reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Minusowe przeplywy pepowinowe

Elkada

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Lipiec 2022
Postów
282
Hej. Przeszukałam lupke i nie znalazłam odpowiedzi na swoje pytanie. Tak wiem wiem powinnam zapytać lekarza ale może najpierw napisze jak to wygląda.

Jestem w 34tc od początku cisza jest młodsza na usg o tydzień, termin z om na 8marca a z pierwszych usg na 15marca + do tego brzuszek małej jest dodatkowo o jeszcze tydzień mniejszy wyszlo to jakoś w 20tc. Na ostatniej wizycie dokładnie 33t6d lekarz stwierdził że mamy za mała wagę +-1980g z usg gdzie rowno 3 tygodnie wczesniej było +-1480g co w sumie daje ładny przyrost w te 3tyg co lekarz potwierdził oraz powiedział że wszystkie przeplywy są ok. Wpisując wszystko w kartę juz po badaniu stwierdził że "dożywimy" trochę małą i dal mi zastrzyki clexane, ok, to też nie problem bo jeśli ma pomóc a do końca nie zostało dużo to jakoś to zniosę. Jednak kiedy wróciłam do domu, przeglądałam zdjęcia z usg i tam na jednym są zaznaczone przeplywy pepowinowe i przy każdym oznaczeniu są wartości minusowe czy to oznacza ze jednak przepływy nie są takie ok? Z nerwów przez jeden dzień mało co czułam mała ale na dzień dzisiejszy wszystko wróciło do normy i szaleje w brzuchu.

Przepraszam za długi i trochę chaotyczny post.
 
reklama
U mnie w 32+0 pokazywało 1500 i nikt się nie czepiał w 37 + 5 pokazywało 2700 a urodziła się tak naprawdę 3140. Trzeba pamiętać że to USG jest +- 500 g.
 
U mnie w 32+0 pokazywało 1500 i nikt się nie czepiał w 37 + 5 pokazywało 2700 a urodziła się tak naprawdę 3140. Trzeba pamiętać że to USG jest +- 500 g.
tak, wiem o tym że jest jakaś granica błędu wagi z usg i nie to mnie zmartwiło bo mała przybiera chyba normalnie skoro w 3tyg ma 0.5kg, bardziej chodzi o te minusowe przeplywy pepowinowe
 
tak, wiem o tym że jest jakaś granica błędu wagi z usg i nie to mnie zmartwiło bo mała przybiera chyba normalnie skoro w 3tyg ma 0.5kg, bardziej chodzi o te minusowe przeplywy pepowinowe
Myślę że jakby byli coś nie tak to by lekarz Ci powiedział o tym byś dostała skierowanie do szpitala żeby to kontrolować
 
Fale zwrotne na usg czasami są dodatnie, czasami ujemne.
Nie jest to żadną patologią.
Wartość dodatnia jest jak najpierw fala ultradźwięku uderzy w żyłę, ujemna jak w tętnicę.
 
Fale zwrotne na usg czasami są dodatnie, czasami ujemne.
Nie jest to żadną patologią.
Wartość dodatnia jest jak najpierw fala ultradźwięku uderzy w żyłę, ujemna jak w tętnicę.
nie bardzo to rozumiem bo na przepływach pepowinowych mam - a na przepływach mózgowych dodatnie wartości. Czyli te wartości same w sobie czy minus czy plus nie oznaczają nic złego? Skoro lekarz powiedział że przeplywy ok to tego mam się trzymać tak?
 
Tak, skoro lekarz powiedział, że przepływy dobre to tak jest.
W pępowinie są 2 tętnice, jedna żyła.
Jak fala z usg pierwszą wychwyci tętnice to na odczycie jest wartość na minus.
Jak fala z usg pierwszą wychwyci żyłę wartość jest na plus.
O tym czy są dobre liczą się wartości a nie plus czy minus.
 
Tak, skoro lekarz powiedział, że przepływy dobre to tak jest.
W pępowinie są 2 tętnice, jedna żyła.
Jak fala z usg pierwszą wychwyci tętnice to na odczycie jest wartość na minus.
Jak fala z usg pierwszą wychwyci żyłę wartość jest na plus.
O tym czy są dobre liczą się wartości a nie plus czy minus.
dziękuję za odpowiedź bo nie miałam o tym pojęcia.
 
reklama
Hej. Przeszukałam lupke i nie znalazłam odpowiedzi na swoje pytanie. Tak wiem wiem powinnam zapytać lekarza ale może najpierw napisze jak to wygląda.

Jestem w 34tc od początku cisza jest młodsza na usg o tydzień, termin z om na 8marca a z pierwszych usg na 15marca + do tego brzuszek małej jest dodatkowo o jeszcze tydzień mniejszy wyszlo to jakoś w 20tc. Na ostatniej wizycie dokładnie 33t6d lekarz stwierdził że mamy za mała wagę +-1980g z usg gdzie rowno 3 tygodnie wczesniej było +-1480g co w sumie daje ładny przyrost w te 3tyg co lekarz potwierdził oraz powiedział że wszystkie przeplywy są ok. Wpisując wszystko w kartę juz po badaniu stwierdził że "dożywimy" trochę małą i dal mi zastrzyki clexane, ok, to też nie problem bo jeśli ma pomóc a do końca nie zostało dużo to jakoś to zniosę. Jednak kiedy wróciłam do domu, przeglądałam zdjęcia z usg i tam na jednym są zaznaczone przeplywy pepowinowe i przy każdym oznaczeniu są wartości minusowe czy to oznacza ze jednak przepływy nie są takie ok? Z nerwów przez jeden dzień mało co czułam mała ale na dzień dzisiejszy wszystko wróciło do normy i szaleje w brzuchu.

Przepraszam za długi i trochę chaotyczny post.
No cóż. Od 26 tygodnia coraz mniejsze przyrosty wagi dziecka. 34 tydzień waga dziecka 1700. Przepływy słabe. Skierowanie do szpitala. Po tygodniu w szpitalu brak przyrostu. Ktg słabe. Decyzja o natychmiastowej cesarce. Waga urodzeniowa w 35 tyg. 1690g. Maluch ma w tej chwili 20 tygodni, 66 cm i 6 kg
Dobrze, ze masz lekarza, który tego pilnuje i wie co robić🙂 Bądź spokojna, widać, że lekarz wie, co robi.
 
reklama
Do góry