reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Migrena w ciąży

Malamonka1894

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Październik 2019
Postów
4 243
Hej dziewczyny,
Wiem że ten wątek można znaleźć w internecie ale nie ma tego czego szukam. Jestem migrenowcem w 8tyg. ciąży. Problem polega na tym, że jeden lekarz z położna pozwolili mi w skrajnych przypadkach zażywać Sumamigren (sumatryptan) natomiast drugi ginekolog kategorycznie zabronił. Czy są tu podobne przypadki? Jak sobie z tym radzicie? Czy któraś z was zażywa/la Sumamigren?
 
reklama
Hej dziewczyny,
Wiem że ten wątek można znaleźć w internecie ale nie ma tego czego szukam. Jestem migrenowcem w 8tyg. ciąży. Problem polega na tym, że jeden lekarz z położna pozwolili mi w skrajnych przypadkach zażywać Sumamigren (sumatryptan) natomiast drugi ginekolog kategorycznie zabronił. Czy są tu podobne przypadki? Jak sobie z tym radzicie? Czy któraś z was zażywa/la Sumamigren?

Ja nic nie brałam poza apapem :( Miałam dwa razy migrenę z aura i trzy bez podczas ciąży. Za każdym razem zamykałam się w pokoju, łykałam Apap (który oczywiście nic nie daje ale wmawiała sobie, ze pomoże), zasłaniałam rolety i ściskałam głowę rękami, bo to mi zawsze przynosi ulge. No i wytrzymywałam... Bałam się brać leki :( Zwłaszcza na tak wczesnym etapie jak Ty bym osobiście nie zaryzykowała. Niemniej łącze się z Tobą w bólu bo migrena, zwłaszcza w ciąży, to koszmar.
 
W poprzednich i obecnej ciąży mnóstwo migren z aurą i bez, jestem migrenowcem i bez ciąży więc znam ten masakryczny ból - ale niestety, w ciąży tylko Apap - dasz radę, zobaczysz ! Zdrówka
 
Dla mnie ciąża jest zbawieniem właśnie mija mój drugi sezon migrenowy. Na wiosnę miałam tylko 1 migrenę... Zjadłam 1 apap i pomogło. Przed ciążą to potrafiłam pożerać nawet ketonal, choć głownie ibuprom max i leki przypisane przez lekarza. Typowe migreny z aurą + torbiel na szyszynce. Z takich dziwnych metod unikanie światła, świeże powietrze, masaż płatów skroniowych, masaż barków, masaż odcinka szyjnego zwłaszcza przy czaszce, a nawet potrafiłam obwiązywać sobie głowę sznurkiem od szlafroka, tak żeby szedł przez tył szyji, płaty skroniowe i czubek czoła.
 
Do góry