reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mleko kozie

reklama
Testy robiliśmy już przed 1szym rokiem życia, ale gluten akurat był ok. Z pewnością zrobimy je jeszcze raz. Gluten zbadamy w tym tyg, bo laboratorium było nieczynne. Od 3 dni kupki były ładne zbite, a dziś praktycznie woda, ale i główka cieplejsza więc to może zęby, a wszystko wraca do normy? Mam nadzieję! Kurcze Basia przeraża mnie to, że ten gluten jest właśnie wszędzie:szok:
lola mój lekarz mówił, że tylko część białek jest identyczna/ podobna? nie jesteś pierwszą osobą, która mówi, że dla alergika dobre mleko kozie. Moje siostry też na nim wychowane, kuzyn- alergik też także ...
 
A ja zaczelam drastycznie troche znow, wczoraj dostala troche chleba, dzis tez i czekam na reakcje. Meczymy sie bo juz nie wiem co jej dawac jesc, a te bezglutenowe chleby i makarony jej nie smakuja. Nie wspomne juz ze maki sie do niczego nie nadaja, mam make ryzowa to jeszcze cos z niej moge zrobic, ale te przypominajace pszenna to jakas porazka, raz robilam na tym nalesniki i do pol litra mleka musialam dac prawie kilo tej maki bezglutenowej zeby cokolwiek ciasto zgestnialo:szok: nie mowiac juz ze trzeba bylo dac dwa jajka i nalesniki byly twarde jak podeszwy :crazy:
 
Szanowni Państwo,

Każdy gatunek ma swoją unikatową sekwencję aminokwasów, która charakteryzuje właśnie ten gatunek. Białko mleka koziego nie jest identyczne ale podobne do biała mleka krowiego, dlatego wiele dzieci uczulonych na mleko krowie również źle reaguje na mleko kozie. Badania donoszą że po zastosowaniu mleka koziego po początkowej poprawie stanu zdrowia następowało zaostrzenie objawów.Należy jednak pamiętać że alergia na mleko krowie jest przejściowa mogło być tez tak w opisywanych przez Państwa przypadkach że podanie mleka koziego zbiegło się w czasie z ustąpieniem alergii w ogóle stąd tez nie pojawiły się objawy.
 
A gdzie polecacie kupować kozie mleko? Pomijam taką komfortową sytuację,kiedy w pobliżu jest gospodarstwo agroturystyczne. Ale w mieście? Wiem, że w pip Piotr i Paweł chyba w almie, a gdzieś jeszcze?
 
Do góry