reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko krowie

justus - masz zupelna racjie jesli dziecko jest zdrowe to niech je to na co ma ochote czesc ja karmilam dziecko cycuchem do 9 miesiaca pozneij przeszlam na mleko modyfikowane bebiko po ktorym moje dziecko bylo niespokojne mialo problemy z brzuszkiem poznje sprobowalam mleka nan i to samo wiec postanowilam zeby sprobowac podac dziecku mleko krowie i ku mojemu zdziwieniu dziecku nic nie bylo normalnie kupke moglo zrobic itd mysle ze wszystko zlaezy od dziecka no i od rodzicow kiedys tylko wychowywali dzieci na mleku krowim i dzieci byly zdrowe teraz jest duzo marek na rynku i wogole reklama goni reklame a pieniadz goni pieniadz a czy te mleko modyfikowane to dobre dla dzieci tu bym podyskutowala przeciez one jest sztuczne choc starszy moj syn pil do 2 roku mleko modyfikowane
p.s straszy syn wychowal sie na bebiko i nic mu nie bylo mleko krowie pil dopiero jak skonczyl 2 latka to chyab wszystko zalezy od dzieci
 
Ostatnia edycja:
reklama
Podawanie mleka dzieciom powyżej trzeciego roku życia osłabia układ trawienny i zęby z powodu braku błonnika. Innymi skutkami są: anemia, osłabienie, zła cera.
Warto zacytować na koniec opinię dr Williama A. Ellis: “W ciągu mojej 42-letniej praktyki wykonałem ponad 25 tysięcy testów krwi moich pacjentów. Ich wyniki wskazują, że ci, którzy spożywają mleko i/lub jego przetwory, nie absorbują (nie wchłaniają) składników odżywczych tak dobrze jak ci, którzy go unikają. Niewłaściwa absorpcja wywołuje, oczywiście, chroniczne zmęczenie” (Healthview Newsletter, Virginia,)
Brak wiedzy o mleku i tradycja sprawiają, że karmienie piersią zastępujemy karmieniem, mlekiem krowy. To zwierze staje się mamką zastępczą. Niestety do takich praktyk przyczyniają się naukowcy. Wielu z nich jest niewolnikami organizacji gospodarczych i mleczarni. Reklamy namawiają aby pić naturalne mleko danej wytwórni. Wszystko dla pieniędzy, a nie dla zdrowia społeczeństwa. Wielu lekarzy przykłada się do tego, nie informując pacjentów jaka jest prawda. Nabrali wody w usta. Niezależni naukowcy próbują wypowiadać się na temat niewłaściwości picia mleka, ale ich głosy są wyciszane. - MLEKO NIE JEST TAK ZDROWE JAK NAM SIE WYDAJE , trudno w to uwirzyc, ale to prawda
 
Ja uwazam że mleko modyfikowane jest zdecydowanie zdrowsze, sama jestem tego przykladem.:-D:-DJa wychowalam sie tylko na modyfikowanym a dokladnie na HUMANIE. Zdobycie tego mleka w czasach glębokiej komuny graniczylo z cudem ale to bylo jedyne mleko które tolerowalam.Ciocia ówczesna ordynator jednego ze szpitali Warszawskich zalatwiala to mleko w 5kg puszkach i wysylala mnojej mamie.Dzis nie mam problemów ze zdrowiem ,bardzo rzadko choruje:tak: raz na rok to góra i mysle ze picie tego mleka tylko wyszlo mi na zdrowie.
Humany akurat nie polecalabym wszystkim mamom jako pierwsze z wyboru mleko modyfikowane, bo one jest raczej przeznaczone dla dzieci o mniejszej wadze, aby szybciej przybierały na wadze.
Po drugie żadne mleko modyfikowane nie jest lepsze od pokarmu matki.
 
Podawanie mleka dzieciom powyżej trzeciego roku życia osłabia układ trawienny i zęby z powodu braku błonnika. Innymi skutkami są: anemia, osłabienie, zła cera.
Warto zacytować na koniec opinię dr Williama A. Ellis: “W ciągu mojej 42-letniej praktyki wykonałem ponad 25 tysięcy testów krwi moich pacjentów. Ich wyniki wskazują, że ci, którzy spożywają mleko i/lub jego przetwory, nie absorbują (nie wchłaniają) składników odżywczych tak dobrze jak ci, którzy go unikają. Niewłaściwa absorpcja wywołuje, oczywiście, chroniczne zmęczenie” (Healthview Newsletter, Virginia,)
Brak wiedzy o mleku i tradycja sprawiają, że karmienie piersią zastępujemy karmieniem, mlekiem krowy. To zwierze staje się mamką zastępczą. Niestety do takich praktyk przyczyniają się naukowcy. Wielu z nich jest niewolnikami organizacji gospodarczych i mleczarni. Reklamy namawiają aby pić naturalne mleko danej wytwórni. Wszystko dla pieniędzy, a nie dla zdrowia społeczeństwa. Wielu lekarzy przykłada się do tego, nie informując pacjentów jaka jest prawda. Nabrali wody w usta. Niezależni naukowcy próbują wypowiadać się na temat niewłaściwości picia mleka, ale ich głosy są wyciszane. - MLEKO NIE JEST TAK ZDROWE JAK NAM SIE WYDAJE , trudno w to uwirzyc, ale to prawda
mowa była o podawaniu mleka krowieka dzieciom poniżej 3 lat, a Ty piszesz powyżej.....:eek: Nie wiem czy to błąd, czy zamierzenie, bo dalszy ciąg wypowiedzi informuje, że mleko jest czyms złym....
Słyszałam juz wypowiedzi, że mleko modyfikowane to lobby firm je produkujące, a Ty teraz piszesz o nacisku mleczarni na picie mleka krowiego...:rofl2::szok:
Czy to przypadkiem nie jest jakas paranoja??
 
moj siostrzeniec ma 4 latka jak dobrze pamietam to siostra zaczeloa podawac mu mleko krowiem jak skonczyl 3 miesiace! moze to troche za wczesnie ale teraz maly prawie wogole nie choruje nie mowiac juz zeby mial na cos alergie dlatego ja tez mojej corce ( ma 4 miesiace) raz dziennie podaje mleko krowie
moim zdaniem jest duzo zdrowsze niz mleka modyfikowane
 
Ja zaczelam podawac moim dzieciom mleko krowie na poczatku w kaszkach jak skonczyli rok. Jak odstawilam od piersi to podawalam do picia modyfikowane tak do okolo 2 roku. Maciek wlasnie przeszedl na krowie juz. Kupujemy mu pasteryzowane pelnotluste.
 
Zadaj sobie pytania:

Czy twoje dziecko ma kopyta, rogi...? muczy?
Czy wyglada jak młoda krowa?
Ma chociaż łaty i sierść?

Jeśłi nie... to mleko krowie nie jest dla niego :) Mleko krowie jest dla krów, kozie dla kóz a ludzkie dla ludzi. Natura tak chciała a przemysl mleczarsko-miesny wprowadzil inne zasady i wszyscy sie na to zlapalismy...
 
Veganskie dziecko.....ciekawy sposó myślenia. W takim razie, kobiety powinny karmić piersią prze ładnych kilka a nawet kilaknascie lat, bo wapń w organizmie dziecka jest przecież bardzo ważny. albo lepiej dawac dziecku sojowe, albo jeszcze inne cuda bo kiedyś ludzie nie korzystali z mleka krowiego prawda...dopiero teraz przemysł tak sie rozwinął, ze ludzie dają dzieciom mleko krowie:no::no::no::no::no::no::no::no::no::no::no::no::no::no::no::no::no::no:. W takim razie nie wolno nam tez jadać mięsa bo czy wyglądamy jak drapieżniki??? Mamy ostre pazury i dzób lub kły??? Dziekuje za uświadomienie. Od dzis moja rodzina nie je zwierzat ani nic od zwierząt....mięsko w diecie malucha jest absolutnie niepotrzebne. Mleko tez, więc napoje go woda lub sokiem, albo znajde mleko z roślin...kokosowe może byc??:sorry::sorry::sorry::sorry::sorry:
 
Zadaj sobie pytania:

Czy twoje dziecko ma kopyta, rogi...? muczy?
Czy wyglada jak młoda krowa?
Ma chociaż łaty i sierść?

Jeśłi nie... to mleko krowie nie jest dla niego :) Mleko krowie jest dla krów, kozie dla kóz a ludzkie dla ludzi. Natura tak chciała a przemysl mleczarsko-miesny wprowadzil inne zasady i wszyscy sie na to zlapalismy...

Dobre:laugh2::laugh2::laugh2:!!!
Skoro przyjac taki typ myslenia to jestem ciekawa ile kobieta mogla by wydoic by zrobic ser? o albo twarozek?
 
reklama
Wiadomo ze najlepsze dla dziecka jest mleko matki. Jazeli ktos z jakiegos powodu nie moze karmic to podawane jest mleko modyfikowane.
Duzo ludzi najezdza na mleko krowie ( ze niby marketing itp) z tego co ja zaobserwowalam wiekszy marketing jest by kupowac mleko modyfikowane a nie krowie? mmm ... ciekawe.
Jedni pisza mleka krowiego wogole nie dawac czy pochodnych tegoz i produktu. Nie watpie ze mleko modyfikowane jest specialnie przygotowane dla potrzeb malego czlowieczka niz mleko krowie.
A czy sprawdziliscie z czego jest modyfikowane mleko? :sorry:

znalazlam ciekawy artykol pozwole sie go zacytowac przy okazji podam strone by nie bylo ze cos pozmienialam.

mleko modyfikowane: "Sztuczny pokarm, coraz lepiej (choć niedoskonale) naśladujący skład pokarmu kobiecego. Tworzy się je z mleka krowiego, modyfikując skład odpowiednio do potrzeb małego człowieka: dodawane są składniki witaminowe i mineralne, odpowiednie kwasy tłuszczowe. "
Mleko modyfikowane

ten kto jest zupelnie przeciwko krowiemu mleku i nie popiera zadnych jego produktow to tez nie moze dawac mleka modyfikowanego- bo ono zawiera wlasnie krowie mleko!
 
Do góry