reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleczne sprawy

betiks

full time mummy :)
Dołączył(a)
23 Marzec 2008
Postów
949
Miasto
mazowieckie k/W-wy
Dziewczyny mam nadzieję, że ten temat się nam wszystkim przyda, wcześniej czy później :tak: Tu mogłybyśmy pisać o każdym mleczku, problemach z pokarmem, dokarmianiu (czym itp.) i ogólnie wszystkim, co dot. mleczka :tak: Na gł. może być trudno odnaleźć w razie czego, bo sporo tam skrobiemy ;-) Co o tym myślicie?
 
reklama
Betiks fajnie, bo na glownym duzo przydatnych informacji ginie:sorry2:

Wogole przydalby sie jeszcze taki np pt wszystko o naszych maluszkach:cool2: czyli pielegnacja, ubranka, zywienie itp
 
Ja również jestem za. :-) Jako, że moja córcia jest od początku na mleku modyfikowanym ponieważ ja nie miałam za bardzo pokarmu, położna poleciła nam mleko enfamil premium lipil 1. Ponoć jest to jedyne mleko, które jak wykazały badania dzieci, które były nim karmione w porównaniu do innych mlek modyfikowanych lepiej się rozwijały i mają lepszy wzrok. Dla mnie najważniejsze jest jednak to, że Oliwce mleko pasuje, nie zauważyłam żadnych reakcji alergicznych, dziecko się najada, kupki robi prawidłowe i bez większych problemów, także ja polecam
 
Betiks dobrze wymyśliłaś z tym tematem.
Ja jeszcze nie dokarmiałam, znaczy prawie nie, bo raz Marysia dostała butelkę Nan Pro 1 w szpitalu, także opinii nie mam... Poza tym, że wygodne w użyciu, bo gotowe do spożycia bez podgrzewania :sorry2:
 
No ja już myślałam, że się mój Piotrunio nie najada tym moim i już mnie korciło, żeby sobie sprawić jakiś Bebilon na dokładkę :sorry2: Ale potem mi zaczęło nachodzić mleko i to sporo, więc po prostu częściej go zaczęłam przystawiać. Okazało się, że Piotruś jak każdy chłop musi po prostu zjeść posiłek dwu daniowy z małą przerwą na odpoczynek pomiędzy jednym a drugim karmieniem :-D Dodam tylko, że to z jednego gara (czytaj cycka) :-) Następne karmienie jest już z drugiego, bardziej pełnego i tak udaje nam się dobrze współpracować :-) Jedyny problem to taki, że w ciągu dnia je częściej, a w nocy 2 lub 3x góra, więc cycochy mi mało nie eksplodują nad ranem, bo produkuje się adekwatnie do ubywania :sorry2: Więc zaciskam zęby jak się mały dosysa, bo "deczko" boli, ale potem już jest fajnie, tak, że nawet nie czuję nie raz jak już się naje i puści, nie ciumka na siłę :tak: Jak tylko zaczął tak robić, czyli ni to jeść ni to sobie trzymać, to mówiłam do niego stanowczo "puść" i ku mojemu zdziwieniu, puszczał :-) Ja wtedy delikatnie mu zabierałam cyca i podawałam jak już łapał tak jak trzeba. I tak się siebie wciąż uczymy :tak:
misia też słyszałam, że ten enfamil jest dobry, tylko cenę też ma nie złą :szok:
 
reklama
Betiks dała bym naprawdę wiele, żeby móc karmić swoją córcię, przyznam szczerze, że miałam niezłego doła z tego powodu, no ale nic nie pomogło nawet laktator nic nie zdziałał. Jeśli chodzi o mleko to udało nam się kupić w Rossmannie po promocyjnej cenie czyli 39,90zł, normalnie kosztuje 49,90zł. Średnio jedna puszka wystarczy nam na 2,5 tygodni.
 
Do góry