reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mięśniak podśluzuwkowy, wasze doświadczenie

Dołączył(a)
26 Lipiec 2023
Postów
10
Cześć dziewczyny czy któraś z was miała w ciąży mięśniaka podśluzuwkowego I ta ciąża skończyła się szczęśliwie? Pytam ponieważ na wszystkich forach internetowych znajdują się tylko te niekorzystne opinie. Moj mięśniak podśluzówkowy ma półtora centymetra i póki co nie urósł jestem w 9 tygodniu. Lekarz prowadzący ciążę jest bardzo ostrożny mówi że nie powinien przeszkadzać jednak nie może przewidzieć przyszłości. Proszę o wasze doświadczenia.
 
reklama
Najważniejsze, czy będzie rósł do 20 tyg.bo może rosnąć pod wpływem hormonów. Zależy też gdzie umiejscowi się łożysko, poza tym mięśniaki rzadko występują pojedynczo możesz mieć ich więcej czego nie widać na USG. Czy jesteś pewna , że to mięśniak a nie polip?Ciężko sugerować się innymi osobami, bo każdy organizm jest inny. U mnie dwa poronienie na wczesnym etapie, bo mięśniaki bardzo zaczęły rosnąć, po miomektomia od razu ciąża i bez problemów.
 
Cześć dziewczyny czy któraś z was miała w ciąży mięśniaka podśluzuwkowego I ta ciąża skończyła się szczęśliwie? Pytam ponieważ na wszystkich forach internetowych znajdują się tylko te niekorzystne opinie. Moj mięśniak podśluzówkowy ma półtora centymetra i póki co nie urósł jestem w 9 tygodniu. Lekarz prowadzący ciążę jest bardzo ostrożny mówi że nie powinien przeszkadzać jednak nie może przewidzieć przyszłości. Proszę o wasze doświadczenia.
W pierwszej ciąży okazało się że mam aż cztery mięśniaki, o których pojęcia nie miałam. Na początku ciąży rosły pod wpływem hormonów. Największy miał 4 cm. Na szczęście uwypuklały się raczej na zewnątrz, a nie do wewnątrz, więc nie przeszkadzały dzidziusiowi. Na ciążę nie miały żadnego wpływu. Potem zmalały. W kolejnej ciąży, lekarze widzieli już tylko dwa- zdecydowanie mniejsze. Również wszystko ok.
Także są przypadki że ciążę pomimo mięśniaków kończą się dobrze, natomiast wszystko zależy od ich umiejscowienia.
 
Najważniejsze, czy będzie rósł do 20 tyg.bo może rosnąć pod wpływem hormonów. Zależy też gdzie umiejscowi się łożysko, poza tym mięśniaki rzadko występują pojedynczo możesz mieć ich więcej czego nie widać na USG. Czy jesteś pewna , że to mięśniak a nie polip?Ciężko sugerować się innymi osobami, bo każdy organizm jest inny. U mnie dwa poronienie na wczesnym etapie, bo mięśniaki bardzo zaczęły rosnąć, po miomektomia od razu ciąża i bez problemów.
Teraz 11 plus 4 i niestety ma 27mm ale… to podobno nie wzrost ale się spłaszczył. Proszę trzymać za mnie kciuki
 
Do góry