reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MiniJob a urlop macierzynski i zasiki...jak to wyglada?

madzia8310

Fanka BB :)
Dołączył(a)
5 Wrzesień 2007
Postów
1 024
Miasto
Ostrów Wlkp/ UK
Witajcie...pisze w imieniu siostry...
Niedawno dowiedziala sie ze jest w ciazy, aktualnie pracuje w Niemczech jako pomoc na kuchni i ma umowe na MiniJob. chcialam sie dowiedziec czy z powodu tego ze to jest ta najnizsza umowa moga jej sie nie nalezec jakies zasilki i platny urlop macierzynski? To jej druga ciaza...pierwsza poronila i aktualnie jeszcze nie powiedziala w pracy ze jest w ciazy. Z powodu lekkich plamien chciala isc na zwolnienie...w poniedzialek idzie do lekarza to sie dowie czy jest taka potrzeba, ale dowiedziala sie od kogos ze niestety takie zwolnienie nie bedzie płatne ze wzgledu na tą umowe. Macie jakies doswiadczenia jak to wyglada?
Za wszelkie porady wielkie dzieki :-)
 
reklama
ja rowniez pracowalam na 400 euro. nie wazne jak sie pracuje, czy na pelen etat, czy pol, czy mini job, jesli sie jest w ciazy jest sie tak samo traktowana. po prostu bedzie dostawac mniej pieniedzy. ja dostalam w ciazy zakaz pracy, a i tak musieli mi placic cala ciaze miesiecznie 400 euro. jesli chodzi o elterngeld, dostaje sie 67% wynagrodzenia, wiec 67% z 400, ale ze to mniej niz 1000 euro, wiec.... jakos to sie inaczej liczy, musialabym sprawdzic, ale koniec koncow, dostanie nie cale 400 euro przez 14 mcy, chyba ze jej m pojdzie na tacierzynski.
 
Ostatnia edycja:
Jestem w podobnej sytuacji w jakiej była siostra madzi8310 właśnie dostałam zwolnienie lekarskie a mój lekarz nie wiedział jak to jest jak ma się minijob. Oddałam zwolnienie w pracy ale nie wiem czy nie muszę np. oddać jakiegoś zaświadczenia o tym że jestem w ciąży? O tym ,że jestem w tym stanie to wszyscy tam wiedza ale chyba widok mojego brzucha to nie wszystko.
Jeżeli ktoś to przeabiał proszę o podpowiedz co gdzie muszę złożyć, by to wszystko dobrze zrobić.
 
Do góry