reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Minusy III trymestru

Są jakieś sposoby na łagodzenie skurczy lydek? magnez pod koniec ciąży ponoć niewskazany. A ostatnie noce to jakaś masakra, skurcze po 10-15 min 3-razy w nocy, sztywnieja mi lydki, palce u stopy i bok stopy. Biore zestaw witamin Prenatal, ale to widocznie za malo :baffled:

U mnie sporadycznie występują skurcze łydek. Nadal zażywam magnez 2x50mg. W poprzedniej ciąży również zażywałam do końca magnez.
Dlaczego nie wskazany?? Pierwsze słyszę!!
Czy jeszcze któraś z Was zażywa magnez??
 
reklama
podobno od 36 tc nie zazywa sie magnezu bo hamuje skurcze tzn. skurcze macicy rowniez.
Ale rowniez czekam na wypowiedzi forumowiczek.
 
Tak, magnez hamuje skurcze i należy go odstawić w 37 tygodniu ciąży.
Nie wiem Nadziejka jak u Ciebie, bo skoro masz takie bolesne skurcze łydek, to może powinnaś brać..a gina pytałaś?
 
też słyszałam o tym magnezie, no i ma to sens... ale! W 1 ciąży brałam magnez 2x1 do końca, a i tak urodziłam w 37tc. Lekarz nie wspomniał o odstawieniu(brałam przez skurcze łydek), więc sobie rekreacyjnie codziennie zażywałam;-). A poród i tak 'poszedł szybko'.
 
Devi, zazdroszcze.
Nikos, ja biorę magnez. I tak jak dziewczyny piszą hamuje on skurcze.

Mi do tych wcześniejszych dolegliwości doszedł jeszcze ból spojenia łonowego:-(
 
hmmm ja też łykam magnez....no może nie regularnie......czasem co 2-3 dni 1 raz po tabletce....ale bez tego mam mega skurcze w stopie i w prawej pachwinie.......a brzuch i tak się stawia boleśnie co jakiś czas,......

we wtorek mam KTG na oddziale to zapytam gina, bo w zeszły poniedziałek nic nie mówił a ja w sumie nie pytałam ????
 
a ja pytałam tydzień temu i mi kazał dalej brać - powiedział że jestem na tyle gotowa do porodu (brak szyjki, rozwarcie, miękka) że i tak jak mnie złapie to magnez mi nie zahamuje. Zobaczymy co jutro powie może dopiero teraz każe odstawić?
 
reklama
Do góry