reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mięśniak(i) w ciąży.

No właśnie, zawsze to ryzyko i nie można być niczego pewnym. Dobrze że u Ciebie wszystko dobrze się skończyło i Ty i dzieci zdrowe😊 A powiedz czy po ciąży mięśniaki jeszcze Ci rosły czy je usunęłaś?Bo z tego co czytałam niektórym przyschły.
 
reklama
Cześć dziewczyny, czytałam to forum wielokrotnie zarówno na etapie planowania ciazy jak i w trakcie podczas różnych komplikacji i dało mi dużo otuchy, dlatego postanowiłam, że po rozwiązaniu również opiszę swoją historię.
Rowno rok temu dowiedziałam się, że mam miesniaka, który miał 4.5 cm. Konsultowałam się z kilkoma lekarzami, niektórzy mówili, żeby zachodzić w ciążę z nimi, inni, że mogę próbować, ale może się nie udać itd.
Udało nam się w pierwszym cyklu. Na początku ciazy były problemy z plamieniami, mówili, że to pewnie miesniak. Później, w 2 trymestrze, trafiłam do szpitala z ogromnym bólem brzucha, miesniak urósł do 8cm. Na izbie chcieli mnie zbyć, ale w końcu przyjęli na obserwacje i przez 3 dni nie robili nic, jedynie dostawałam paracetamol. Bol był okropny przez całą dobe, leki nie pomagały. Po 3 dniach stwierdzili rozmiekanie miesniaka i wysokie prawdopobienstwo poronienia. Bol w końcu sam przeszedł, w szpitalu spędziłam 12 dni i już do końca żyliśmy z mężem w stresie, bardzo na siebie uważałam, gdyż straszyli mnie przedwczesnym porodem. Ostatecznie urodziłam po terminie, ślicznego, zdrowego synka :)
 
Opisywalam wczesniej moj przypadek miesniaka. Aktualnie jestem 15 miesięcy po porodzie. Mięśniak ma aktualnie 6 cm i jest zwapniały, tak powiedział lekarz robiący usg jamy brzusznej. Ginekolog radził wyciąć razem z macicą niedługo po porodzie. Dobrze było poczekać, mięśniak obumarł, powiększać się nie będzie.
 
Część czy któraś z was zaszła w ciążę mając mięśniaka podśluzowkowego? Mam 2 mięśniaki jeden śródscienny a drugi podśluzowkowy, są małe około 1cm. Według ginekolog ten śródscienny nie będzie miał wpływu na ciążę, natomiast ten podśluzowkowy może powodować problemy z zajściem. Nie mam żadnych objawów, które występują przy mięśniakach podśluzowkowych, więc poradziła abyśmy się starali przez pół roku o dziecko a jeśli się nie uda to da skierowanie na zabieg. Czy któraś miała podobna sytuacje, chodzi mi głównie o typowo podśluzowkowe mięśniaki, bo podobno z nimi jest najwięcej problemów.
 
Część czy któraś z was zaszła w ciążę mając mięśniaka podśluzowkowego? Mam 2 mięśniaki jeden śródscienny a drugi podśluzowkowy, są małe około 1cm. Według ginekolog ten śródscienny nie będzie miał wpływu na ciążę, natomiast ten podśluzowkowy może powodować problemy z zajściem. Nie mam żadnych objawów, które występują przy mięśniakach podśluzowkowych, więc poradziła abyśmy się starali przez pół roku o dziecko a jeśli się nie uda to da skierowanie na zabieg. Czy któraś miała podobna sytuacje, chodzi mi głównie o typowo podśluzowkowe mięśniaki, bo podobno z nimi jest najwięcej problemów.
Wszystko zależy gdzie są ona umiejscowione. Ten "mały" mięśniak może w ciąży urosnac (chociaż też nie musi) i wtedy mogą być problemy. Zachodząc w ciążę z mięśniakami musisz być świadoma ryzyka. Ja miałam prawie wszystkie typy mięśniaków, które dosyć sporo urosly w trakcie ciąży, ale wystarczy jeden nawet malutki w "złym miejscu" i różnie może się to skończyć. Możesz (lub nie) mieć problemy z zajściem w ciążę a jak ci się uda to pytanie czy ciąża się utrzyma. Tu jest tyle historii i nie ma jedenj dobrej odpowiedzi.
 
Cześć dziewczyny. Po przeczytaniu waszych wypowiedzi naprawdę zaczęłam wierzyć że będzie dobrze...
8 tydzień i pełno dużych mięśniaków 😣
Ale pisze do Was z pytaniem a raczej prośba. Polećcie mi lekarza prowadzącego który zna się na takich ciążach i najlepiej jak jeszcze pracuje w jakimś szpitalu w którym docelowo będę mogła rodzic. Bo Pani i której byłam na pierwszej wizycie nie ma doświadczenia z takimi problemami.
Prosze pomóżcie. Warszawa i okolice Pruszkowa
 
Do góry