reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Miesięczne niemowlę nie może zrobić kupki

emma73

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
2 Lipiec 2020
Postów
49
Miasto
Piotrków Trybunalski
Witam serdecznie.
Zacznę od tego, że córkę karmię metodą mieszaną, z tym, że mojego pokarmu jest tyle co kot napłakał (ok 50 ml z obu piersi) i dziecko więcej dojada mleka modyfikowanego. Dopajam ją wodą przegotowana,herbatka koperkowa i podaje raz dziennie Dicoflor. Problem zaczął się przy stosowaniu mleka Hipp Combiotic- kupka była twarda i córka załatwiła się tylko kiedy dociskałam jej nóżki do brzuszka.. dwa dni temu zmieniłam mleko na Bebiko i konsystencja kupki jest dużo lżejsza, ale problem pozostał, ponieważ Mała dalej potrzebuje wsparcia.. bez tego nie daje rady.. już sama nie wiem jak jej pomóc.. jeszcze się zastanawiam czy nie za często ją karmię - co 2 -3 godziny dostaje 90 - 120 ml. Z góry dziękuję za każdą pomoc
 
reklama
Rozwiązanie
G
No właśnie ściągam jej pokarm laktatorem, bo od samego początku był problem z dostawianiem..
Bardzo chciałam karmić piersią, z położna laktacyjna w szpitalu walczyłyśmy jak lwice żeby Mała przystawić, ale niestety skończyło się na stresie moim i dziecka i dodatkowo na pokąsanych do krwi sutkach.. teraz mi pozostało ściągać ile się da..
U mnie pomogły nakładki i wcale nie zmniejszyły laktacji:) Karmiłam 3.5 miesiąca . Obecnie mamy mm ale to był mój wybór by zakończyć laktacje
Po co dajesz wodę, i koperek?? Już się tego nie stosuje , moja pediatra zabronila, problemy brzuszkowe u takiego malucha to normalne ,niestety do 3 mz, czy dicoflor nie jest przy skazie bialkowej???
 
Tak małe dziecko nie potrzebuje dopajania, a już na pewno nie herbatek z kopru, bo one mogą silnie uczulać. Co do karmienia, to nie wiemy jak szybko Twoje dziecko robi się głodne i najlepiej karmić na żądanie. Mój syn z zegarkiem w ręku budził się co 3 godziny na jedzenie i jak nie było potrzeby to częściej go nie karmiłam.
 
Tak małe dziecko nie potrzebuje dopajania, a już na pewno nie herbatek z kopru, bo one mogą silnie uczulać. Co do karmienia, to nie wiemy jak szybko Twoje dziecko robi się głodne i najlepiej karmić na żądanie. Mój syn z zegarkiem w ręku budził się co 3 godziny na jedzenie i jak nie było potrzeby to częściej go nie karmiłam.
Dziękuję za informację, w takim razie odstawie koperek.. No właśnie z Amandą różnie bywa.. czasem śpi 2, czasem 3 godziny i wtedy od razu dostaje papu, zmieniamy papersa i znowu idzie spać, ale czasem budzi się co godzinę albo 45 minut i wtedy staram się ją czymś zająć żeby nie dawać jej od razu jeść, bo to mleko modyfikowane jest dłużej trawione niż naturalne.. przynajmniej ja mam taką informację.. A wodą kazała położna dopajać bo mojego pokarmu jest malutko (W związku z tym dziecko dostaje mało wody), a mleko modyfikowane nie zaspokaja pragnienia tylko sam głód..
 
Nie prawda , mleko modyfikowane tak samo zaspokaja pragnienie, dłużej się trawi fakt , ale się nie dopaja takiego malucha, jak chce jeść co godzine to trzeba dac , u mnie było tak samo,pokarmu tyle co nic ,i co karmienie butla ,i pokarm zanikl , z czasem mała.zaczela jeść co 3 h, ale na początku różnie bywało
 
Mi pediatra powiedział, w upał 3/4 lyki między kamieniami ,nic więcej, a koperek w żadnym wypadku , myślę że lepszy byłby espumisan ,u nas super się sprawdził, kupka była codziennie
 
Mi pediatra powiedział, w upał 3/4 lyki między kamieniami ,nic więcej, a koperek w żadnym wypadku , myślę że lepszy byłby espumisan ,u nas super się sprawdził, kupka była codziennie
Mam Espunisan, ale to położna powiedziała żeby dawać tylko doraźnie w razie gdyby była sytuacja pobramkowa, a tak to tylko ten Dicoflor raz dziennie profilaktycznie.. zastanawiałam się nawet czy nie spróbować z tym Espunisanem na dłuższą metę, a nie tylko raz 5 kropli, ale się trochę bałam żeby nie przedobrzyć.. A jak dawałaś Espunisan? Przed, w trakcie czy po jedzeniu? Bo ja mam powiedziane żeby dawać przed jedzeniem 5 kropelek..
 
reklama
Mam Espunisan, ale to położna powiedziała żeby dawać tylko doraźnie w razie gdyby była sytuacja pobramkowa, a tak to tylko ten Dicoflor raz dziennie profilaktycznie.. zastanawiałam się nawet czy nie spróbować z tym Espunisanem na dłuższą metę, a nie tylko raz 5 kropli, ale się trochę bałam żeby nie przedobrzyć.. A jak dawałaś Espunisan? Przed, w trakcie czy po jedzeniu? Bo ja mam powiedziane żeby dawać przed jedzeniem 5 kropelek..
Ja dawałam do mleka , 3 razy dziennie , ale nie pamięta ile kropelek, na własną rękę nie kombinuj, jeśli pomaga dicoflor to go stosuj, ale ja bym do pediatry się udała
 
reklama
Ja dawałam do mleka , 3 razy dziennie , ale nie pamięta ile kropelek, na własną rękę nie kombinuj, jeśli pomaga dicoflor to go stosuj, ale ja bym do pediatry się udała
No właśnie póki co nie pomaga.. No mi położna powiedziała żeby dawać 3-4 razy dziennie po 5 kropli jak jest już ciężko, ale nic nie mówiła żeby do mleka dodawać.. muszę jutro zadzwonić i dopytać..
 
Do góry