reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko modyfikowane - kiedy, ile, jakie?

Moja malutka jest na sztucznym od urodzenia i pomimo prób chyba jeszcze nie znalazlyśmy mleka idealnego, "znalazlyśmy" za to chyba alergię :-(
Radzę abyś skonsultowala wybór mleka z pediatrą. Mleczka te wbrew pozorom często bardzo różnią się skladem. Bebiko omneo np., ktore teraz wcina moja mala ma dużo mniej laktozy niż Nan i Humana i jest dobre dla dzieci, które dopiero zaczynają przygodę z butlą ale to nie znaczy, że twój szkrab bedzie je dobrze tolerowal.
Ja się uczę na wlasnych blędach i już więcej sama mleczka malej dobierać nie będę.:tak:
 
reklama
Moja mała jest na butli od 2 miesiąca. Lekarz profilaktycznie (bo nie było ku temu przesłanek) zaleciła Nan Hypoalergiczny i moja mała przyjeła go od razu. Nie ma żadnych problemów z jedzeniem, a na wadze przybiera w zastraszającym tempie. Po miesiącu ważyła 3100 g, a teraz skończyła 4 miesiące i waży 7500 g:-):-):-). Nie występowała u nas wysypka a nawet z ulewaniem nie było problemów. Dlatego ja je polecam. Pozdrawiam i życzę udanego i trafionego wyboru.
 
No własnie, wiem ze najlepiej zeby doradziła pediatra, ale nasz lekarz nie jest zbyt rozmowny, własciwie zaleciła nam mleko Enfamil, ale powiedziała ze jest dość drogie, a jak zapytałam o inne mieszanki to powiedziała, ze bez róznicy,mogę kupić którąkolwiek. Poniewaz i tak stresuje sie juz samym faktem, że Michas do tej pory nigdy nie pił z butli(tylko na cycu, a kilka prób podania butelki skończyły sie fiaskiem) wiec bedzie przeprawa zeby sie przyzwyczaił, to wolałabym dobrać mu mleko, które bedzie dobrze przyswajał, a nie wciąż eksperymentować.Chciałam jeszcze zapytać o smoczek, jak myslicie dziewczyny, jesli Michaś nigdy nie pił z butli, a ma 3.5 miesiąca,to czy powinnam mu dać smoczek od 3 miesiąca, czy te początkowe, zeby mleko nie za szybko wypływało.Z góry dziękuje, za odpowiedzi i przesyłam pozdrowienia dla Was i Waszych Pociech.Aga
 
Siaśka moja Cóeczka jest juz calkowicie na butli od 6 tygodnia zycia. Nie bylo czasu na konsultacje z lekarzem przed kupnem mieszanki wiec kupilam w ciemno-Humana 1. I Mała byla z niej zadowolona, jedynym powodem zmiany mleka bylo to ze Oliwka byla malym zarloczkiem i zmienilismy na Humana 1 Plus. Mleko kupione w ciemna a wybor idealny. Wiem ze kazde dziecko jest inne ale na podstwie moich dosiwadczen polecam Humane :tak: A co do smoczka to my uzywamy smoczka ktory nazywa sie "wolny" z Cannpol'a od 0 do 6 miesiecy i Mała musi tez sama wlozyc troche wysilku w to zeby sie napic, no i co najwazniejsze nie dlawi sie, bo gdy uzywalismy smoczka z formy NAN za szybko lecialo Jej mleczko i mielismy z tym ogromny problem. Ale wydaje mis ie ze sama tez musisz poprobowac co bedzie najlepsze dla Twojego Skarba. Zycze powodzenia w przechodzeniu na butelke :tak: :-)
 
Macio jest na butli od urodzenia w szpitalu kazali kupic bebiko w butelkach bo nie trzeba go rozrabiac tylko podgrzac i gotowe, jak wychodziłam to sie spytałam o mleka i powiedzieli ze wszystko jedno ja wybrałam bebiko bo juz w szpitalu jadł i nic mu nie było i tak zostało:-)

Co do smoczkow to nie wiem ale z czystym sumieniem polecam butelki i smoczki z Aventu, zaczelismy od jedynki.
Mielismy tez smoczki z Nuka ale szybko sie zasysały:-(

Sama musisz poprubowac jaki smoczek spasuje twojemu maluszkowi. Powodzenia:-)
 
Siaśka, My od 3 tygodnia Adasia dokarmialiśmy go Bebilonem 1. Od 7 tygodnia pije tylko to mleczko. Wszyscy jesteśmy zadowoleni. Próbowaliśmy zmienić na NAN (gdyż Bebilon nie jest najtańszy:eek: ) ale Adaś był marudny, ulewał i dostał biegunki. Gdy wróciliśmy do bebilonu wszystko było ok.
Ale każde dziecko jest inne i nie jest powiedziane, że twojemu nie spasuje NAN.
Co do smoczków to również proponuje Aventa. I na początek 1 aby się nie krztusił. My co trzy tygodnie zmienialiśmy smoczek na większy.
Myślę, że intuicja matczyna pozwoli Ci wybrać odpowiednie mleko dla Twojego synka.
 
Witam! Przechodze na karmienie sztuczne. Nie będę juz wnikała dlaczego, bo to całkiem odrębny wątek. Może jeszcze wrócę do karmienia naturalnego wieczorem i rano, ale musze wykurować piersi. Jednak chciałam zapoczątkowac nowy temat - karmienia sztucznego. Mam parę pytań i wątpliwosci i z chęcia cos dowiem sie od was doświadczonych mniej lub bardziej.
1. Mój synek zaczął 4 miesiace i zaczynam podwać sztuczny pokarm - Nan 1. Na opakowaniu producent podaje ż mam podać 5 posiłków po 180 ml. Dziewczyny czy tego trzeba sie sztywno trzymać. jak malec jest głopny to ja podaje szósty posiłek. czasmi nie zje 180 ml a czasami zje. Nowe pokarmy kaszki, warzywka, owoce wrowadza sie w 5 miesiacu Jak radzicie sobie z tymi informacjami od producenta.
2. Czy dopajacie swoje skarby - czym i w jakich ilościach - i oczywiście piszcie ile dzidzia ma miesięcy bo to przecież ważne.
3. Kupki przy karieniu sztucznym - ile powinno ich być, jaki kolor?

Czekam na wasze odpowiedzi.
 
Moja Tosia ma teraz 6 miesięcy
początkowo karmiła piersią a w 3 miesiącu przeszłam na mleko modyfikowane. Trzymałam się ilości posiłków podanych na opakowaniu ale ilość dawałam mniejszą, bo Antosia mi nie wypijała wszystkiego. Musisz wyczuć swojego synka sama. Wiadomo, że jak są np upały to jest mniejszy apetyt np. Ale ja miałam stałe ilości, których się trzymałam
Nowe pokarmy wprowadziłam w 5 miesiącu- czyli jak miała skończone 4 miesiące i leciał 5 miesiąc:-)Zaczęłam od soczku jabłkowego - 3 łyżeczki na początek, potem jabłuszko ze słoiczka i potem marchewka itd...
Ja daję do picia Tosi wodę mineralną- niegazowaną Dobrawę, której nawet nie gotuję.CZasami , jak ma problemy z kupką daję tez herbatkę ułatwiająca trawienie z Hippa. I raz dziennie bobofruta:-)1/3 butelki małej
a co do kupki to zależy jakie mleko dzidzia pije. Tosia jak była na Nutramigenie- miała uczulenie na białko- to kupa była zbita, zielona i przeważnie raz dziennie.
Teraz juz jest na Bebilonie i kupki są przeważnie dwie, czasem trzy. Bardziej luźne i brązowe- tylko, że teraz juz jest tez na słoiczkach:tak::happy:
pozdrawiamy
 
reklama
Witam serdecznie. Nie znam mleka bebiko HA ale my stosujemy mleko Bebilon HA. Ma dziwny smak ale moja Ninka się zajada tym mleczkiem a Nan HA też nie chciała pić. Polecam Bebilon Ha
Pozdrawiam Aneta
 
Do góry