reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko dla rocznego dziecka

reklama
Ja slyszalam, że mleko takie powinno być od 1 krowy, a nie od różnych. Jak mają gdzieś krowy to wszystko idzie do "jednego wora". W obecnych czasach nikt nie ma już pojedyńczych krów, tylko całe hodowle.
Zależy od rolnika, bo niektórzy mają jedną krowę właśnie dla mleka na zamówienie i osobno ją doją i mleko zaraz odlewają do butelek, słoików czy co tam im dostarczysz ale to głównie w mniejszych gospodarstwach
bo masz rację że w większych wszystko idzie do jednego worka i dodatkowo zwierzęta są dokarmiane mieszankami na zwiększenie ilości mleka
A i małe gospodarstwa występują bo nie wszystkich stać na posiadanie dużego stada i mechanizację i tam najlepiej szukać
Zależy wszystko od rejonu w którym mieszkasz bo napewno w okolicach wiekszych miast ciężej będzie znaleźć
 
Witajcie. Moj synek ma 10 miesiecy i jak bedzie mial rok to planujemy odstawić go od piersi i jak się uda to chcemy podawać mu mleko od krowy. Tylko tu jest problem bo nie ma gdzie załatwić takiego mleka. Czy idzie gdzieś kupić mleko w sklepie, które można podawać dziecku rocznemu? takie najmniej przetworzone. Jeśli tak, to jak się nazywa? Nie chcemy podawać mu mleka modyfikowanego. Z resztą podejrzewam, że nie chciał by nawet takiego pić ;)
A skąd takie podejrzenia że nie chciałby mm pić ale krowie to już tak ? Bez przesady [emoji16] ja bym krowiego nie podała chociaż wiem że niektórzy z powodzeniem dają ale nie wiadomo jaki ma to wpływ na dziecko. Moim zdaniem to albo kontynuujesz karmienie albo mm lub kozie. Mój miał skazę i też karmiłam piersią bo mm nie mógł. Po roku wyrósł ze skazy i dostawał kozie do kaszek. Wszystko było ok i pewnie kozie by zostało ale w pewnym momencie uwziął się i nie chciał go pić. Szukałam więc alternatyw i w końcu dostał mm. O smaku waniliowym i mu smakuje nawet [emoji2]. A piersią nadal karmię.
 
A skąd takie podejrzenia że nie chciałby mm pić ale krowie to już tak ? Bez przesady [emoji16] ja bym krowiego nie podała chociaż wiem że niektórzy z powodzeniem dają ale nie wiadomo jaki ma to wpływ na dziecko. Moim zdaniem to albo kontynuujesz karmienie albo mm lub kozie. Mój miał skazę i też karmiłam piersią bo mm nie mógł. Po roku wyrósł ze skazy i dostawał kozie do kaszek. Wszystko było ok i pewnie kozie by zostało ale w pewnym momencie uwziął się i nie chciał go pić. Szukałam więc alternatyw i w końcu dostał mm. O smaku waniliowym i mu smakuje nawet [emoji2]. A piersią nadal karmię.
Tu chyba nie chodziło o to ze dziecko Noe będzie chciała mm, tylko ze mama nie chce „niezdrowego” mm podawać
 
Nie bedzie chcial bo mial podane. Enfamil ar na ulewanie, polozna nam polecila podawac 30ml przed piersia. Syn nie chcial za zadne skarby. Pogadam jeszcze z pediatra i zobacze co mi poleci, ale raczej na pewno zrezygnuje z tego krowiego. najbardziej w tej chwili jestem mysli o przedluzeniu karmienia piersia. Hmm.. no ja bylam karmiona jjako dziecko mlekiem od krowy.
 
Nie bedzie chcial bo mial podane. Enfamil ar na ulewanie, polozna nam polecila podawac 30ml przed piersia. Syn nie chcial za zadne skarby. Pogadam jeszcze z pediatra i zobacze co mi poleci, ale raczej na pewno zrezygnuje z tego krowiego. najbardziej w tej chwili jestem mysli o przedluzeniu karmienia piersia. Hmm.. no ja bylam karmiona jjako dziecko mlekiem od krowy.
To, ze nie chcial mm, to nie dlatego, ze mu nie smakowalo. Wiekszosc dzieci karmionych piersia po prostu nie chce butelki ani innego mleka.
To, ze Ty bylas karmiona mlekiem krowim i zyjesz, wcale nie znaczy, ze to bylo optymalne dla ciebie.
BTW - ja, jako niemowle, po podaniu mi mleka krowiego, na pol roku wyladowalm w szpitalu . Dodam, ze to bylo w latach 60tych, gdy matki nie mialy innych alternatyw (moja mama musiala wrocic do pracy, stad podanie butelki zamiast piersi ) .
 
Ja starszemu synkowi z powodzeniem dawałam mleko krowie, takie z butelki „świeże” - o tyle bezpieczniejsze bo pasteryzowane. Jako że sama w ciąży i potem w czasie karmienia piersią piłam dużo mleka (bo lubię :)) to nie bałam się alergii itp. i mojemu ssakowi zaczęłam je dawać jak miał ok 13-14 miesięcy - gdy zaczęłam ograniczać karmienie piersią. Zaczynałam od małych objętości, potem już pił ile chciał (ważne żeby wprowadzać mleko krowie po skończonym roku i dziennie nie przekraczać u rocznego dziecka 500ml mleka krowiego - wg wytycznych Europejskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci). Nigdy nie dawałam mleka modyfikowanego, piersią karmiłam 18 miesięcy.
 
Mamaela mleko krowie pite jest przez dzieci od setek lat i co jeszcze nie wyginelismy a mm od ilu? Sama sobie odpowiedz kto bardziej eksperymentuje.


Moja corka za rada pedoatry po 1rz dostaje mleko krowie wczesniej byla na piersi.


Na zachodzie nie ma w ogole czegos takiego jak mm po 1 rz nie dla alergikow.

Zreszta mm to tez krowie tylko w proszku..i z masa. Sztucznych witamin ale czy one sa konieczne dla dziecka ktore ma prawidlowo rozszezona diete?
 
reklama
Mamaela mleko krowie pite jest przez dzieci od setek lat i co jeszcze nie wyginelismy a mm od ilu? Sama sobie odpowiedz kto bardziej eksperymentuje.


Moja corka za rada pedoatry po 1rz dostaje mleko krowie wczesniej byla na piersi.


Na zachodzie nie ma w ogole czegos takiego jak mm po 1 rz nie dla alergikow.

Zreszta mm to tez krowie tylko w proszku..i z masa. Sztucznych witamin ale czy one sa konieczne dla dziecka ktore ma prawidlowo rozszezona diete?
Na jakim zachodzie? Bo ja mieszkam baaardzo na zachodzie i nie slyszalam zwby jakikolwiek pediatra zalecal roczniakowi mleko krowie...
 
Do góry