reklama

Mieszkanie - pytanie

Temat na forum 'Rozmowy o wszystkim' rozpoczęty przez marta821, 4 Maj 2014.

 1. marta821

  marta821 Zaciekawiona BB

  Obecnie wraz z 1,5 roczną córeczką i mężem mieszkamy u teściów, jednak chcemy wreszcie iść na swoje :). Mąż pracuje, ja przyjmuję zlecenia w domu, także finansowo jest dosyć dobrze, dlatego zastanawiamy się nad wzięciem kredytu na własne mieszkanie. Zastanawiamy się nad skorzystaniem z programu "Mieszkanie dla młodych". Już nawet obliczyłam sobie na Ranking Kredytów Hipotecznych - MDM 2014 Mieszkanie dla MłodychMieszkanie dla Młodych MDM 2014 ile wynosiłaby nas miesięczna rata i rata kredytu mieściłaby się w tysiącu złotych (980zł przez 30 lat). Czy według Was jest sens brać taki kredyt i kupić własne mieszkanie? Co zrobiłybyście na moim miejscu? :)
   
 2. Kinia1

  Kinia1 Wrześniowa mama '10

  marta powiem tak, ja bym wolała płacić ratę kredytu przez 30 lat ale mieć swoje niż płacić komuś czy mieszkać nie daj boże z teściową, ani nawet z moim tatą. Musicie to omówić, ale jeśli pytasz o zdanie to ja uważam, że jest to świetny pomysł.
   
 3. reklama
 4. manowce.

  manowce. Aktywna w BB

  wspaniała kryptoreklama programu MDM, który jest tak słaby, że nikt się na niego nie załapuje, bo ustalono niemożliwe progi cenowe za metr kwadratowy, chyba najniższe w kraju...
   
 5. marta821

  marta821 Zaciekawiona BB

  To nie jest żadna kryptoreklama, mnie również nie podoba się to, że progi cenowe są na takim poziomie, ale jednak chcę spróbować i zobaczyć czy uda mi się znaleźć odpowiednie mieszkanie w tym limicie cenowym.
   
 6. Dulce

  Dulce Fanka BB :)

  Moim zdaniem ten program to kompletna porażka, powstał tylko po to, by zamknąć ludziom buzie, gdy oburzali się, że rząd odbiera RnS i nic nie daje w zamian! Ja mieszkam z mężem i teściem w jednym mieszkaniu, pod nami mieszka babcia męża, to stary dom rodzinny z dużym ogrodem, jak kiedyś babci zabraknie, to parter będzie nasz. Ale póki co dobrze mieszka mi się z teściem, nie narzekam :)
   
 7. luna89

  luna89 Fanka BB :)

  Tak duża rata przez 30 lat brzmi koszmarnie, no ale jeżeli nie macie innego wyjścia, to chyba jedyna dobra opcja.
   
 8. lenowa

  lenowa Początkująca w BB

  Progi cenowe rzeczywiście są kosmiczne, zwłaszcza w niektórych regionach.
  Poza tym nikt nie powie ci, że biorąc dofinansowanie z MDM nie możesz wziąć większej pożyczki na wykończenie tego nowego mieszkania, więc zostajesz z gołymi ścianami i kolejny rok musisz zbierać kasę na jego wykończenie.
   
 9. Aneta89

  Aneta89 Zaciekawiona BB

  A wykończenie to już niemały koszt, coś o tym wiem niestety.
   
 10. reklama
 11. MateoPoleo11

  MateoPoleo11 Początkująca w BB

  Bardziej opłaca się kupić mieszkanie i je wynająć. Wychodzisz na tym na plusie.

  Pozdrawiam
   
  • Niezbyt mądre Niezbyt mądre x 1
  • Lista
 12. Annis Grey

  Annis Grey Zaciekawiona BB

  My zdecydowaliśmy się jednak na budowę domu. Przemyśleliśmy wszystko od A do Z, staraliśmy się ocenić każdą możliwość jak najbardziej realnie i mimo obaw powzięliśmy decyzję o budowie.

  Chcemy kupić niewielką działkę na obrzeżach miasta (łatwy transport do pracy) i postawić nieduży domek. Przede wszystkim odpada nam w tej sytuacji czynsz za mieszkanie, który w spółdzielniach w naszym mieście jest niebagatelnie wysoki. Tak czy siak, bez kredytu się nie obędzie, ale kiedy zsumowaliśmy koszt raty i czynszu, wyszło nam, że lepiej ponosić koszt utrzymania domu i podatku od nieruchomości plus rata, niż rata i czynsz.

  Rozglądaliśmy się już wstępnie za projektami w sieci i wychodzi na to, że na niewielkiej działce można postawić naprawdę ładny i funkcjonalny domek, który nie pochłonie całości naszego budżetu w przyszłości.
   
  Ostatnia edycja: 12 Wrzesień 2014

Poleć forum