reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Migdałki i chrapanie, jak pomóc dziecku

marlowe

Początkująca w BB
Dołączył(a)
5 Listopad 2019
Postów
16
Synek 4 latka czeka na usunięcie 3 migdała i podcięcie bocznych przerośniętych, zabieg dopiero za 6 miesięcy. Do tego czasu chyba zwariujemy z żoną, dzieciak strasznie sie męczy w nocy, chrapie, zatyka go, ma bezdechy, ja nie daje rady usnąć wcześniej niz o 2-3 w nocy. A tu jeszcze tyle czekania. Piszę ten temat z zapytaniem czy znacie jakiś środek który by trochę obkurczył te migdały w nocy. Piszę ten temat ale wiem że odpowiedzi nie będzie, bo od tego jest lekarz laryngolog, a on polecił nam krople Nasonex, byliśmy też u innego i jeszcze innego i oni tez coś tam polecali, nazwy nie pamiętam, ale nie pomogło. No ale spróbować muszę, pytając jeszcze tutaj
 
reklama
Synek 4 latka czeka na usunięcie 3 migdała i podcięcie bocznych przerośniętych, zabieg dopiero za 6 miesięcy. Do tego czasu chyba zwariujemy z żoną, dzieciak strasznie sie męczy w nocy, chrapie, zatyka go, ma bezdechy, ja nie daje rady usnąć wcześniej niz o 2-3 w nocy. A tu jeszcze tyle czekania. Piszę ten temat z zapytaniem czy znacie jakiś środek który by trochę obkurczył te migdały w nocy. Piszę ten temat ale wiem że odpowiedzi nie będzie, bo od tego jest lekarz laryngolog, a on polecił nam krople Nasonex, byliśmy też u innego i jeszcze innego i oni tez coś tam polecali, nazwy nie pamiętam, ale nie pomogło. No ale spróbować muszę, pytając jeszcze tutaj
Idź na grypę n fb Link do: Trzeci Migdał - Grupa Dla Rodziców Dzieci Z Trzecim Migdałem | Facebook

Mój już po operacji, miał usuwany trzeci migdał. Na chrapanie pomogły nam tabletki limphomysot hell.
Z objawów syn chrapał przy infekcji, mówił przez nos, infekcja z mega glutem albo zalegającym gdzieś głęboko katarem raz w miesiącu, bliżej operacji nawet dwa razy w miesiącu.
 
Też mieliśmy nasonex i imunotrofine. U nas pomogło ale syn bezdechow nie miał. Natomiast chrapal. Udało się przetrwać bez zabiegu. Od 7 roku życia migdał trzeci stopniowo maleje. Syn ma już 13 lat i jest ok.
 
Różyczkowa
U nas też tak było, ze 2 lata temu było to samo chrapanie, mówienie nosem, itd. Też była data zabiegu i nagle 3 miesiące przed wszystko zanikło, cisza kompletna w nocy, laryngolog, oglądał i oglądał, zastanawiał sie i zastanawiał... i decyzja zabieg niepotrzebny. Zapomnieliśmy juz o migdałach, wszystko było ok przez 5 miesięcy i teraz znów wraca, może faktycznie przeczekać to jeszcze raz, wspomagac sie tym nasonexem i imunotrofine?? Tym bardziej że syn nie choruje, ten sezon jesienno zimowy był rewelacyjny, może 1 infekcja i antybiotyk, najlepsza frekwencja w przedszkolu
 
reklama
Różyczkowa
U nas też tak było, ze 2 lata temu było to samo chrapanie, mówienie nosem, itd. Też była data zabiegu i nagle 3 miesiące przed wszystko zanikło, cisza kompletna w nocy, laryngolog, oglądał i oglądał, zastanawiał sie i zastanawiał... i decyzja zabieg niepotrzebny. Zapomnieliśmy juz o migdałach, wszystko było ok przez 5 miesięcy i teraz znów wraca, może faktycznie przeczekać to jeszcze raz, wspomagac sie tym nasonexem i imunotrofine?? Tym bardziej że syn nie choruje, ten sezon jesienno zimowy był rewelacyjny, może 1 infekcja i antybiotyk, najlepsza frekwencja w przedszkolu
Trudno mi radzić. W poradni przyszpitalnej był oczywiście zalecany zabieg. Poszłam prywatnie do innego laryngologa, który stwierdził po wypuszczeniu "kamerki" Przez nos, że owszem migdał jest powiększony ale bez przesady. Problem jest wtedy gdy występują bezdechy albo niedosłuch. U nas nic takiego nie było. Tak na prawdę to najgorzej chorował między 1 a 3 rok życia. Wtedy nawet do przedszkola nie chodził, poszedł mając 3 i pół. Jak poszedł od września to pierwszy raz był chory na koniec grudnia. Bywały lepsze i gorsze momenty oczywiście ale nie na tyle zeby zabieg był konieczny. Skonsultuj u innego lekarza waszą sytuację.
 
Do góry