reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Migdałowe matki - niebezpieczny trend na Tik Toku i jego następstwa

Moim zdaniem takie myślenie to ślepy zaułek. W przyrodzie istnieje wiele substancji niekoniecznie zbawiennych dla człowieka. Cykutę i kokainę też można pozyskać z roślin.


Ale cykuta i kokaina nie jest częścią metabolizmu człowieka a cukier jest.
 
reklama
Nie ze które?
Cykuta jest częścią metabolizmu czy cukier nie jest?
Glukoza, cukier nazwij jak chcesz. Jest to niezbędne to prawidłowego funkcjonowania organizmu.
Chyba musimy zaznaczać o jakim cukrze piszemy, bo się wszyscy pogubią zaraz ;) Natomiast tak czy siak - częściami metabolizmu są katabolizm i anabolizm. Natomiast procesy metaboliczne bazują na związkach będących pochodnymi glukozy. Jest potrzebna, natomiast niekoniecznie ze słodyczy. I ja myślę, że tu można postawić kropkę i wrócić do pytania, czy ktoś obserwuje mamy, które stosują reżim żywieniowy, bo mają pomysł, że ich dzieci będą rodzić karierę w showbiznesie
 
Okej, wy mi mówicie co daje kulturowo. Ale istnieje w przyrodzie, więc powstał w jakimś sensownym, pożytecznym celu. Czy jak komary, istnieje po to, żeby nas wykończyć?
Cukier w przyrodzie nigdy nie występuje "sam", zawsze towarzyszy mu duża ilość błonnika i wartości odżywczych. Jedząc cukry proste w towarzystwie dużej ilości błonnika obniżasz ig posiłku. Jedząc cukier np w towarzystwie węgli, czyli cukry z cukrami + tłuszcz (wafelki, ciastka itp) tworzysz połączenie bardzo szkodliwe i w przyrodzie niespotykane. Cukry są potrzebne, ale nie 2 łyżeczki w każdej herbacie i nie w takiej ilości w jakiej występują na półkach sklepowych. Jakbyśmy chcąc zjeść cukier sięgali zawsze po buraka, marchewkę, czy jabłko to prawie nikt nie miałby cukrzycy, dużo mniej byłoby problemów naczyniowych itp Wszystko w nadmiarze staje się trucizną, nawet to co potrzebne, czy zdrowe.
 
Ok. Ja i tak używam ksylitolu :D
Chyba musimy zaznaczać o jakim cukrze piszemy, bo się wszyscy pogubią zaraz ;) Natomiast tak czy siak - częściami metabolizmu są katabolizm i anabolizm. Natomiast procesy metaboliczne bazują na związkach będących pochodnymi glukozy. Jest potrzebna, natomiast niekoniecznie ze słodyczy. I ja myślę, że tu można postawić kropkę i wrócić do pytania, czy ktoś obserwuje mamy, które stosują reżim żywieniowy, bo mają pomysł, że ich dzieci będą rodzić karierę w showbiznesie
Moje guilty pleasure to Real Housewives of Beverly Hills i uważam, że Yolanda Hadid to kobieta, która swoje niespełnione ambicje przełożyła na córki. Z wielką dla nich szkodą, zwłaszcza dla Belli. Wymyśliła sobie, że one zostaną modelkami, skoro jej kariera nie była tak oszałamiająca jak chciała. Nawiedzona kobieta, mówiąc w skrócie.
 
Do góry