reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko dla wcześniaka

Dołączył(a)
27 Czerwiec 2019
Postów
12
Witam. Jestem mamą Weroniki która aktualnie ma 25 dni. W związku z tym że mam bardzo mało swojego pokarmu, karmie ją mlekiem sztucznym nestle pre nan. Córka budzi się co 2h na jedzenie, w dzień i w nocy. Próbowałam przez 2 dni dać jej mleko nan 1, ale wtedy była bardzo Niespokojna w nocy i nie moglysmyvw ogóle spać więc wróciłam do mleka pre nan dla wczesniakow. Czy powinnam jej zmienić mleko?
 
reklama
Rozwiązanie
Ja go przystawiam jak tylko moge. Ale on puszcza piers i zaraz placze a jak mu chce ja dac ponownie to niechce. Widocznie malo mam pokarmu bo gdy dostanie jeszcze butelke to potrafi 50ml zjesc.
I w tym sek ze wlasnie nie wiem jak mam mu pomuc na ten brzuszek o sie robi twardy i strasznie sie napina caly i placze bo sie zalatwic nie moze. Moze mam zle mleko i ktoras z mam doradzi mi jakie jest mleko lepsze od tego co mam.
Lewatywy nawet bym mu nie zrobila i niechcialabym zeby mu ja ktos nawet robil bo to malenstwo jeszcze a czopki mam glicerynowe ale nie wiem czy mozna mu je podac bo strasznie duze sa. Maz kupil w aptece i niby aptekarka mu kazala podac ale sie boimy.
Juz opadam z sily teraz tak samo nie moze zasnac prezy sie i...
A jak moja ma 3 tygodnie to mogę spróbować jej dać bebilon 1? Urodziła się 35+4. Pytałam neonatologa co mam zrobić ale kazała mi próbować metoda prób i błędów. Ale to jest dziecko a nie królik doświadczalny, szkoda mi dziecka
 
A jak moja ma 3 tygodnie to mogę spróbować jej dać bebilon 1? Urodziła się 35+4. Pytałam neonatologa co mam zrobić ale kazała mi próbować metoda prób i błędów. Ale to jest dziecko a nie królik doświadczalny, szkoda mi dziecka
Tak mozesz jej dac. Pamiętaj tylko że po sobie stosowania możesz stwierdzić że dziecku mleko pasuje lub nie. A jeśli ma już problemy z brzuszkiem że się pręży to spróbuj bebilon Comfort 1 on jest na zaparcia itp
 
A jak moja ma 3 tygodnie to mogę spróbować jej dać bebilon 1? Urodziła się 35+4. Pytałam neonatologa co mam zrobić ale kazała mi próbować metoda prób i błędów. Ale to jest dziecko a nie królik doświadczalny, szkoda mi dziecka
Niestety nie masz wyjścia. Nie da się powiedzieć, że u córeczki sprawdzi się to, czy tamto mleko. Jak masz takie, które zjada, to się go trzymaj i zawalcz o laktację. Najlepiej przed każdym karmieniem dostaw córkę do obu piersi, a dopiero potem podaj butelkę. I pamiętaj, że masz maleńkie dziecko. Ona będzie się budzić co 2 godziny. Mój syn pół roku jadł w dzień co 45 min-1h, a w nocy co 2 godziny. Są dzieci, które w wieku 10miesiecy tak jedzą. Trzeba się do tego przyzwyczaić. To są uroki macierzyństwa. Chcesz się wyspać to daj mężowi/partnerowi nakarmić dziecko a ty śpij. Ja od 9 miesięcy przy corce śpię od 2 do 4 h przerywanym snem na karmienie. A mam wcześniaka w domu. Witaj w świecie mam [emoji4]
 
reklama
Mój 35t2d - dopiero przejście na Nutramigen pomogło. Po Nan był problem z refluksem i brzuszkiem.
Przede wszystkim nie zmieniaj za często mleka. Porozmawiaj o tym z lekarzem rodzinnym, a najlepiej z neonatologiem. Problemem u nas był niewykształcony układ pokarmowy, wszystko zaczęło się normować dopiero po 1 r.ż.
A jadł co 1,5h... A wynikało to z faktu, że miał refluks i go piekło w przełyku. A im więcej i częściej jadł, tym problem narastał. Skończyło się na lekach przeciwrefluksowych. Poobserwuj może też pod tym kątem?
 
reklama
Hej mamy. U mnie tez problem jest z karmieniem bo nie najada sie moim i dokarmiam go mlekiem Nestle little steps. Ale takie ma problemy z zalatwianiem sie ze juz nie wiem co mam robic. Pytalam lekarza to mi odpowiedzial zebym go nie dokarmala mlekiem ale on placze bo jest nie najedzony. Powiedzcie mi co mam podac synkowi aby sie zacza wyprozniac normalnie i nie plakal mi z tego powodu. Moze jakies kropelki na zalatwianie sie sa bo juz jestem bezradna. Dodam ze synek ma 6 tyg.dzisiaj. bardzo prosze o pomoc
 
Do góry