reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko modyfikowane - kiedy, ile, jakie?

Witam :)
Moja znajoma poprosiła mnie, żebym zapytała Was o radę.
Jej dzidziuś ma roczek i jest na cycu, budzi się kilka razy w nocy i ciągle domaga się karmienia piersią.
Jakie mleko można dać na noc przed snem i ewentualnie w nocy?
Maluszek, oprócz cyca, nie pije innego mleka, chętnie natomiast je w dzień kaszki.
Jakie mleko jest odpowiednie dla rocznego dziecka i jak go zachęcić do takiego mleka?
Poradźcie coś, dziewczyny!!!
Pozdr.
 
reklama
Wg mnie dziecko budzi się w nocy, nie dlatego ,że jest głodne,a z przyzwyczajenia, taki nawyk ma.roczne dziecko nie musi jeść już w nocy.A jakie mleko,trochę jest ich na rynku, chyba roczne już mogą pić te typu junior, ale najlepiej przejśc sie do sklepu i poczytać inf. zawarte na kartonikach.

pozdrawiam
 
Z tego, co piszesz, wydaje mi się, że może być tak, że dzieciaczkowi żadne mleczko nie przypasuje, a w każdym razie nie od razu.Mój ma to samo - cyca ciągnie, a ma już prawie półtora roku i tylko takie mleczko mu odpowiada. Kaszki mleczno - ryżowe też bardzo lubi, ale już samo mleko modyfikowane jest be - zadne nie pasuje, nawet te smakowe. Jedyne, co akceptuje, to przetwory mleczne - jogurty (bardzo lubi te pitne), serki, twarożki. Może jak go odstawię od cyca, to się przekona do innego mleka, ale narazie nie ma szans. U Twojej znajomej może być podobnie. A z tym jedzeniem w nocy, to Katka ma rację - mój też czasem je w nocy pierś, ale bardziej z przyzwyczajenia lub kiedy chce mu się pić - oduczyłam go na szczęście cogodzinnych pobudek do cyca, ale jednak wstaje jeszcze do tej pory w nocy - czasem tylko raz lub dwa, ale jednak wstaje. I tak chyba będzie, dopóki będzie karmiony piersią. Ale niech próbuje - ja swojemu proponowałam mleko modyfikowane nr3 - dla dzieci powyżej roku, są zwykłe, a są też smakowe - waniliowe, bananowe, może dzieciaczkowi któreś podejdzie. Powodzenia życzę
nikita
 
Mój mały rajcownik ma prawie 5 miesięcy, od jakiegoś czasu próbujemy go nauczyć pić mleko sztuczne zamiast naturalnego, ponieważ za tydzień idę do pracy a mały domaga się jedzenia co 2 godz. Niestety po zastosowaniu Nan2 i Bebiko2 dostawał czerwonych plam na buzi więc lekarz zalecił mleko hipoalergiczne. Nabyliśmy Beblilon HA, ale okazuje się że to mleko jest w smaku gorzkie i mały dostaje szału jak mu je próbujemy dawać. Tak jakby ktoś mu wpychał cytrynę, cały się wzdraga. Może ktoś miał podobne problemy i zakończyło się sukcesem. Bardzo proszę o rady.
 
Witam. Mnie udało sie córcię oszukać w następujący sposób. Stopniowo codziennie dodawałam jedną łyżeczkę tego "świństwa" do normalnego mleka. Czyli jak robisz mleczko np z 6 łyżeczek, to sypiesz 5 Nana i jedną HA, następnego dnia 4 Nana i 2 HA itd. Nam się udało, więc może i Wam to pomoże. Wiem, że swego czasu lekarze nie pozwalali mieszać tych mieszanek, ale ja to robilam akurat w szpitalu i dostałam od lekarzy zielone światło. Mam nadzieję,że odniesiecie sukces.Trzymam kciuki.

pozdrawiamy Monika i Martynka
 
mojego synka dokarmiam na noc butla Nan ha 1 i jakos nigdy nie widzialam by moj maluch sie na widok jego kwasil..moze ta mieszanka mu niesmakuje i powinnas sprobowac jakiejs innej ha ::)
 
Mnie też zdziwiło że tak zareagował na to mleko i z ciekawości zaczęłam próbować wszystkich po kolei łącznie ze swoim (a mam już niezłą kolekcję) i okazuje się że te normalne mają smak mniej lub więcej zbliżony do mleka w proszku lub takie nijakie ale ogólnie słodkawe, moje też słodkawe natomiast to HA jest gorzkawe i zostawia taki cierpki smak w ustach. Wcale się mu nie dziwię że po 4,5 miesiąca picia jedynie z cyca nie chce pić takiego paskudztwa. Do tego dochodzi jeszcze niechęć do butelki, w której nawet jak ma moje mleko to pije bez entuzjazmu co chwilę przerywając. Na razie zastosuję sposób Monci (tylko mieszając z moim odciągniętym mlekiem), jak to nie poskutkuje to spróbuję kupić inne HA - teraz mam Bebilon. W każdym razie dzięki serdeczne za wszystkie odpowiedzi :)
 
twoja znajoma musi sie poradzić pediatry na jakie mleko przestwić rocznego po cycku a potem to prubami i błedami az mu dopasuje takie dla dzisci oczywiście powuzej roku moj roczny maluch od skończenia 6 miesiaca ostatni posiłek jada o godzinie 23 mleko z kleikiem lub kaszką i to mu wystacza do sniadanka,poczatki były trudne budził się w nocy ale gdy wziełam go na rece i pokołysama zasypiał i po kilku dniach nauczył się ze kolacja jest jedna a potem rano śniadanko
 
o jeszcze jedno ja przetestowałam sporo gatunków mleka az mojemu Kacprowi dopasowałam obecnie jada belilon 3
a niewykluczone ze bedziesz musiała sprubować najpierw z mlekiem hypoalergicznym a potem sopniowo na normalne powyzej 12 miesiaca
 
reklama
wiesz co moj gdy jadł ha tez w miarę wieku zaczynał odrózniać smak i tez czasami pluł .miał czerwone wypieki na buzi wieć przeszłam na zwykłe nie ha na poczatku mieszałam te dwa mleka i wtedy mały zjadał tak mi poleciła jedna lekarz ha + zwykłe tej samej marki a potem + nowe az mu dopasowałam teraz ma rok i je benilon 3
 
Do góry