reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko ktore powoduje ulewanie

Natqaa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Listopad 2019
Postów
435
Hej
Obecnie cały czas moje dziecko jest na bebilon advance 1. Nie ma żadnych problemów juz na te chwile z brzuszkiem. Nie testowałam za dużo mlek.. (1 dzien enfamil i tyle) ale ma już prawie 5 mies, a ulewa po 1, 2..3h od jedzenia- nawet jak zageszcze mleko jakas kaszka czy coś. Na piersi moje dziecko ulewalo tylko trochę przy odbiciu, nigdy po 1h od jedzenia. Jak jeszcze byłam na kp, to kupowałam okazjonalnie ten bebilon advance gotowe w butelce dla męża w razie "w" - teraz sobie przypomniałam ze praktycznie zawsze mala po tym mleku ulewala hlustająco. I tak się zastanawiam czy mleko moze powodować ulewanie u dziecka ? Jesli tak to jaki skladnik mleka może w taki sposób dzialac? Bebiko jak czytam opinie na ceneo tez ktoś opisywał ze dziecko ulewa po nim.. zastanawiam się szczerze mówiąc nad zmianą mleka. Przed zmiana dopytam się pediatry bo akurat będę z nim jutro rozmawiać. Ale może ktoras z Was tak miala i pomogło inne mleko -(jakie?)
Pozdrawiam
 
reklama
Rozwiązanie
A nie warto iść do gastroenterologa? Bo co testować na dziecku? Na nietolerancję laktozy można zrobić badania: pH kału + ciała redukujące. Jeśli takową ma to pytanie czy pochodzi ona z alergii na bmk. Jeśli nie, to masz mleka bez laktozy, mleka sojowe. Jeśli z alergii to zostaje tylko Nutramigen Lgg lub Puramino albo Neocate. Jeśli ulewa po takim czasie to gastroenterolog potwierdzi/wykluczy refluks. Nie testuj sama z mlekami (u nas testy skończyły się pobytem w szpitalu, mimo włączenia Nutra, nadal nie jest idealnie, zamiast włączać kolejne specyfiki idziemy własnie do gastroenterologa), bo można dziecku zniszczyć śluzuwkę w jelitach.
Jak fachowo nazywają się takie badania ? Wystarczy ze jej kupke zaniosę i tyle? Ile moze...
No macie racje. Narazie w sumie nie będę nic kombinować. Zresztą- kupiłam maly zapas jej mleka wiec nie będę zmieniać. Może to nr 2 -bo i tak musi być zmiana i tak. Jednak juz zauważyłam gotowosc małej (tak mi się wydaje) dzisiaj jadłam specjalnie przy niej, to patrzyła i lekko mlaskala sobie. Dostala dzisiaj warzywko i jak tak udawałam ze ja tez jej ta łyżeczeka i mlaskalam to obyło się bez marudzenia i zjadla z jakieś moze 30g. Jutro dam trochę więcej. Boje się tylko trochę o te jej wzdęcia bo jak mi znowu zacznie budzić się co 30min to chyba oszaleje.
 
reklama
A nie warto iść do gastroenterologa? Bo co testować na dziecku? Na nietolerancję laktozy można zrobić badania: pH kału + ciała redukujące. Jeśli takową ma to pytanie czy pochodzi ona z alergii na bmk. Jeśli nie, to masz mleka bez laktozy, mleka sojowe. Jeśli z alergii to zostaje tylko Nutramigen Lgg lub Puramino albo Neocate. Jeśli ulewa po takim czasie to gastroenterolog potwierdzi/wykluczy refluks. Nie testuj sama z mlekami (u nas testy skończyły się pobytem w szpitalu, mimo włączenia Nutra, nadal nie jest idealnie, zamiast włączać kolejne specyfiki idziemy własnie do gastroenterologa), bo można dziecku zniszczyć śluzuwkę w jelitach.
Jak fachowo nazywają się takie badania ? Wystarczy ze jej kupke zaniosę i tyle? Ile moze kosztować? Generalnie nie miałam zamiaru zmieniać mleka, tylko dodać trochę tego bez laktozy żeby sprawdzić czy będzie lepiej jesli wrócą wzdęcia po odstawieniu delicolu - za ok 3dni bedzie miala odstawiony.
 
Rozwiązanie
Do góry