reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Miesięczne niemowlę nie może zrobić kupki

emma73

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
2 Lipiec 2020
Postów
49
Miasto
Piotrków Trybunalski
Witam serdecznie.
Zacznę od tego, że córkę karmię metodą mieszaną, z tym, że mojego pokarmu jest tyle co kot napłakał (ok 50 ml z obu piersi) i dziecko więcej dojada mleka modyfikowanego. Dopajam ją wodą przegotowana,herbatka koperkowa i podaje raz dziennie Dicoflor. Problem zaczął się przy stosowaniu mleka Hipp Combiotic- kupka była twarda i córka załatwiła się tylko kiedy dociskałam jej nóżki do brzuszka.. dwa dni temu zmieniłam mleko na Bebiko i konsystencja kupki jest dużo lżejsza, ale problem pozostał, ponieważ Mała dalej potrzebuje wsparcia.. bez tego nie daje rady.. już sama nie wiem jak jej pomóc.. jeszcze się zastanawiam czy nie za często ją karmię - co 2 -3 godziny dostaje 90 - 120 ml. Z góry dziękuję za każdą pomoc
 
reklama
Rozwiązanie
G
No właśnie ściągam jej pokarm laktatorem, bo od samego początku był problem z dostawianiem..
Bardzo chciałam karmić piersią, z położna laktacyjna w szpitalu walczyłyśmy jak lwice żeby Mała przystawić, ale niestety skończyło się na stresie moim i dziecka i dodatkowo na pokąsanych do krwi sutkach.. teraz mi pozostało ściągać ile się da..
U mnie pomogły nakładki i wcale nie zmniejszyły laktacji:) Karmiłam 3.5 miesiąca . Obecnie mamy mm ale to był mój wybór by zakończyć laktacje
reklama
Nie mam pojęcia bo nigdy nie stosowałam. Najlepsze na rozruszanie laktacji jest dziecko ale są maluszki co niestety nigdy piersi nie zaakceptowały a mamy mimo wszystko karmią własnym mlekiem dlugie miesiące, poszukaj wątków tu albo grupy na FB karmienie kpi, napewno znajdziesz mnostwo porad jak sobie radzić przy małych ilościach mleka itd.
 
Ja karmię teraz tylko piersią i do 4msc córka prężyła się i płakała przed zrobieniem kupki i to jest normalne, ale tylko jeśli ma ona luźną konsystencję, natomiast jeśli jest bardziej zwarta to nic dziwnego że maluch się męczy. Zmiana mleka powinna pomóc ale wizyta albo chociaż telefon do pediatry nie zaszkodzi. Co do wody to wiele lekarzy i położnych zaleca żeby ją podawać z przypadku zaparć. Dodatkowo teraz są upały więc dziecko też szybciej traci wodę i kochana karm na żądanie, nawet co 45min bo może dziecku chce się pić - mamy w końcu lato, może wypije tylko 30-50ml ale zaspokoi pragnienie. Takich maluszków nie karmi się na godziny. Dobrze by było gdybyś spróbowała pobudzić laktację, im więcej pokarmu z piersi tym lepiej - jakieś piwo bezalkoholowe, femal.tiker, duuużo wody. Ja przez pewien czas dokarmialam mm i tez były problemy z kupką. Na brzuszek świetny jest termofor z pestek wiśni i ciepła kąpiel, masaże brzuszka ruchem okrężnym. Uwierz mi dopiero od miesiąca (a ma 7) skończyły się problemy brzuszkowe i córki, bo jak nie kupki to gazy.
A dobry jest ten femal.tiker?
 
A przystawiasz mała do piersi?
No właśnie ściągam jej pokarm laktatorem, bo od samego początku był problem z dostawianiem..
Bardzo chciałam karmić piersią, z położna laktacyjna w szpitalu walczyłyśmy jak lwice żeby Mała przystawić, ale niestety skończyło się na stresie moim i dziecka i dodatkowo na pokąsanych do krwi sutkach.. teraz mi pozostało ściągać ile się da..
 
reklama
No właśnie ściągam jej pokarm laktatorem, bo od samego początku był problem z dostawianiem..
Bardzo chciałam karmić piersią, z położna laktacyjna w szpitalu walczyłyśmy jak lwice żeby Mała przystawić, ale niestety skończyło się na stresie moim i dziecka i dodatkowo na pokąsanych do krwi sutkach.. teraz mi pozostało ściągać ile się da..
U mnie pomogły nakładki i wcale nie zmniejszyły laktacji:) Karmiłam 3.5 miesiąca . Obecnie mamy mm ale to był mój wybór by zakończyć laktacje
 
Rozwiązanie
Do góry