reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleka wysokokaloryczne / które smaczne?

Dołączył(a)
3 Czerwiec 2022
Postów
10
Witam.
Jestem tutaj nowa
Mam poważny problem, mój synuś 5 miesięczny pije mleko infatrini peptisorb (bardzo niechętnie) , mleko jest okropnie gorzkie i wcale się nie dziwię że nie chce . Urodził się z chorym serduszkiem , przeszedł operację , później żółtaczka bardzo długo diagnozowana - do dziś nie ma diagnozy.. ale pomału wyniki spadają . Urodził się malutki 1890g , w sumie w szpitalach spędził 3 miesiące swojego życia😓 wyszedł do domu z sondą niestety- sama go rozkarmilam. Niestety musi pić wysokokaloryczne ponieważ wypija najwyżej 60 ml co 3 lub więcej godzin. Tutaj moje pytanie... Jakie wysokokaloryczne mleka są w miarę smaczne? I odpowiednie dla 5 miesięczniaka?
 
reklama
Infatrini Peptisorb to hydrolizat białka mleka krowiego, dla dzieci z alergią na białka mleka krowiego, stad pewnie ten gorzki smak. Czy synek ma podejrzenie alergii lub ma ją stwierdzoną? Może można by było zamienić ten preparat na zwykle Infatrini?
 
Infatrini Peptisorb to hydrolizat białka mleka krowiego, dla dzieci z alergią na białka mleka krowiego, stad pewnie ten gorzki smak. Czy synek ma podejrzenie alergii lub ma ją stwierdzoną? Może można by było zamienić ten preparat na zwykle Infatrini?
Nic nie zostało stwierdzone, powiedzieli że je akceptuje i nie zmienili . Ale wtedy przyjmował je sondą więc co innego nie czuł tego okropnego smaku. A zwykłe infatrini jest smaczne?
 
Więc chyba pozostaje mi zakupić zwykłe infatrini i spróbować. Dodam że wcześniej próbowałam podać mu Bebiko - nie chciał , później po jakimś czasie hipp bio combiotic tak samo odmowa . Kombinowałam zwykłe plus dodatek fantomalt aby wyrównać kalorie. I już nie wiem , czy on nie chce ich bo są bardziej wodniste? Czy smak nieodpowiada? Ogólnie to mam wrażenie że mam małego niejadka 😣 mało kiedy chyci smoka i wypije do końca.
Dodam że po wcześniej wspomnianych mlekach nic się złego nie działo.
 
Czasem czuję się jak terrorystka 😓 nie dość że muszę mu sporo leków dziennie podawać strzykawką do buzi to jeszcze potem jedzenie... No ale muszę go pilnować żeby się nie odwodnił, bo wody to już absolutnie nie chce 😣 no i ma co nadrabiać. Obecnie waży 4450g . Od 15 kwietnia przybrał 1 kg.
 
Ponoć Bebilon smakuje jak śmietanka. Może jest w Rossmanie taka pojedyncza gotowa butelka, to można wziąć na spróbowanie zamiast kupować duży proszek. Jeszcze Nan jest w takich zwykłych buteleczkach 🤔
 
Ponoć Bebilon smakuje jak śmietanka. Może jest w Rossmanie taka pojedyncza gotowa butelka, to można wziąć na spróbowanie zamiast kupować duży proszek. Jeszcze Nan jest w takich zwykłych buteleczkach 🤔
Wybiorę się do Rossmana i jeżeli będzie taka opcja dostępna napewno spróbuję.. może któreś w końcu mu podejdzie, bo obecnie karmienie to dla mnie katorga i mega stres 😓
A kupowanie mlek i aby mi stały w szafce nie ma sensu 😣
 
Nie rób tego dziecku i nie testuj na nim! To chyba najgorsze co możesz zrobić. Ze zmianą mleka poczekaj do 1rz. I najpierw skonsultuj z lekarzem Brakuje Ci dodatkowych atrakcji brzuszkowych?
Moje dziecko też piło paskudny nutramigen... Zmiana mleka nie sprawi, że dziecko zacznie jeść!
 
reklama
Nie rób tego dziecku i nie testuj na nim! To chyba najgorsze co możesz zrobić. Ze zmianą mleka poczekaj do 1rz. I najpierw skonsultuj z lekarzem Brakuje Ci dodatkowych atrakcji brzuszkowych?
Moje dziecko też piło paskudny nutramigen... Zmiana mleka nie sprawi, że dziecko zacznie jeść!
 
Do góry