reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko modyfikowane - kiedy, ile, jakie?

podawaj dziecku najpierw pierś i kończcie butlą, moja mała je bebiko ale po Nan też miała wymioty, a Bebiko wcina już dwa miesiące. Podawajcie mu też do przepajania koperek - powinien uregulować wymioty i ewentualne zaparcia
 
reklama
Ja rowniez dawalam najpierw piers a pozniej robilam mleczko Bebilon i czasem moje dziewczynki wypijaly po 30-40 ml tego mleczka:tak:
Czasami dziecku jest ciezko przestawic sie z mleczka z piersi na butelkowe:no:
Dobrym sposobem na poczatek jest mieszanie wlasnie mleka z piersi z mlekiem np Bebilon(z tym ze tego mleka mamusinego najlepiej gdyby bylo na poczatku wiecej niz sztucznego)
Mysle ze z czasem dzidzius sie przyzwyczai:-)A wiec duzo cierpliwosci i powodzenia:tak:
 
dzięki za rady, właśnie taką strategię przyjeliśmy... mieszamy sztuczne z mlekiem od mamy... ciężko to idzie, karmienie teraz trwa godzinę i jest dużo płaczu... tylko żonie serce mięknie ;) ale będziemy konsekwetni! mam nadzieje ze lobuz sie szybko przestawi... dobrze ze nie tylko my mamy taki problem.
 
Dziewczyny poradzcie jakie mleko jest najlepsze? Wiem że moje ale jak będę szła na uczelnie a mojego odciągniętego mleczka zabraknie to jakie podać synkowi? Moj Xawciu ma 4 tygodnie a za tydzień ide pierwszy raz na zajęcia. Pomóżcie ......
 
Z tego co wiem, między innymi z tego forum, większość mieszanek jest podobna w składzie więc nie ma jako tako lepsze - gorsze.
Mu robimy Bebiko 1 i wszystko jest ok.
Pamiętaj że wszelkie zmiany w diecie muszą zachodzić płynnie, nie mogą dziaćsię "nagle". No i problem z mleczkiem będzie dobieru gdyby, czego nie życze, okazało się że syncio ma alergię.
 
Moi znajomi urzywali Aptamil ale tak jak napisal Ojczulek duzo dziewczyn urzywa Bebiko. Mozesz kupic i zobaczyc czy dziecku bedzie smakowac.
Na poczatku podawalam Aptamil i po jakims czasie malutki niechcial juz pic tego mleka i postanowilam zmienic na inne.
 
Nie wiem czy to byla alergia czy przestalo mu smakowac. U nas byly takie obiawy : krecil sie , wyrywal mi butelke bo niechcial pic , plul mlekiem. No i dostal male krostki na brzuszku. Ale z krostkami to nie wiem bo jak pytalam sie dziewczyn na forum to ciezko stwierdzic dokladnie od czego one mogly wystapic.

Sadze ze nalezy dziecko obserwowac co i jak sie zachowuje podczas picia i jezeli cos jest nie tak to mozna by sprobowac innego mleka.

Powodzenia!:-)
 
witam ja zaczelam podawac filipkowi bebiko od 3 tygodnia maly spal mi niespokojnie plakal dostal na policzkach pare krostek ktore zaczely sie rozsiewac na szyje i czolo:wściekła/y: nieczekalam zmienilam mleko na NAN rewelka krostki w 2 dni zniknely maly jest weselszy no i SPI spokojnie:-)
 
reklama
a my juz od trzech i pol roku jestesmy na Beblionie i jest wszystko ok,jedyny minus tego mleka to to ze jest drozsze od innych,moj malt zaczal je pic gdy mial okolo trzech tygodni i doradzil nam je lekarz i tak zostalo pozdrawiamy
 
Do góry