reklama

Migrena

Temat na forum 'Zdrowa mama' rozpoczęty przez ArletaK, 10 Styczeń 2013.

1. ArletaK

ArletaK Zaciekawiona BB

Migrena to więcej niż zwykły ból głowy. Mamy do czynienia nie tylko z bardzo silnym, trudnym do opisania bólem, ale także z takimi zjawiskami jak nudności, wymioty oraz nadwrażliwość na światło, dźwięki i zapachy. Niektóry mówią, że jedynym sposobem jest ją przetrwać. Czy na pewno? Prócz leków, ważna jest również profilaktyka a więc działanie mające zminimalizować zagrożenie. Jak radzić sobie w tych trudnych chwilach?

2. wiola20121119

wiola20121119 Fanka BB :)

Ja walcze z migrenami od paru lat. czasem bywa cieżko. U mnie sprawdza sie zwykły Apap, ale zażyty od razu na początku objawów, a potem sen. Czasem to nie pomaga, wtedy sen, sen i sen przemiennie z okłądami na czoło.

3. reklama
  4. nati2116

nati2116 Szczęśliwa mamusia:)

Oj coraz więcej ludzi z tego co widzę cierpi na migrenę.U mnie na szczęście żadko ale zdaza się .U mnie pomaga Nurofen .I na długo pomaga.Więc polecam:)

5. krowkabordo

krowkabordo Fanka BB :)

Na szczęście już długi czas migrena mnie omija. Nie wspominam jej dobrze:baffled:. U mnie ból był przeszywjąco -rozrywający czaszkę. Nie możność wstania z łóżka, maskara jakaś. Zaczyna się od ćmienia, bólu oczu a póżniej cała reszta. Jak do tej pory nie potrafiłam się uchronić. Stres przybliżał i potęgował to paskudztwo. Mi nie pomogły zwykłe środki przeciwbólowe tylko specjalne na leki na migrenę. Ból czasem trwał i 2 tygodnie. Wstawałam z bólem i kładłam się z bólem...

6. ArletaK

ArletaK Zaciekawiona BB

Kowkabordo mówiąc o ćmieniu miałaś zapewne na myśli aurę. Jak długo trwa u Ciebie aura? Migreny nie powinno leczyć się samemu, co nie znaczy że własne obserwacje organizmu nie pomagają w miarę skutecznie jej unikać. Konieczne są konsultacje u specjalisty, aby przede wszystkim wykluczyć inne schorzenia a następnie podjąć leczenie.

7. ajaks

ajaks Zaciekawiona BB

Prowadzę regularnie dzienniczek migreny (tak faceci też cierpią na nią). Notuję może nie codziennie, ale w miarę regularnie wszystkie sytuacje jak i dietę, które mogłyby się przyczynić do powstania bólu. Dzięki temu wiem mniej więcej czego unikać i co jest dla mnie potencjalnym zagrożeniem.

8. ArletaK

ArletaK Zaciekawiona BB

To bardzo przydatna rzecz. Mój neurolog zawsze pyta o notatki a następnie je analizuje.

9. ajaks

ajaks Zaciekawiona BB

To bardzo przydatna rzecz. Szczegółowe prowadzenie jest może pracochłonne i wymaga konsekwencji, jednak opłaca się.

10. reklama
  11. NiedługoMama

NiedługoMama Zaangażowana w BB

Mi niestety nic nie pomaga :/ na dodatek mam migreny z aurą, na godzinę przed bólem nie widzę dosłownie nic, tylko błyski... to jest okropne, nawet nie wiem co wyeliminować, od czego to się bierze...

12. ArletaK

ArletaK Zaciekawiona BB

Ech ta aura... Trudno ją przewidzieć, choć nie jest to do końca niemożliwe. Ja na dzień dwa przed aurą czuję się ogólnie rozdrażniona i poirytowana. Wtedy wiem, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że zbliża się migrena.

Poleć forum