reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleczne sprawy

Sarka nie wiem od czego to zależy... Ale na brak pokarmu nie narzekam. Ja mam na co dzien uczucie miękkich piersi, ale przed karmieniem twardnieją, no i jak dłużej nie pokarmię czy w nocy to kamienie. A karmię klasycznie za dnia albo na leniuszka w nocy (w sensie ja leżę i Mała obok zazwyczaj dostawiana do dolnej piersi, czasem ją mam na ręku na leżąco, ale to wtedy gdy ją ściągam z brzucha)
 
reklama
Sarka ja tez mam uczucie miekkich piersi. Twardnieja mi troche tylko jak minie duzo czasu miedzy karmieniami np. W nocy bo wtedt rzadziej karmie.

ja za dnia tak jak Vivienne karmie klasycznie a w nocy na lezaco na boku bo tak mi najwygodniej i moge sobie podrzemac jak mala ciagnie.y
 
U mnie piersi sa miękkie przed i po karmieniu, ale mała się najada, świadczy o tym druga broda i fałdki na nóżkach :-D Karmię na żądanie, czasem co godzinę, czasem co 3.
 
Fiolka to kapustą okładaj...

Sarka u mnie tak jak u dziewczyn teoretycznie cycki miękkie ale przed karmieniem robią się twarde i czuje napływający pokarm to samo jest jak mija powyżej 3,5-4 h. Ogólnie mam dużo pokarmu , czasem potrafi mnie zalać , czasem też odciągam troszkę przed karmieniem żeby nie mieć nabrzmiałego cycka i żeby dziecko się nie denerwowało. Herbatek na laktację nie piję bo jakbym je piła to by mnie zalało mlekiem. Karmię Małą przy pomocy poduszki - fasolki ( MOTHERHOOD PODUSZKA DO KARMIENIA FASOLKA 2013 +gra (2937863571) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. ) lub też w pozycji klasycznej tak samo w dzień jak i w nocy. Na leżąco raczej nie karmię bo ja się wkurzam i Mała też , chyba po prostu nie potrafimy.
A dlaczego jedna kobieta czuje napływający pokarm i ma twarde cycki a inna nie ? Nie wiem... Ale mechanizm powstawania pokarmu jest taki Jak powstaje pokarm może po prostu masz większe kanaliki mleczne i nie ma wielkie bum przy rozpoczęciu karmienia - nie wiem...
 
kapusta jak najbardziej tylko z tego co pamiętam (przy pierwszym miałam zapalenie piersi) musi ona być rozbita tłuczkiem... takim jak do kotletów...
 
Przed chwilą położna była, ona nie wyczuwa jakiegoś specjalnego zastoju, jednak zwróciła uwagę że mam zmacerowane brodawki pewnie to przez złe ssanie Wiktorka.
Mam okładać cycek kapuchą i przystawiać jak najczęściej do chorej...
W sumie czuję się nieco lepiej, gorączka jakby przechodziła...
 
Dziewczyny, z racji tego, że mały mi się budzi często w nocy co 2h, tak jak i w dzień, pomyślałam, że może na noc wprowadzę mu mm. Nie mam problemu ze swoim, ale chciałabym ciut dłużej pospać. I natknęłam się na ten artykuł i zmieniłam zdanie :baffled: Zostaje więc jak jest, jakoś przecież trzeba dać radę:
http://mlekomamy.pl/uploads/spolecznosc_czytelnia/15_trikow.pdf
 
reklama
Ja tez jak to przeczytałam to mam aż wyrzuty sumienia ze czasami podaje mm :baffled:
Ale taka prawda mleko matki jest najlepsze i niestety niczym innym nie zastąpimy :no:
A te mm to prawie sama chemia, sztuczniak :baffled:
Kiedyś babcia mi opowiadała za dawnych czasów jak niemowlęciu trzeba było dac mleka bo matki nie starczało to sie podawało mleczko prosto od krowy nie było takich wynalazków jak mm ale kiedys kobiety karmiły piersią długo i nie wydziwiały, teraz zrobiła się moda na mm
 
Do góry