reklama

Mleko matki sprzedam/kupię

Temat na forum 'Pytanie tygodnia' rozpoczęty przez aniaslu, 2 Listopad 2014.

krolcia
Najlepsza odpowiedź krolcia, 3 Listopad 2014
Gdyby zaczęło to funkcjonować z odpowiednim zapleczem to czemu nie. Mam tu na myśli może jakieś banki,punkty badające to mleko. Bo tak to jaką mamy... Przejdź do pełnej odpowiedzi
  1. aniaslu

aniaslu Administrator Członek załogi

"Jestem karmiącą mamą 3-miesięcznej córeczki. Jestem zdrowa, dbam o dietę i malutka ślicznie przybiera na wadze. Mam w nadmiarze pokarm i chętnie go odsprzedam potrzebującej mamie". Sporo postów tej treści trafia na różne fora. Rzadziej trafiają się posty od mam, które są zainteresowane takim zakupem.

Zwolenniczki tego procederu przypominają, o roli jaka kiedyś pełniły mamki i uważają, że idea jest cudowna. Lekarze przestrzegają przed ryzykiem, jakie niesie kupowanie mleka od nieznajomej osoby. A ty co sądzisz na ten temat?

2. Najlepsza odpowiedź:
    Post #11122726 by krolcia, 3 Listopad 2014
  3. aureolcia

aureolcia Fanka BB :)

ja osobiście wolałabym dać dziecku mm niż mleko obcej kobiety.....chyba czułabym się okropnie mając świadomość że moje dziecko pije mleko innej mamy.... ale jeśli komuś to nie przeszkadza to dlaczego nie

4. reklama
  5. krolcia

krolcia Fanka BB :)

Głosów: 1
    Gdyby zaczęło to funkcjonować z odpowiednim zapleczem to czemu nie. Mam tu na myśli może jakieś banki,punkty badające to mleko. Bo tak to jaką mamy pewność, że razem z takim mlekiem nie podajemy maleństwu jakieś choroby. Mama obdarowująca może być nawet nieświadoma nosicielstwa czegoś tam. Dlatego na chwile obecną, na takiej zasadzie ja mam mogę dać to bym nie skorzystała.

krolcia, 3 Listopad 2014 Najlepsza odpowiedź
  6. aniam141

aniam141 Wrześniowe mamy 2008

Głosów: 1
  7. Megami

Megami Bóg jest szaleńcem ;)

Od obcej raczej nie. Od kogoś z rodziny czy przyjaciółki jak najbardziej. Wolałabym to niż mm. No i z banku mleka też jak najbardziej, ale to jeszcze na zbyt małą skalę działa, bym mogła skorzystać ;-)

8. Famii

Famii Zaciekawiona BB

Nie kupiłabym, ani nie sprzedała ( mogę uważać się za zdrową, dbać o dietę itd. ale jeśli obce dziecko dostanie np. alergii to do kogo będą pretensje? ). Jeśli miałabym możliwość oddałabym do banku mleka. Taka sprzedaż to, jak dla mnie, zwykły biznes...

9. anuc-ha

anuc-ha Fanka BB :)

Nie podoba mi sie idea handlu mlekiem. Natomiast oddac bezinteresownie mleko dla innego potrzebujacego dzieciaczka tak jek oddac krew, szpik, itp to cudowna sprawa.

10. Kinia1

Kinia1 Wrześniowa mama '10

Ja się dzisiaj natknęłam na coś takiego przypadkiem przeglądając ogłoszenia w poszukiwaniu używanej niani. Byłam w szoku i nie popieram tego - Banki jak najbardziej, ale sprzedaż w takiej formie - nie ja bym się bała osobiście... Wolę mm - wiem co podaję dziecku, a taka obca osoba, może naprawdę mieć problemy zdrowotne, o których nie wie/nie mówi. Nie podoba mi się taka forma "zarobku" przez takie osoby.

11. reklama
  12. warmiesh

warmiesh Początkująca w BB

najlepsza niania to babcia :)

13. lucere

lucere Moderator

hmm.. temat nad którym swojego czasu sama bardzo sie zastanawiałam :)
    Swoje mleko bez problemu bym oddała/sprzedała za symboliczną kwotę jesli chodziloby o jakas regularność. Bo jednak sciagnac mleko zajmuje sporo czasu (a mm tez kosztuje wiec czemu nie sprzedawać swojego - nie mówie że za jakies mega kwoty). Do banku mleka też bym oddała - nie ma sprawy.
    Natomiast czy bym kupiła od kogoś.. nie wiem, cieżko powiedziec dopóki nei znajduje sie w takiej sytuacji. Od kogos znajomego możliwe ze tak, od obcego raczej nie.
    Poza tym jest kwestia - przekazania mleka, przewożenia go, przechowywania itp.

Poleć forum