reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Migrenowy bol glowy po znieczuleniach w kregoslup.

Natalka92

Fanka BB :)
Dołączył(a)
6 Listopad 2018
Postów
2 838
Hej,
Mam pytanie do Was dziewczyny. Jestem po drugiej cesarce. Po pierwszej juz mialam bole glowy i problemy z blednikiem. Nie moge sie krecic czy szybko obracac bo mnie w owczas mdli i kreci mi sie w glowie. A teraz jestem 5 tygodni po drugiej cesarce i bole migrenowe jak i inne objawy nie daja mi funkcjonowac co dodatkowo poteguje moj stres ktory juz i tak mi towarzyszy przez rozbrykane corki i nie wyspanie spowodowane opieka nad niemowleciem. Czy ktoras z Was tak miala ? A jesli tak to czy bylyscie z tym u neurologa ?
 
reklama
Dobrze wiedzieć. Ja po pierwszej cc nie miałam takich boli ale po drugiej to migrena to mało powiedziane, migreny męczą mnie od kilku lat i wiem że to ból ale po cc nie mogłam funkcjonować w pozycji stojącej. Więc pewnie miałam inne znieczulenie. Jeśli będę miała trzecią cc to muszę pamiętać o tym wspomnieć
Pewnie, zapamiętaj. A jeśli chcesz wiedzieć jakie znieczulenie miałaś, to zajrzyj w książeczkę zdrowia dziecka - tam powinno być napisane przy rodzaju porodu rodzaj znieczulenia - pop lub zzo :)
 
reklama
Boli cię pęcherz? Leć kochana do lekarza, swojego rodzinnego (możesz wcześniej zrobić sobie badanie ogólne moczu) niech da ci antybiotyk, który można brać przy kp (Zinnat czy Amoksiklav lub inny z tej grupy) i po kilku dniach ci przejdzie.
Po cesarce i cewnikowaniu niestety bardzo częste są problemy z pęcherzem czy cewką, które wcale nie przechodzą tylko nawracają.
Wiem co mówię, po 1 cc nie wiedziałam o tym i pobolewał mnie pecherz prze 8 mc po cc cyklicznie (!) miałam dość... Poszłam do lekarza, ten mi szczerze współczuł i dał antybiotyk i po 3 dniach pozbyłam sie problemu. Po kolejnych cc krzyczałam już w szpitalu przy wypisie o receptę i od tylu lat mam z głowy bóle przy siusianiu.
Nie zwlekaj!
Nie nie zle mnie zrozumialas. Nie boli tak jak przy infekcji. Boli gdy jest pelny i go nie oproznie. Tak samo jest kilka dob po cesarce nie czujesz normalnego uczucia ze chce Ci sie siku tylko bol brzucha. I ja mam tak czasami dalej. Jak nie pojde szybko sie wysokac jak mi sie zachce to w owczas boli mnie brzuch. Ale badania i tak mysle chyba zrobie. Mocz i morfologie aby zobaczyc czy ze mna wszystko pod tym katem ok.
 
Akurat tutaj chodzi o to ze im szybciej zacznies sie ruszac tym lepiej zrosna Ci sie miesnie. Musisz sie ruszac schylac chodzic zeby miesnie pracowaly. Przy pierwszej cesarce dwie doby lezalam bo nie mialam przy sobie corek (byly w inkubatorze wiec co innego robic w szpitalu jak nie spac) i to byl blad ! Musialam jeszcze brac antybiotyk bo przez cholestaze rana goila sie niepoprawnie do tego to lezenie wlasnie i porobily mi sie zrosty. Wypukla brzydka blizna. Przy tej cesarce wycieli mi te zrosty i zagoilo sie ladnie w dodatku zaraz na drugi dzien pomimo wyczerpania bo od godziny 6 do 15 czekalam na czczo az mi zrobia w koncu cesarke co wykonczylo moj organizm to od razu wzielam synka do siebie i pomimo tego ze druga cesarke gorzej znioslam od pierwszej to i tak szybciej doszlam do siebie. Tylko te piekielne migreny i pecherz jak jest pelny to jeszcze boli. Nie czuje ze chce mi sie siku tylko boli mnie brzuch jak przy pierwszych dobach po cieciu. Ale jestem 5 tyg. Po cc wiec mysle ze jeszcze ma prawo bolec.

Z małym dzieckiem ruch to konieczność :) Nie da się leżeć na kanapie i pachnieć.
Za schylanie się serdecznie podziękuje, plecy by mi wysiadły. Ale zaraz po wyjściu do domu ruszałam sie normalnie, wolniej ale normalnie. A u nas wychodzi się do domu na następny dzień po cesarce. Chcąc nie chcąc trzeba się ruszać i dzieckiem zająć.
Na mnie rany goja się szybko i w sumie blizna po cesarce nigdy mnie nie bolała. Bardziej to pocenie i pionizowanie mi dokuczalo niż blizna. 5 tygodni po cesarce ja się rwałam prowadzić samochód za co dostałam solidny opier....ol od męża. Ale każdy inaczej reaguje na cięcie.
 
Z małym dzieckiem ruch to konieczność :) Nie da się leżeć na kanapie i pachnieć.
Za schylanie się serdecznie podziękuje, plecy by mi wysiadły. Ale zaraz po wyjściu do domu ruszałam sie normalnie, wolniej ale normalnie. A u nas wychodzi się do domu na następny dzień po cesarce. Chcąc nie chcąc trzeba się ruszać i dzieckiem zająć.
Na mnie rany goja się szybko i w sumie blizna po cesarce nigdy mnie nie bolała. Bardziej to pocenie i pionizowanie mi dokuczalo niż blizna. 5 tygodni po cesarce ja się rwałam prowadzić samochód za co dostałam solidny opier....ol od męża. Ale każdy inaczej reaguje na cięcie.
I kazde ciecie przechodzi sie tez inaczej. Tak samo ma znaczenie jak nacieli i zszyli. Pierwsza cesarka elegancki "umsieszek" zrobili ale co z tego jak zszyli byle jak i z jednej strony mialam za malo skury zlapane kustykalam bo tak rwalo. Teraz przez te zrosty tak rozdziabali brzuch ze jak frankenstein wygladam ale trudno. Grunt ze synek zdrowy i ja tez. Mam nadzieje ze tym razem zrostow nie bedzie.
 
Do góry