reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko modyfikowane - kiedy, ile, jakie?

K

katka

Gość
Moja córka ma 15 m-cy, na razie ją jeszcze karmie piersią (2-3 razy dziennie). Mam takie pytanie, czy po odstawieniu jej od piersi będę musiała jej dawać mleko modyfikowane (jeśli tak, to do ktrego wieku dzicko takie mleko powinno pić), czy moe jej dawac mleko krowie oraz jejgo przretwory (córka nie ma skazy białkowej, bardzo lubi nabiał)? Myślę, że będę ją jeszcze karmić przez zimę ,max. do 2 roku życia.
 
reklama
Ja jeszcze karmię piersią, ale pytałam niedawno lekarza o podobne sprawy i powiedział, że jeśli dziecko nie jest uczulone, to po ukończeniu 1 roku można próbować z mlekiem krowim, a najlepiej dawać mu takie typu junior (do dostania w każdym chyba sklepie, w kartoniku takim jak zwykłe tylko z napisem "junior"). A poza wiem, że wiele mam podaje swoim dzieciaczkom zwykłe mleko krowie jeszcze przed ukończeniem roczku, co parę dni, jeśli oczywiście nie ma uczulenia.
 
To mam jeszce 1 pytanie, może się tez orientujesz. Ile dziecko 2 letnie powinno wypijać takiego mleka i do jakiego wieku powinno pić takie mleko typu ,, Junior" (wiadome przy tym jest ,że będę stopniowo zwiekszała ilości mleka krowiego)? Na moje pytanie ile dziecko powinno wypijać, lekarka odp. trudno powiedzieć, ważne aby przybierało na wadze.
 
Witam

Ja karmiłam moją córkę do 14 miesięcy (uf :) )
Od tej pory karmię ją mlekiem modyfikowanym Nestle takim dla dzieci powyżej roku czyli Junior. W tej chwili dostaje rano i wieczorem, rano najczęśiej z kakao a wieczorem dosypuję kaszki (ale nie tak aby była gęsta)

Na początku dawałam jej 250 ml, teraz najczęściej 210 ale widze że to i tak jest czasami dl aniej za dużo. Rano zje te 210 ml, ale wieczorem daje je w zależności od tego ile i co jadła w ciągu dnia.

Nie polecam mleka krowiego, owszem może to oszczędność ale ............. mleko krowie jest tłuste i cięższe. Moim zdaniem lepiej zainwestować w dziecko i dawać mu mleko dla dzieci, czasami daje mleko Bifidus.

To ile i jak często musisz zaobserwować sama, zalęży to od tego ile dodatkowo dajesz dziecku jeść. No i czy masz w domu głodomorka czy niejadka :)
POWODZENIA
 
Dzięki za odpowiedź na moje pytanie, poczekam aż się cieplej zrobi i zacznę małą odstawiać. Wtedy tez się przekonam ile będzie wypijać ta moja córeczka, która co chwila mówi mniam - mniam :)
 
Filip ma rok i jest karmiony jeszcze piersią, ale już niezbyt dużo z niej zjada, taki prawdziwy posiłek został mu już tylko jeden. No i mam pytanko do mam, które używają mleko modyfikowane. Bo ja czasem chciałabym dla urozmaicenia zrobić Filipowi jakieś kluseczki na mleku, budyń, albo coś w tym stylu, ale nie wiem, jakiego mleka mogę użyć. Zwykłe oczywiście odpada. A jeśłi modyfikowane, to jakie? Nigdy go nie używaliśmy, więc nie mam doświadczenia. Co proponujecie? Nie chciałabym przedobrzyć albo mu zaszkodzić, może mi coś doradzicie?

pozdrawiam
nikita
 
Może panikuję, ale wolę chuchac na zimne.Dzisiaj zakończyłam karmienie piersią. Porządnie się przygotowałam, kupiłam mleko Nestle Junior o smaku waniliowym (Zuzia bardzo lubi serki o tym smaku więc pomyslałam, że takie będzie si...), a tu d.../tzn klops. Z pewnymi problemami,ale udało mi się odwrócić jej uwagę od piersi, zachorowała i takie tam. Moje pytania brzmią:
1.Czy Wy mamy doświadczone radzicie mi jeszcze poczekać z tym mlekiem(może Zuzi sie przekona) czy szukać innego?
2.Zuzia lubi kaszki mleczno- ryżowe (na razie)teraz jej daje zawsze na kolację.Czy gdyby Zuzia nie chciała pic tego mleka, czy mogę je zastępowac tylko kaszkami i jak tak to w jakich ilosciach?
3. A gdyby się zdarzyło, że znudzą sie jej tez kaszki, to będę musiała jej podawać więcej serków, jogurtów itd. itp... ale ile tego dawać???? Odpowoednik mleka nestle, na kartoniku jest napisanę, że diecko powinno wypijać 2-3 razy dziennie po 250 ml mleka....?
4. A może skoro tak lubi te przetwry mleczne to dawać jej same jgourty....
23 marca idę z malą na szczepienie, to sie wypytam o to pediatry(no chyba że córka zacznie pic to mleko), ale do tego czasu jeszcze kilka dni zostało. Więc jeśli możecie to poradźcie coś......
Kurde chyba z nerwów dostanę okres...:) Bardziej przeżywam niż mala
Pozdrawiam
Katka
 
Nie radze osobiście tego mleka modyfikowanego zastępować wiekszą ilością nabiału "sklepowego" bo może to spowodować jakies uczulenie. Mleko modyfikowane jest moim zdaniem bezpieczniejsze, jezeli masz trochę kasy to mozesz pokupować różne mleczka i próbować ale to chyba nie ma sensu, spróbuj ją troche przegłodzić przed mleczkiem, tak żeby była solidnie głodna to moze zje mleczko, mozesz spróbować połaczyć to z kaszką jezeli takowe je. Albo spróbować podawać mleko łyżeczką lub z kubeczka, moze ten sposób ją zainteresuje. Powinna po paru próbach zjeść to mleczko. Mamusi mleczko jest bardziej słodsze wieć moze jej nie zasmakować to nowe. No niestety czasmi musi to potrwać.
 
Moja córka od samego początku była na mleku modyfikowanym(nistety :() i cały czas dawałam jej BEBILON.Próbowałam mleka NAN ale okazało się że miała po nim wysypkę.Różnie dzieci reagują na mleka ale nie słyszałam jeszcze od nikogo znajomego żeby Bebilon uczulał.
 
reklama
Byłam dzisiaj na szczepieniu z Zuzią i zapytałam się ile dziecko w wiku córkii powinno zjadać nabiału i co jak nie chce pic mleka Junior (nadal się do niego nie przekonała).Lekarka powiedziała mi, że nie mam zmuszać(wiadome) i dawać jej to co lubi. Dziecko powinno w jej wieku w ciągu dnia zjeśc ogólnie 500ml i skoro nie miała na razie problemów z alergia to nie mam się przejmować.Wymysliłam sobie , że będe małej dawać na 1 - sze śniadanie i kolacje kaszkę, w formie przegryzek czy deerków jogurty, serki, do obiadku kefir. Poza tym je żółty, biały, topiony ser to się nie przejmuję.Są dzieci które nic co ,,białe" nie rusza i żyją....:0
Pozdrawiam
 
Do góry