reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleczko...

niunia84

Aktywna w BB
Dołączył(a)
21 Lipiec 2007
Postów
85
Moja coreczka ma dwa latka i nie chce pic juz mleka jak tylko zobaczy ze w szklaneczki mleko leje ani nie ruszy . Najgorsze ze za budyniami i kaszkami tez nie przepada:-(juz nie wiem co robic:baffled:
 
reklama
a może lubi żółty albo biały ser? tam też jest bardzo dużo wapna:tak: jeśli nie to może postaraj się jej przeforsowac mleczko np używając go do robienia pysznych naleśników, śmietanę do zabielania zup...jest naprawdę dużo możliwości:tak:
 
Niunia84 Moje dziecko praktycznie od kad przestalam ja karmic piersia jak miala 14 miesiecy tak nie pije innego mleka.Czasem zje kaszke,ale wlasnie ser zolty czasem po gryzie sobie i je serki danio_Ostatnio polubila takie przetwory jak actimelki lub sa tez firmy danon do picia takie jogurciki owocowe w takich butelkach jak actimelki,moze to jej po smakuje.A tak jak pisala kolezanka wyzej w nalesnikach mozna podac mleko no i jajka.Moje dziecko lubi jajecznice ale gotowanego jajka juz nie ruszy.
 
Hmm dakonkow ona nie lubi sama nie wiem czemu:confused: jedyne co lubi to monte i maslanke:-). A z tymi jogurcikami do picia musze sprawdzic;-).
 
witam
z tymi jogurtami do picia polecam ze slomka, moj potwor nie chcial jogurtu ale ze slomka to az uszy sie jej trzesa :-D:-D:-D
co do nabialu to gdzies czytalam ze duzo wiecej wapnia ma ser zolty niz bialy...

niunia84 a mleko probowalas z kakao przeforsowac lub z inka np. albo z jakimis platkami kukurydzianymi czy cos takiego...

mojej kolezanki corka (podobny wiek do mojej corci) tez kolo dwoch lat sie zaciela i nie chce pic mleka, kolezanka zachodzila w glowe ale stwierdzila skoro nie to nie i juz... tylko problem ma z ukladaniem menu dla maluszka :shocked2::shocked2:
 
niunia84, a może spróbowałabyś podawać nabiał w jakimś fajnym pojemniczku, np. w BIEDRONCE w fajnych opakowaniach z czapeczkami są jogurty, może jak będzie kolorowe opakowanie to córe zachęci do jedzenia :tak::tak:mój mały uwielbia te opakowania, w domu mam już kolekcję ludzików teraz zbieramy zwierzątka, można potem podać też w tym budyń, jakiś inny deserek a i zupkę mleczną czy cokolwiek :rofl2::rofl2:
POWODZENIA
 
A ja teraz troszkę z innej beczki ale też na temat mleczka:-) ile mleczka powinno pić dziecko w wieku mojego Kubusia?on ma 19 mieś.
 
Moja Lalinka ma 17 m-cy , więc zblizony wiek do Kubusia i pije mleczko Nestle Junior waniliowe 2 x dziennie rano i wieczorem, w dzień jeszcze kubeczek kaszki ryzowej i na drugie śniadanko jakis serek lub jogurcik. Do niedawna reagowała uczuleniem na mleczko modyfikowane, wiec dostawała Isomil, ale tak samo jak teraz , czyli 2x dziennie
 
reklama
Mój bąbel jak skończyłam mu dawać mleko z butli koniec nic nie tknie,
kakao, mleka smakowe też są ble, pociągnie łyk i pluje...

jak Twoja córeczka je żółty ser, czasami danonki, niekiedy actimel, za białym serem nie przepada

moja pediatra powiedziała że jej siostrzeniec wychował się na samym chlebie i ziemniakach i chłop jak dąb,

a tak naprawdę z tym mlekiem to jest trochę mit że koniecznie go trzeba pić, żółty ser ma więcej wapnia, brokuły mają sporo...
 
Do góry