reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Milenka-kobietka silna i kochająca, 34tydz. 1310g

Jula, nie znam się na wczęsniaczkach, ale moje, prawie 6-cio miesięczne dziecko tez opiera się na zaciśniętych piąstkach, ba w ogóle nie podnosi tułowia, więc myślę, że powinnaś dać niuni jeszcze trochę czasu i ewentualnie zwiekszyć rehabilitację, tak jak calzdeonia.... :) radzi. Co do jedzenia, to koleżanka podawała synkowi z refluksem Humane z mtc, młody nie jadł mleka a jak zjadł, to wszytsko ulewał, ta humana pomogła, ona jest zdaje sie bananowa :) dostepna na receptę :)
 
reklama
Jula mój Olaf też jest wcześniakiem z 35tyg. Czytając to co napisałaś, aż musiałam zobaczyć Nasze zdjęcia i Olaf w tym wieku (korygowanym) co Milenka też miał piąstki zaciśnięte. Czasami rozprostował paluszki i opierał się na łokciach, ale nie było żadnego wysokiego podporu. Na dobrą sprawę to na zdjęciach widzę, że paluszki ma wyprostowane i opiera się na całych dłoniach w 8msc (korygowanego). Daj Milence jeszcze czas na pewno wszystko jest w porządku.
 
Dziękuję dziewczyny:-Djestem ciutkę spokojniesza. Na rehabilitacji nam ciągle mówią że to jest źle no ale w sumie to tam zawsze będzie coś nie tak bo coś trzeba gonić. Nie stresuje się więc i ćwiczymy dalej:tak:
 
Jula, moje chlopaki urodzone podobnie jak twoja mala (choc wieksi i z lepsza punktacja), zawsze pozniej fizycznie robili wszystko od rowiesnikow, glowki z maty nie podnosili do 6 miesiaca, Rorus usiadl dopiero w 10, a i wtedy nie umial sie podeprzec tylko z plecow sie przekrecal, w 11 zaczal raczkowac a raczej ciagnac pupe a w 13 chodzic. Nadrobili niebywale choc martwilam sie tym i owym, niepotrzebne stresy. Daj malej czas i regularnie sprawdzaj u lekarza a napewno wkrotce nadgoni.
 
Dziewczyny czy któraś zmaga(ła) się z refluksem u swojego dziecka?Milenka kończy 8 miesiąc i cały czas refluks nam towarzyszy, dostaliśmy lek Helicid bo po Debridacie też wymiotowała. Masakra poprostu z tym jedzeniem, teraz to już mam wrażenie że jej nic nie smakuje........
 
mój marcel dostawał espumisan i dalej wymiotował po paru zmian mlek nic nie dało lekarka zmieniła mleko znów i przeszliśmy na nutramigen po trzech dniach picia jak ręką odjął dawałam miej mleka niż powinien pić
 
Dziewczyny mam jeszcze jedno pytanie, bo szukam informacji, jak karmiłyście (lub karmicie) swoje dzieciaczki w wieku 8-9 miesięcy, co im dajecie?bo ja tak się cykam że tak powiem z jedzeniem, a czytam po necie że dzieci urodzone o czasie zajadają już kromeczki z wędliną, parówki i takie tam. Moja niunia jest niejadkiem i szukam pomysłów tylko nie wiem na ile mogę sobie pozwolić. Próbowałam jej dać chrupka kukurydzianego to ciamkała aż miło było dopóki nie zwymiotowała:baffled:tylko po obiadkach nie zwraca, nie ciągnie ją więc szukam pokmysłów by jadła jak najmniej słodkiego a jak najwięcej "zwykłych' rzeczy,
proszę poradzcie coś........
 
reklama
Witam serdecznie, jestem położną pracującą na oddziale Intensywnej Terapii Noworodka w jednym z Warszawskich szpitali. Prowadzę badania na temat sprawowania opieki przez matkę nad dzieckiem przedwcześnie urodzonym (wcześniakiem) na oddziale Intensywnej Terapii Noworodka (ITN). Nie od dziś wiadomo, że powstawanie więzi między matką a jej dzieckiem dotyczy już okresu ciąży, warto więc przedstawić, jak wież ta przekłada się na chęć opieki nad dzieckiem po urodzeniu w warunkach szpitalnych, szczególnie gdy mamy do czynienia z wcześniakiem. W tym celu zwracam się do Pań z szczególna prośba o wypełnienie ankiety, która pomoże mi pokazać choć w niewielkim stopniu z jakimi odczuciami i problemami borykają się matki, których dzieci znalazły się na oddziale ITN.
Zachęcam do komentowania ankiety.


Ankieta - Sprawowanie opieki przez matkę nad dzieckiem przedwcześnie urodzonym na oddziale Intensywnej Terapii Noworodka
 
Do góry