reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

migrena z aurą ?!

R

rikapa

Gość
nie wiem czy taki temat jest już na forum (jeśli jest to przepraszam ale nie widziałam) :-D otóż od jakiegoś czasu zmagam się z migreną ale nie polega ona tylko na bólu głowy przed bólem pojawiają się w oczach iskierki migoczące trwają około 30-40 minut a potem pojawia się ból nie do zniesienia po jednej albo po drugiej stronie głowy (po prawej i lewej półkuli mózgu) czy któraś z Was to się z nimi zmaga ?? co bierzecie za leki?? czy konsultowaliście te migreny z lekarzem?? bardzo proszę o odpowiedź ....
 
reklama
Ja równiez mam migrene z aura tyle ze ja przed atakiem trace czesciowo pole widzenia. Ataki mam stosunkowo rzadko wiec nie byłam z tym u lekarza jakos sobie radze z ketonalem badz wieksza dawka ibupromu. Choc sa leki ktore stosuje sie typowo na bóle migrenowe, gdyby to było dla mnie bardzo uciazliwe to bym poszła do lekarza
 
ja mialam tak podczas liceum , studiow, uwazam ze to byl stres ,przemeczenie... bralam rozne leki a pomogl tylko odpoczynek zdrowa dieta, i zero stresu ale czy tak sie da,> hi
 
kaskax25 migrena też u mnie się często nie pojawia, w sumie mam od lekarki rodzinnej zapisaną sumi-grę ale ona ma tyle skutków ubocznych że ja dziękuję :-( dziękuję za odpowiedzi i czekam na następne :-p
 
Ja miewam tego typu migrenę (własnie dziś rano mnie dopadła). Najpierw zmienia mi sie smak w ustach, a potem mam mroczki przed oczami ( takie pulsujące). Jak mijaja dopada mnie potworny ból głowy, który właściwie męczy mnie do dnia następnego. Jeszcze na drugi dzień czuję takie ćmienie. Mi pomaga przebywanie w zaciemnionym pomieszczeniu z zimnym okładem na czoło i kark.
 
U mnie ok 3 lata temu zostala zdiagnozowana migrena, generalnie bez aury (z aurą może ze 2 razy w życiu miałam). Głowa mi pękała co 2-3 dni. Brałam wtedy Cinie albo nic jak tylko dało się wytrzymać. Od ok 1,5 ból był sporadyczny. Poprawa nastąpiła po tym jak wyprowadziłam się z domu i zamieszkałam z narzeczonym. Stres minął, wszystko układało się pomyślnie wiec i migrena odpuściła. Aż tu w zeszły piątek lekki ból głowy, drętwiejąca prawa ręka, potem język, mroczki a potem ból głowy nie do opisania. Łóżko, okłady, sen i jakoś przetrwałam. W sobotę czułam się dobrze, więc wzięłam się za porządki. Wysiłek spowodował powtórkę z rozrywki. I kolejny popołudnie w łóżku z mrożonymi ręcznikami na głowie. Przeszło i mam spokój. Mam nadzieję, że ataku już nie będę miała. Ja ból wytrzymam, ale boję się czy taki stres nie zaszkodzi dzidzi. Pozdrawiam zafasolkowane i życzę jak najmniej ataków migreny.
 
magdzior1985 ja jak byłam w ciąży to kilka razy miałam migrenę i małej nic nie jest :-) więc spokojnie :tak:
spring no to ja mam dokładnie to samo ćmienie czasem czuję 2-3 dni po a czasem mam tak że mam 3 dni pod rząd :wściekła/y: a szczególnie jak się pogoda zmienia :wściekła/y:
 
zapomniałam dopisać że czasem pomaga mi lodowata coca-cola z kostkami lodu wypita duszkiem :tak: w sumie nie wiem czemu ale pomaga :-D
 
reklama
Do góry