reklama

mikrofalówka

Temat na forum 'Rozmowy o wszystkim' rozpoczęty przez basia_paw, 2 Wrzesień 2014.

1. basia_paw

basia_paw Fanka BB :)

używacie? jakie modele polecacie? Przymierzamy się do zakupu ale totalnie nie wiemy co wybrać, tyle tego wszystkiego

2. Nadulina

Nadulina Fanka BB :)

Powiem szczerze,że ja odradzam. Chłonęła nam baaardzo dużo prądu, a była to jakaś nowsza z Media marktu za ponad 3 stówki. No i odgrzewanie w mikrofalówce nie jest zdrowe, a jednak większość rzeczy odgrzewa się dla dziecka,. i jak była mikrofala,to z niej korzystaliśmy, chociaż dumni z tego nie byliśmy. Mikrofalówkę sprzedaliśmy, i podgrzewamy w garnku :)

3. reklama
  4. Jagula

Jagula Początkująca w BB

Długo szukałam mikrofalówki, w końcu wybrałam Zelmera, ale nie wiem jaki to model. Taka czarna ze srebrną rączką i wyświetlaczem. Jest ciut większa od większości mikrofalówek. Jestem bardzo zadowolona. Wybierz najlepiej energooszczędną i bez zbędnych bajerów. Moja ma np grilla którego nigdy nie odpaliłam a i tak zawsze wszystko podgrzewam na automacie. Dobrze żeby miała powłokę zapobiegającą przywieraniu, wtedy się bardzo łatwo czyści. Wyciskam sok z cytryny do miseczki, dolewam pół szklanki wody i podgrzewam w mikrofali 3 minuty. Para osiada na ściankach. Czekam kolejne 2 minuty i przecieram papierowych ręcznikiem i kuchenka jak nowa.

5. komono

komono Zaciekawiona BB

Kiedyś byłam przeciwnikiem ale teraz myśle sobie, że wlasciwienie jest to takie dramatyczne i zdarza mi się czasem coś tam odgrzać ale raczej preferuje odgrzewania w garnkach:)

6. basia_paw

basia_paw Fanka BB :)

dzięki za opinie, znalazłam jakiś przystępnie cenowy model od LG, myślicie że 20 l pojemności wystarczy żeby coś czasami odgrzać?

7. Famii

Famii Zaciekawiona BB

Ja mam tą Sharp R242BK - też ma 20 litrów i w zupełności wystarczy, gdy np. chcesz odgrzać jeden talerz zupy zamiast całego garnka. Zdarza mi się także podgrzewać herbatę ( często zapominam, że mam a zimnej nie lubię ) i obiadek dla córki ( 30 sekund i jest ok ). Poza tym uwielbiam popcorn z mikrofalówki <3 Nie rozmrażam niczego w mikrofalówce, nie robię pizzy, zapiekanek czy innych takich ( wolę piekarnik ), nie grilluję w mikrofali ( zresztą przy poprzednim sharpie miałam funkcję grilla i użyłam jej raz, przez przypadek - nie zauważyłam, że jest włączona i oparzyłam sobie rękę - u góry mikrofali jest taka grzałka, dlatego teraz wzięliśmy bez grilla ). Poprzednio też miałam Shrap - służył nam prawie 5 lat ( przed końcem gwarancji przestała działać i w ramach gwarancji dostaliśmy nową ).

8. mamkolor

mamkolor Zaciekawiona BB

Od plus minus pół roku używam takiej Kuchenka mikrofalowa HAIER HSA-2280 MGB (czarna) tyle, że w białym kolorze. Hmm mikrofalówka jak mikrofalówka :-) Jak na razie się nie psuje i na to się nie zanosi. Dobrze podgrzewa wszystkie potrawy, jest łatwa w czyszczeniu, ale gdybym teraz miała kupić nową to zdecydowała bym się własnie na model w kolorze czarnym, tak brudu nie widać... :-D

9. Annis Grey

Annis Grey Zaciekawiona BB

Ja nie używam mikrofalówki, zbyt dużo prądu czerpie, nie jest praktyczna, ani pod względem miejsca, jakie zajmuje w kuchni, ani użytkowania. Poza tym niezdrowa.
    Za to ostatnio odkryłam dużo fajniejsze urządzenie, które w kuchni sprawdza się na pewno idealnie: [URL]http://redmond.company/pl/products/multicookers/redmond-rmc-m4502/[/ur]

Obejrzałam kilka filmów instruktażowych przygotowanych na kanale firmy Redmond i jestem pod ogromnym wrażeniem możliwości tego sprzętu. Przede wszystkim oszczędza czas, który przecież jest na wagę złota, a do tego nie trzeba pilnować, czy potrawa się przypadkiem nie przypala, etc. Mistrzostwo świata!

Ostatnia edycja: 18 Wrzesień 2014
  10. reklama
  11. luna89

luna89 Fanka BB :)

Nigdy nie byłam fanką mikrofalówek, ale rzeczywiście może być to znaczne udogodnienie w niektórych kwestiach.

12. aniaa79

aniaa79 Aktywna w BB

Używam w ostateczności, ale bardzo rzadko. Posiadam, bo czasem naprawdę się przydaje, kiedy się spieszę i nie mam wyjscia

Poleć forum