reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko dla niemowląt i inne

Kikamika28

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Czerwiec 2020
Postów
178
Cześć, rozmawiałam nie dawno z koleżanka ile mleka kupowała dla swojego dziecka, rozmawialiśmy ile podawała mleka niemowlakowi do 8 miesiąca... wiem ze bebilon jest drogi i taki kupowała, najtańszy z tego co widziałam w sklepie jest bebiko...ale do rzeczy ile puszek kupujecie na tydzień? Koleżanka mówiła mi że jedno pudełko bebilonu starczało na miesiąc do trzeciego miesiąca życia, potem dziecko jadało około 5 do 6 razy dziennie po okolo 90ml, pózniej do chodzi rozszerzaszanie diety i puszka starczała na 2,5 tygodnia, znalazłam w necie ze innym mama puszek więcej schodzi tygodniowo, miesięcznie dużo płaca, a jak jest u was ? Bo mówi ze to wcale nie wychodzi drogo jak się wydaje. ile miesięczny jest koszt u was ? ....Aa i pytanie widziałam w swojej rodzinie u kuzynki jak malutkie dziecko Max tygodniowe dwu tygodniowe karmiło się mlekiem modyfikowanym z butelki i jeszcze druga butelka dopaja się woda przygotowaną, kuzynka twierdziła dziecku się chce pic i musi dopić bo tak usłyszałam tak tak powinno być czy tez tak robicie? , nie przypominam sobie żeby mój kuzyn był tak karmiony ani mój młodszy brat a ni moje siostrzenice, nie jestem za tym żeby podawać wodę.... pytanie kolejne które mleko kupujecie? Kto wybiera te mleko położne w szpitalu zalecają lekarz pediatra? U siostry zagranica w szpitalu dostała wytyczne które mleko kupować i takie kupowała a jak jest w Polsce? Znajomi i kuzynka kupowali najtańszy bebiko
 
Ostatnia edycja:
reklama
Rozwiązanie
Cześć, rozmawiałam nie dawno z koleżanka ile mleka kupowała dla swojego dziecka, rozmawialiśmy ile podawała mleka niemowlakowi do 8 miesiąca... wiem ze bebilon jest drogi i taki kupowała, najtańszy z tego co widziałam w sklepie jest bebiko...ale do rzeczy ile puszek kupujecie na tydzień? Koleżanka mówiła mi że jedno pudełko bebilonu starczało na miesiąc do trzeciego miesiąca życia, potem dziecko jadało około 5 do 6 razy dziennie po okolo 90ml, pózniej do chodzi rozszerzaszanie diety i puszka starczała na 2,5 tygodnia, znalazłam w necie ze innym mama puszek więcej schodzi tygodniowo, miesięcznie dużo płaca, a jak jest u was ? Bo mówi ze to wcale nie wychodzi drogo jak się wydaje. ile miesięczny jest koszt u was ? ....Aa i pytanie...
N
Wybór mleka to nie tylko kwestia finansowa. Trzeba patrzeć też na skład, ale tak naprawdę to drogie może nie przypasować dziecku a to najtańsze będzie wcinał jak szalony 😅
No ja tak mialam przy 1dziecko rok czasu na bebiku bylo i potem nie chcialo juz pic wiec nie dawalam 2dziecku pol roku przypasowalo i potem przeszlam na te bebydream i bylo ok 😁
 
reklama
A po co w ogóle obliczać ile opakowań wychodzi na miesiąc? Przecież jeśli karmi się dziecko mm to jasne jak słońce, że to mleko musisz kupić, bo dziecko musi jeść... i to chyba bez różnicy czy w listopadzie kupisz 6 opakowań, w grudniu 5 a w styczniu znów 6 bo generalnie chodzi o to, żeby dziecko karmić "poniekąd" na żądanie, bo po ok 3-4 godzinach będzie głodne i raczej tego pilnować.
Dwoje karmiłam mm, zastrzelcie mnie, ale nie pamiętam ile puszek na miesiąc zjadali. Starszy pił Hipp, puszka 800 g (wtedy, teraz nie wiem) a Młodszy nutramigen, puszka 400 g.
Dziecko dopajasz wodą, ponieważ:
1. Może chcieć mu się pić, tak po prostu :)
2. Mnie w szpitalu po pierwszym porodzie powiedzieli, że przy piciu mm mogą wystąpić zaparcia/ twardsze kupki i dziecku po kilku łykach wody między karmieniami będzie lepiej się załatwić ewentualnie zapobiec zaparciom.
Tak jak piszą dziewczyny, nie zmienia się co chwila dzieciom mleka, ale obserwujesz jak dziecko na nie reaguje. U nas Nan nie podszedł Starszemu a Młodszy po Bebiku miał biegunki.
 
Tak pytam poprostu z ciekawości bo gdzieś był taki temat ile miesięcznie wychodzi koszt mleka, ile dziecko zjada i który jest dobry, moja siostra ale mieszka za granica kupuje humane mówi ze dziecia pasuje
 
Cześć, rozmawiałam nie dawno z koleżanka ile mleka kupowała dla swojego dziecka, rozmawialiśmy ile podawała mleka niemowlakowi do 8 miesiąca... wiem ze bebilon jest drogi i taki kupowała, najtańszy z tego co widziałam w sklepie jest bebiko...ale do rzeczy ile puszek kupujecie na tydzień? Koleżanka mówiła mi że jedno pudełko bebilonu starczało na miesiąc do trzeciego miesiąca życia, potem dziecko jadało około 5 do 6 razy dziennie po okolo 90ml, pózniej do chodzi rozszerzaszanie diety i puszka starczała na 2,5 tygodnia, znalazłam w necie ze innym mama puszek więcej schodzi tygodniowo, miesięcznie dużo płaca, a jak jest u was ? Bo mówi ze to wcale nie wychodzi drogo jak się wydaje. ile miesięczny jest koszt u was ? ....Aa i pytanie widziałam w swojej rodzinie u kuzynki jak malutkie dziecko Max tygodniowe dwu tygodniowe karmiło się mlekiem modyfikowanym z butelki i jeszcze druga butelka dopaja się woda przygotowaną, kuzynka twierdziła dziecku się chce pic i musi dopić bo tak usłyszałam tak tak powinno być czy tez tak robicie? , nie przypominam sobie żeby mój kuzyn był tak karmiony ani mój młodszy brat a ni moje siostrzenice, nie jestem za tym żeby podawać wodę.... pytanie kolejne które mleko kupujecie? Kto wybiera te mleko położne w szpitalu zalecają lekarz pediatra? U siostry zagranica w szpitalu dostała wytyczne które mleko kupować i takie kupowała a jak jest w Polsce? Znajomi i kuzynka kupowali najtańszy bebiko
Moja corka byla na Hipp Bio Combotik, w PL 50zl puszka (u mnie 25e sztuka), na miesiąc srednio 4-5 wiec latwo policzyc.
 
Rozwiązanie
Do góry