reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mini pęcherzyk przy becie 2000?

Malutka1988

Fanka BB :)
Dołączył(a)
16 Czerwiec 2021
Postów
166
Witam staraliśmy się z mężem o 2 dziecko 4 miesiące. Cykl w którym zaszłam w ciążę był dziwny bo cykle mam regularne 28 dni a ten trwał 32 dni i okres miałam jeden dzień, no może półtora. W 12dc byłam u gina był pęcherzyk wzrastajacy, cienkie endometrium 4.3 mm. W 15 dc owulacja i wtedy doszło do zbliżenia.
Beta
28dc godz 9.30 wynosiła 70
32dc godz 7.30 wynosiła 423
39dc godz 12.30 wynosiła 1992
Wg kalkulatora ostatni przyrost poniżej normy. Na usg właśnie w 39dc czyli 5t+3d ginekolog stwierdziła tylko mini pęcherzyk i to jeszvze do końca nie potrafiła określić gdzie jest umiejscowiony ale chyba nie w macicy. Co o tym myśleć? Strasznie się martwię. Oprócz bolących piersi nie mam zadnych objawów ale też brak plamień, bóli itd.
 
reklama
@Malutka1988 Ciężko porównywać przyrosty jak są takie długie odstępy. Betę najlepiej powtórzyć po 48h. Jeśli z kalkulatora nie wychodzi Ci dobry przyrost i przy tej becie nic nie widać, to niestety będziesz musiała betę kontrolować. Jak zacznie spadać, to jest szansa na samoistne poronienie. A jeśli wciąż będzie rosła, a na USG nic nie będzie widać - to trzeba szukać ciąży w innym miejscu niż macica.
Czasem bywa tak, że przy takich wartościach bety nic nie widać w macicy, ale to rzadkie przypadki.
A co to znaczy, że widziała pęcherzyk, ale nie potrafiła powiedzieć gdzie? No skoro widziała, to też widziała gdzie jest.
 
Mówiła że widzi mini pęcherzyk. Potem że wszystko na to wskazuje że to może być pęcherzyk. Jak zapytałam czy jest umiejscowiony w macicy powiedziała że ciężko określić. Wizyta była na nfz. Za tydzień idę prywatnie więc zobaczymy. Jutro powtórzę betę. Ale przy wartości bety 2000 powinien być już ładny pęcherzyk a nie mini.
 
Mówiła że widzi mini pęcherzyk. Potem że wszystko na to wskazuje że to może być pęcherzyk. Jak zapytałam czy jest umiejscowiony w macicy powiedziała że ciężko określić. Wizyta była na nfz. Za tydzień idę prywatnie więc zobaczymy. Jutro powtórzę betę. Ale przy wartości bety 2000 powinien być już ładny pęcherzyk a nie mini.
Jakim cudem lekarz bada i nie wie gdzie ??? To się w głowie nie mieści. Czy ona pierwszy raz w życiu usg robiła?
Tym bardziej gadaniem kogoś takiego bym się zupełnie nie przejmowała.
Bety w takich odstępach się nie porównuje.
A po 5tc to już nawet nie zalecają, tylko usg.
Więc najlepiej udać się do normalnego lekarza i się za wczasu nie zamartwiać.
 
Jakim cudem lekarz bada i nie wie gdzie ??? To się w głowie nie mieści. Czy ona pierwszy raz w życiu usg robiła?
Tym bardziej gadaniem kogoś takiego bym się zupełnie nie przejmowała.
Bety w takich odstępach się nie porównuje.
A po 5tc to już nawet nie zalecają, tylko usg.
Więc najlepiej udać się do normalnego lekarza i się za wczasu nie zamartwiać.
Lekarzem jest dobrym. Ja bardziej odniosłam wrażenie jakby nie chciała nnie martwić i nie powiedziała wszystkiego. Zaleciła zbadanie bety 2 razy i zobaczymy czy jest przyrost.
 
No to bete zbadaj po 48 h ,wtedy jest miarodajny, no niby w 5+3 powinno być coś widac ,tym bardziej przy regularnych cyklach ,ale różnie to bywa
 
Jeżeli jest to ciąża pozamaciczna to często w macicy widać pseudopęcherzyk i może to właśnie próbowała okreslić lekarka. Przy takiej becie powinno już widać normalny pęcherzyk. A masz może zdjęcie?
 
reklama
Ja bym polecila leciec na cito do innego lekarza, bo ten nie koniecznie zrobil swoja robote, tylko stresu dal. Ja przy becie 2000 nie mialam widocznego pęcherzyka według lekarza na nfz, a dzien pozniej prywatnie bym doskonale widoczny. Takze umow sie gdzies indziej moze.
 
Do góry