reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Milenka i Miłoszek 31/32 HDB

mati84

Fanka BB :)
Dołączył(a)
30 Styczeń 2012
Postów
1 755
Miasto
Lubuskie
I ja postanowilam załozyc nowy watek o moich wczesniakach
od 6tc krwawienia i zagrazające poronienie,od 20tc rozwarcie na 0,5cm i zagrazający poród przedwczesny
od 25tc pobyt w szpitalu i rozwarcie na 2cm
po 2 miesięcznej walce ze skurczami 25.05.2012 w 31+1tc przez cc na swiat przyszla Milenka 1620gr 7pkt
i Miłoszek 1700gr 6pkt
nie bede opisywac co czulam jak zobaczylam moje maluszki przypiete do tony kabli itd bo kazda mama wczesniaka doskonale wie
miłoszek oddychal przez 7 dni przy respiratorze i 2 dni CPAP - w szpitalu zdarzyly sie bezdechy i spadki saturacji przy jedzieniu -spedzil 5tyg w szpitalu
milenka 2 dni CPAP-spedzila 3,5tyg w szpitalu
obydwoje urodzili sie z zapaleniem pluc ,miłosz po urodzeniu wylewy 1stopnia
niestety po kilku dniach 2,3stopnia
podejrzewali rowniez zapalenie opon mózgowych na cale szczescie wynik byl ok
mysle ze moje maluszki mialy troszke szczescia bo wiele chorób wczesniaczych ich ominelo,
ale niestety codziennie zamartwiam sie jak dalej bedą rozwijaly sie moje dzieci szczególnie boje sie o Miłoszka
oczywiscie jezdzimy na rehabilitacje i jestesmy pod stalą opieką neurologa i pediatrów
to moje maluchy zaraz po urodzeniu
teraz mają 5,5miesiaca
Milosz wazy ok8kg
milenka 6,5kg P1060307.jpgP1060471.jpg

P1020175.jpgP1020176.jpg
 

Załączniki

  • P1050807.jpg
    P1050807.jpg
    37,3 KB · Wyświetleń: 320
  • P1060098.jpg
    P1060098.jpg
    19,4 KB · Wyświetleń: 276
Ostatnia edycja:
reklama
Witaj wsród nas.
Oby Twoje maluszki rozwijały sie jak najlepiej.

Musisz niestety uzbroic się w cierpliwość, bo przed kazdym wczesniaczkiem i ich rodzinami długa droga... CZasem jest ona łatwiejsza, czasem trudniejsza, ale ważne, by robić wszystko, co tylko mozliwe dla okruszków.
 
tak z rozwojem idą równo Miłosz nawet troszke lepiej sobie radzi
jak to chłop duzy i silny a milenka taka mała i wiotka troszeczke
jestesmy swiezo po wizycie u neurologa-wszystkie torbielki ktore mialy juz sie wchlonely
milosz ma poszerzone komory ale od momentu wylewów te komory wiecej sie nie poszerzyly i oby tak dalej
rehabilitantka ocenia rozwoj na 2 miesiace do tylu czyli tyle o ile za szybko przyszly na swiat
ogolnie mowi ze maluchy bardzo ładnie pracują na zajeciach
franiowa mamo mówią ze pierwszy rok najgorszy
poki co najczestsze wizyty mamy u neurologa tylko z miloszem
z oczkami ok ,bioderka za 4 miesiace badanie sluchu tez za 4 wiec narazie ok i oby juz tak zostalo
ostatnio niezle z mezem chorowalismy a maluszki nawet sie nie zarazily
szczepienia przechodzimy bez zadnych gorączek ani marudzenia
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry