarka tłumaczyła tak długi czas oczekiwania na starania? Jeśli na kontroli USG było ok, to ja bym działała (o ile nie masz jakiś problemów ginekologicznych). Co niby miałby zmienić ten czas?
 
Pierwszą miesiączkę po poronieniu (10 tc) dostałam po 43 dniach od zabiegu. Trwała 5 dni, 3 dni bardzo obfitego krwawienia a 2 dni skąpego. Może była inna niż poprzednie ale nieznacznie. Jedynie jej obfitość była chwilami kłopotliwa ale wcześniej raz na kilka cykli miałam takie miesiączki.
Co do starań to ja dostałam zielone światło w dwa tyg. po zabiegu. Lekarz powiedział, że skoro wszystko ładnie się oczyściło to nie widzi potrzeby aby czekać. Może skonsultuj się z innym lekarzem ale poproś o wyjaśnienie swojego skąd taka decyzja?
Powodzenia!
 
Nie wiem skąd pomysł, żeby czekać rok. Moja miesiączka po łyżeczkowaniu przyszła po 50 dniach i była taka sama jak zawsze, a wręcz lepsza, bo nic mnie nie bolało. Po miesiączce wizyta u lekarza, wszystko ok, zielone światło i w następnym cyklu już byłam w ciąży.
 

Lekarka powołuje się na badania na ponad milion kobiet, które zaszły w ciążę zaraz po poronieniu i czy to miało wpływ na ich kolejną ciążę 😊
 
Do góry