reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Miesiączka przy karmieniu piersią

Doradora

Fanka BB :)
Dołączył(a)
6 Lipiec 2019
Postów
290
Hej ! 12 lutego urodziłam przez CC . Mój połóg trwał książkowe 6 tyg . Dziś ,czyli tydzień po przerwie od połogu dostałam okres . Karmię piersią i odciagam pokarm . Czy miesiączka przy karmieniu piersią to normalka ? Czytałam , że zazwyczaj podczas karmienia piersią okres przychodzi po odstawieniu … i czy to oznacza , że wraz z miesiączką wróciła mi płodność ?
 
reklama
Karmienie piersią nie musi oznaczać braku miesiączki. Ja dostałam zaraz po połogu. Tak samo jak brak miesiączki przy karmieniu nie musi oznaczać braku płodności.
 
Hej ! 12 lutego urodziłam przez CC . Mój połóg trwał książkowe 6 tyg . Dziś ,czyli tydzień po przerwie od połogu dostałam okres . Karmię piersią i odciagam pokarm . Czy miesiączka przy karmieniu piersią to normalka ? Czytałam , że zazwyczaj podczas karmienia piersią okres przychodzi po odstawieniu … i czy to oznacza , że wraz z miesiączką wróciła mi płodność ?
5 tygodni po porodzie byłam na kontrolu i gina i powiedział, że owulacja na dniach, więc okres za killanaście dni. Jestem kpi, ale laktator działa podobnie. Liczyłam, szczerze mówiąc, na dłuższą przerwę.
 
a jak teraz zwiększę ilość kp to miesiączka znowu zniknie ? Syn zaczyna miewać kolki , a pierś go uspokaja i usypia .
 
Zeby byl brak miesiaczki przy kp to trzeba by bylo co 2h karmic z zegarkiem w reku przez cala dobe, w nocy tez. Kazdy organizm jest inny, dzieci tez. Najwidoczniej hormony juz sie uregulowaly, a laktacja ich nie hamuje. Nie jest to nic zlego.
Jak wyzej dziewczyny pisaly, zeby pojawila sie miesiaczka to ok 2 tygodnie przed nia musi byc owulacja. Takze jesli nie chcesz ciazy kolejnej narazie to powinniscie sie zabezpieczac.
 
reklama
Zeby byl brak miesiaczki przy kp to trzeba by bylo co 2h karmic z zegarkiem w reku przez cala dobe, w nocy tez. Kazdy organizm jest inny, dzieci tez.
Po obu ciążach karmiłam na żądanie średnio co 3h z czego syn po 3 mies nakarmiony o 23/24 spał do 6.00. jak widać przerwa była spora i miesiączka pojawiła się po 8 mies. Po kolejnym porodzie znów karmienie na żądanie podobnie czasowo jak za pierwszym razem +w nocy i miesiączką pojawiła się po 12 mies.
 
Do góry